a nechces k tomu aj DVO pruzinovy tlmic ?
01.10.2021 - 12:55:51
00
Ja chcem k svojej DVO vidlici DVO pruzinu dozadu!! :) Alebo potom toto - https://www.pinkbike.com/news/review-ext-storia-v3-shock.html..

Swarz je to velmi pekny bicykel, uzivaj k spokojnosti ;)
01.10.2021 - 13:09:04
00
Mal som predtym dvo pruzinu a dvo vidlu ale bol som zvedavy na ten ospevovany fox x2. Navyse narozdiel od rock machinu, tento ram je plne kompatibilny so vzduch tlmicom. Tak som nevidel dovod ist zas do pruziny. Uz som stihol vybehnut tuna u nas na kolibu ale boli len tri zoznamovacie a ladiacie kolecka blue trailu lebo lanovka je off kvoli buraniu budovy vedla dolnej stanice. Trochu predcasne ale mozem povedat ze dojmy su skvele jak z ramu tak z tlmica. Zajtra rodina oslava ale v nedelu kalnica tak to uz budem vediet dat review ohladom stylu jazdenia na ktory to je urcene :rock:
01.10.2021 - 17:57:31
02
Tak v nedelu sa tam mozno vidime... ;)
01.10.2021 - 20:07:24
00
Tak Kalnica nakoniec padla kvoli vetru ale vynahradil som si to klasickymi enduro trailami na Zaruboch. Hlavne som bol zvedavy na switchbacky kedze som wheelbasom trochu podrastol :muscle: ...ale na Jasterici som sa zmestil do poslednej zakruty takze to neni zle 8) Ale je to uz hranicne

Kazdopadne sranda co spravi len +4.5cm na wheelbase. Na rovnych otvorenych usekoch si to zrazu pyta viac rychlosti ale potom pride zakruta a clovek prepaluje. Chce to viac sustredenia (a treningu) v tych uzkych uzavretych tockach. Ale celkovo ten pokoj aky ide z toho bajku sa mi paci. Vsimol som si ze na traverzoch idem tam kde chcem, toto predtym nebolo vzdy. Ten ram je pocitovo tuhsi ako Blizzard.

Co sa tyka slapania tak som bol najprv zhrozeny ako tazko sa mi ide. Ako keby som sa nemohol dobre opriet do noh a vyuzit silu. Najprv som preklinal kratsie kluky 170mm ale potom som posunul sedanku o cca centimeter dozadu co som na predchadzajucich bajkoch nikdy nemusel robit a trochu ju este zdvyhol do vysky a voila slapanie bezproblemove a prvych vyskovych 500 metrov som dal na 42 zub ako som na svojej starej 1x11 sade bol zvyknuty. Treba dat bacha na tie strme sedlovovky, lahko sa vam stane ze budete sediet moc vpredu aj napriek stupaniu v kopci. Dalsich 500 metrov som experimentoval s tym zazracnym 12stym prevodom vdaka ktoremu si to hovori Eagle a asi je to pozitivna zmena. Po 1k km nastupanych metrov som si pripadal viac fresh ako na starom bajku a to mam aktualne nic moc kondicku kedze za september som bol na bajku len 2x. Medzipanske stupanie som sice ajtak nedal ale nevadi, zbytocne sa pretlacat s gravitaciou s mojimi 90kg nebudem.

Po posunuti sedanky dozadu som si ale vsimol problem ze ten bajk mi je dlhy. Ked sedim na sedanke a idem po zvaznici tak mam moc vystrete ruky - az ma bolia. Reach 495mm s 40mm predstavcom je na mojich 187cm uplne max...plus samozrejme ten posed robi aj ta strma sedlovka. Predpokladam ze dlhsie bajky a strmsie sedlovky sa uz nebudu bezne vyrabat. Ja viem ze aj Gates povedal ze nikdy nebude potreba viac ako 512kbytes :) ale neviem ci predstavit pre koho by to bolo urcene.

Na rovinke som este nebol ale z parkoviska a kratkeho presunu mi to pride ako katastrofa na dlhe vylety. Clovek sedi vysoko a moc vpredu. Tlaci to na ruky a ramena. Pomohlo by dat vyssie rajdy ale to by potom bol kompromis v zjazde lebo teraz to mam skoro akurat (trosku to este zdvihnem vidlou)

Dalej musim zdvyhnut vidlu na plnych 180mm lebo stred je pri 170mm uz trochu moc nizko.
Dalsia zmena bude tlmic, lebo na skakanie je to trochu malo progresivne. Neni to katastrofa ale treba tam nieco prihodit. Alebo zvacsit tlmic na 65mm zdvih ako je origo lebo teraz mam len 60mm co dava cca 160mm zdvihu. To pomoze ale citim ze na "motocross" trate to bude ajtak chciet aspon 1 token. Ale nechcem ten tlmic otvarat len kvoli zmene zdvihu lebo funguje perfektne a nemam nato ten "vise block". Ked pozeram na postup servisu toho tlmaku tak konstatujem koniec dobrych casov ked som si tlmak servisoval sam :doh: Necham to na prvy servis. Takze asi len prihodim tokeny...nemate niekto zvysne do Fox Float x2 ? Nechce sa mi kvoli tomu robit objednavku z netu, z kurierov mi je po skladani bajku uz zle :lol:
04.10.2021 - 20:04:07
04
Tomu sa povie recenzia svojho biku, palec hore 😀
04.10.2021 - 20:16:54
00
Ale čo nám upiekli hoši s Commencalu... https://www.commencal-store.de/PBSCCatalog.asp?ActionID=67174912&PBCATID=4156303
04.10.2021 - 20:30:10
02
Tie mety mullet su zaujimavy pocin aj ked uplne sa necudujem - odkedy mam clash tak som pocitil parkrat koleso na zadku co sa mi predtym nestalo nikdy a to som vysoky. Niektorym ludom to moze viac vyhovovat ako full 29.

V sobotu bol vyjazd v Kalnici a tam je tento bajk ako ryba vo vode. Rychlost vsade mozno +5 az 10%, lahsie sa doletuje a celkovo vsetko je lahsie. Znesie to vacsie rany bez toho aby ma rozhodilo. Ten ram je tuhostou niekde inde ako predchadzajuci bajk. Vidla na 180mm je tomu bajku uplne prirodzena, pocitovo necitit v zakrutach ze je tam nieco tak velke ale pritom zerie vsetko. Ale ten bajk uz citit ze by sa dal pouzit na tie najvacsie veci co tam v Kalnici su cize Big Vito a Big air. Naco nemam skills a do toho sa mi uz veru fakt nechce. Ale pre uplnu parkovu krysu a niekoho kto si rad aj zaslape k trailu super bajk
10.10.2021 - 20:15:32
02
Asi 3 kúsky CLASHu boli na bratislavskom endure SPEN. Chalani si to pochvaľovali, keď som sa ich pýtal na bajk, tak ty Swarz nebudeš asi výnimka :)
13.10.2021 - 10:12:17
00
Ahoj Peto (dufam ze si dobre pametam), ano pochvalujem si. Povodne som mal trosku obavy ze ci by nebolo dobre nieco rovno na 29 kolesach ale musim povedat ze velky pokrok citit v ramci bikov aj s mensimi kolesami - pre mna uplne dostatocny skok z predchadzajuceho biku.
V sobotu ked mi do toho nic nepride a pocasie bude dobre tak Semmering :rock:
13.10.2021 - 17:10:27
01
Gringo! nove video od commencalu je hooodne nebezpecne !!
thumb_up0thumb_down
21.10.2021 - 23:13:58
04
Hehe, tam sa da len solo jazdit...kamosi nehrozia :)
22.10.2021 - 08:04:31
00
v Commencale musi pracovat druhy Joseph Goebbels, neskutocne videa maju.... PROPAGANDA ! :D
22.10.2021 - 08:14:54
01
..hej, tie ich videa majú úroveň, prepracované, namakané...
23.10.2021 - 08:45:09
01
vžum vžum \o/
thumb_up0thumb_down
04.11.2021 - 23:02:28
01
keyboard_arrow_up