Tam ma ani nepustia bez licencie, ci? A spravit si hanbu pred tolkym zrakom... :-D
11.10.2021 - 10:34:18
00
ked byval cyklokros v BN tak tam chalani chodili normalne jazdit na xc-kach. takze neries vyhovorky a chod.

scarinko na CX mas specialne postavenu trat - to si len tak nezajazdis niekde v lese. to uz je potom gravel a nie CX.
11.10.2021 - 10:54:25
04
voľakedy boli aj ceny komponentov ine. Kto ma sponzora nech si jazdí ale jazdit preteky obzvlášť ak o nič nejde v daždi alebo po daždi resp v blatových podmienkach ide aj riadne do peňazí aj ked je to cx bike. To by si mal každý uvedomiť predtým ako sa postaví na štart. Tiež by som to skúsil ale nie na svojom bicykli.
11.10.2021 - 11:03:09
04
Jaiub napísal:
Tam ma ani nepustia bez licencie, ci? A spravit si hanbu pred tolkym zrakom... :-D

ano, je to iba pre licencovanych a len pre cyklokrosky.
amateri, hobici prip. ludia, co nemaju uci compliant cyklokrosku, mozu ist doprdele alebo si hladat ine preteky
11.10.2021 - 11:08:38
00
Jaiub uz len skusit DIVO nech nieco zorganizuju na Brezine, tusim kazdu stredu tam trenuje kopec chalanov na CX. Mozno by sa na to niekto namotal.
11.10.2021 - 11:24:34
01
V AT, čo som pozeral, tak v ich CX cupe sa niektoré eventy dajú ísť aj bez licencie - ako hobby/amatér. Sezóna tam začala práve predvčerom.
11.10.2021 - 11:26:43
00
Gusto0 napísal:
ked byval cyklokros v BN tak tam chalani chodili normalne jazdit na xc-kach. takze neries vyhovorky a chod.

scarinko na CX mas specialne postavenu trat - to si len tak nezajazdis niekde v lese. to uz je potom gravel a nie CX.

ok a teda myslis ze sa chce v kratasoch nahanat v blate, za dazda, pri 5 stupnoch, skakat cez pol metra vysoky salung a po 2h mat bike na odpis?
a to je normalne? zober to CX do lesa niekde na lahsi trail a ak bude po dazdi nebude to mat daleko od CX :)
11.10.2021 - 11:33:27
00
Gusto0 Ale ved sa nevyhovaram, prave to vyhladavam ale ako vidis na svk pohar ma ani len nepustia. A samozrejme o taku sutaz ani nemam zaujem.
Jullo Ved prave, V cechach je toho viac, ale zas nehodlam za tym cestovat viac ako trva samotny pretek. Len by som mal nutkanie to skusit a spestrit zimu :-)
scarinko Opat raz nechapem preco mas potrebu sa k tomu vyjadrovat. Zjavne si okolo pretekov este ani neisiel, netusis co je sutazivost a zmacknut sa za hranicu svojho pohodlia, ale moralizovat vies ukazkovo. Rady nedavas tak sa prosim zdrz ;-) Ano, prave otom cx je, nie vzdy prsi, dokonca nie vzdy je blato, nie vzdy je 5C a predstav si zavod trva len hodinu. Dokonca ho nemusis ani dokoncit ked uznas za vhodne... Ale sak kludne nam vyjadri este svoj nazor na sutazenie v roznych podmienkach, terenoch a pocasi a co je a neni normalne... |(
11.10.2021 - 11:52:11
011
radu som ti dal, ked ju nechces, nevadi, mne to zily netrha
a o moralke som nepisal ani slovo
porovnavat si pipika s inymi nepotrebujem natolko aby som sam sebe robil zle, na to som uz dost stary ale tak niekto to asi potrebuje k zivotu
kazdopadne drzim palce v hladani
11.10.2021 - 11:55:13
00
medzi CX a gravel je rozdiel :D
i.imgur.com
scarinko sutazne podmienky si sam nenasimulujes ani pre cestny pretek, natoz na CX. A ano, radost mozes mat, aj ked si sam pre seba ides na graveli jazdit po lese alebo po poli. No rovnako mozes mat radost, ked si napriklad na rajdy das novu omotavku. S pocitmi a skusenostami, ktore ti da pretek sa to neda porovnat. Ak pises o porovnavani pipikov, tak si uplne mimo. A ze to zrovna ty nepotrebujes, co si si tu svojho casu stazoval, ze ludia na strave zbieraju KOMy tak, ze jazdia v haku :D
11.10.2021 - 12:19:35
020
scarinko"porovnavat si pipika" - to je taka trapna hlaska, ktora absolutne nevystihuje podstatu sutazenia. Vraj by si si robil zle. Niekedy je lepsie si z casu na cas siahnut na dno vlastnych sil, ukrojit z rezervy, o ktorej ani nevies kolko jej mas. Nechces? Nevadi, ale naco si potrebujes kopnut nejakou sprostou hlaskou do ludi, ktori to robia inac?
11.10.2021 - 12:24:29
09
ten obrazok presne vystihuje cyklokros o ktorom sa tu strhla debata - pre mna to bola vzdy poriadna lekcia na techniku jazdy - tie trate boli vzdy tak stavane. uz vidim ako nieco take jazdis mimo pretek - kde najdes nieco take vo volnom terene alebo si len tak na cierno niekde spravis aj s prekazkami?
11.10.2021 - 12:40:10
02
Presne toto ma tiež hnevá u časti cyklistov. Ich spôsob jazdy je jednoducho ideálny a iný sa vymyká normálu. Nedokážu pochopiť jednu vec že každý človek je iný a baví ho niečo iné. Tak isto je to aj u nás cyklistov. Všetkých nás spája jedna vec a tou je bicykel no vieme ho uchopiť toľkými spôsobmi že až. Jedného baví zjazd druhého ťahanie do kopca, potom tu máme cestných cyklistov či MTbčkarov. Jeden rád preteká iný sa len vozí a obdivuje krásu prírody. Sú aj taký ktorých baví viac vecí naraz atď.... Je toho viac než dosť. Preto by sme mali byť radi za to že môžeme jazdiť ako to máme radi a užívať si kým sme zdraví a neodsudzovať druhých na základe toho ako jazdia. Zvlášť keď im nevidíme do hlavy a nepoznáme ich ;) Myslím že sa nám bude hneď lepšie žiť ( jazdiť) :)
11.10.2021 - 12:49:24
021
Laco1993 napísal:
a tou je bicykel no vieme ho uchopiť toľkými spôsobmi že až.

tak veru :lol:. a potom ked jeden napise, ze spodna ramova trubka neni moc dobre tvarovana, lebo sa zle chape, tak je za exota :lol:
11.10.2021 - 13:39:46
00
scarinko napísal:
a potrebujes okolo seba 50 ludia na CX aby si mohol jazdit a mat radost? ci ked to nie je sutaz tak je to o nicom a neoplati sa jazdit?
nejak nerozumiem preco sa neda jazdit na CX len tak, pre seba, nesutazne, kludne aj vo vysokom tempe.

Nerozumieš, lebo si na pretekoch nesúťažil. Preteky tréningom nenasimuluješ. Pochopíš až keď nejaké intenzívne preteky absolvuješ.
12.10.2021 - 13:08:25
018

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up