Dopaluje ma ta nelogickost, 9r moze a 12r nemoze
V skole bez rusok, na kruzku OTP

Doma mame testy, su ale uplne k nicomu lebo treba "oficialne" testy ktore robia hocijaky brigadnici

takymto pristupom si ludia diktujuci pravidla dezolatov akurat vytvaraju, ja uz som jednou nohou tam

Ano moze sa dat ockovat ked sa rodicia zhodnu, zial doma sme sa nezhodli
18.10.2021 - 21:47:23
01
Ano, je to "nelogicke", lebo je to "umelo" stanovena hranica. Ale niekde tu hranicu stanovit treba.

Ved preco mi den pred 18. narodeninami nemozu predat alkohol, ale o par hodin neskor uz mozu?
18.10.2021 - 21:52:06
08
k logickosti tolko:
9r moze - ockovanie je od 12
12r nemoze - nezaockovane, ockovanie je od 12
V skole bez rusok - trieda = staly kolektiv
na kruzku OTP - deti z roznych tried

Ano, po 2 rokoch to uz lezie vsetkym na nervy, ale stale sme na tom lepsie ako po minule roky. ked sa aj ucilo distancne.
18.10.2021 - 22:03:22
05
netreba vo vsetkom hladat logickost a cisla, nieco aj ked tam hrozi vyssie riziko je povolene, lebo by to zasiahlo napr velmi velku cast ludi (napr tie ruska v skole). a nieco prezmenu je viac utiahnute, lebo sa to tyka mensej skupiny a aj ked tam mozno tak nehrozi nakaza ako v skole tak proste skola ma prednost a kruzky nie su zivotne dolezite a tam sa to obmedzilo. proste pri veciach kazdodennej potreby sa prizmuruju oci na rozdiel od inych
18.10.2021 - 22:11:24
01
Žeby bol ofenzívny alebo nekvalitny ?! Ťažko , skôr dezolom vadí , že ich vyriešili v medziach ktoré im umožňuje zákon . Hantlágeri si nepichnu , no keď kvoli ich výpadkom z dôvodu pracovnej neschopnosti pre chorobu príde zamestnávateľ o velike loove , to ich už netrápi … však soplik , poserte sa .

Prílohy:

E135E660-D38C-48E3-9777-36B51230FE8E.png
E135E660-D38C-48E3-9777-36B51230FE8E.png 497.45 KiB thumb_up0thumb_down

18.10.2021 - 22:48:16
02
minimus80 logiku to nema vobec ziadnu.
dalsi pekny priklad su cierne okresy. tam ani ockovany nemozu do niektorych prevadzok.
napriklad: v Kysuckom Novom Meste do fitka nemozes, ale ked pojdes 10km do Ziliny tak tam mozes.
iba tak sa robia problemy podnikatelom.
ale tak Ramon1 tu zase bude vyplakavat ako ma schovany prispevok, ktory je uplna hovadina. tak teda podla neho kludne dajme policiam na celom svete ostre a nech neockovanych vystrielaju, aby neplnili nemocnice.
19.10.2021 - 00:08:52
10
Palo TT napísal:
k logickosti tolko:
9r moze - ockovanie je od 12
12r nemoze - nezaockovane, ockovanie je od 12
V skole bez rusok - trieda = staly kolektiv
na kruzku OTP - deti z roznych tried

Ano, po 2 rokoch to uz lezie vsetkym na nervy, ale stale sme na tom lepsie ako po minule roky. ked sa aj ucilo distancne.


tu sa nezhodneme.
vobec to nieje logicke. trieda=staly kolektiv, a OTP deti z roznych tried , toto mi vysvetli, ked napr minimus80 ma deti 9 a 12r a spolu su doma bez rusok a premiesaju sa s kamaratmi z inych tried a rocnikov.
19.10.2021 - 00:21:07
00
stale to nechapete :) hladate len cierne/biele
pointa opatreni je znizit mobilitu a kontakty... vacsina ludi sa proste nebude trepat do fitka 10km daleko, takze ucel to splni.
ani tu nejde o dake sprisahanie proti fitkam alebo co, proste len zhoda nahod je to blby typ podnikania v dnesnej dobe... fitka boli vybrane ze tam ludia pri namahe viac dychaju a celkovo fitko keby nebolo tak nikomu velmi chybat nebude...
a druha vec co vela ludi stale nechape je, ze doba sa zmenila. vela neockovanocv bude vykrikovat ze dajte nam pokoj, chceme zit ako doteraz... ale to prave je momentalne NEMOZNE... keby sme ich nechali zit na pokoji tak chvilu by im to fungovalo a potom by sa zacali rozne casti rucat - ako prve samozrejme zdravotnictvo. ziadne dotovanie - lebo ved vsetko tak ako doteraz... postupne by to ludi vycucalo z penazi. zdravotnictvo 0, ludia by boli viac chori aj koli blbostiam, firmy by fungovali random ... male prijmy, velke pozicky... ziadne odklady koli kovidu... zdravotnici su tiez len ludia a verim tomu ze by isli radsej robit nieco ine nez ostavat v nemocniciach co by zas len zhorsilo veci. uz teraz kadetade po mensich obciach placu ze nevedia zohnat lekara. kde by sa to az zastavilo tazko povedat, kazdopadne by som sa bal na takom mieste nejak viac ochoriet. skoly by viac nefungovali nez fungovali. decka by nemali kam ist, rodicia s nimi doma, zarobok v prdeli...
na tomto moze vidiet nieco pozitivne len antivaxer ktory chce aby mu vsetci dali pokoj - ale len do casu kym aj on nebude potrebovat cosi
19.10.2021 - 00:55:45
31
ftu2 napísal:
tu sa nezhodneme.
vobec to nieje logicke. trieda=staly kolektiv, a OTP deti z roznych tried , toto mi vysvetli, ked napr minimus80 ma deti 9 a 12r a spolu su doma bez rusok a premiesaju sa s kamaratmi z inych tried a rocnikov.

co na tom chces vysvetlovat? ciel nie je nepriedusne zamedzit miesaniu deti... len znizit miesanie. preto doma mozes behat bez rusok napr a inde uz musis mat ruska. preto aj doma ti dovolia sa stretavat ale ked uz ide o kruzok tak tam uz je nejake obmedzenie
a musis uznat ze napr behat doma v ruskach by bola dost blbost, kto by to dodrziaval :) a pritom domov je asi najrizikovejsie miesto kde sa mozes nakazit
19.10.2021 - 01:06:05
01
capulo, zase same ble bla.
dal som priklad fitka, lebo minimus80 dal priklad telocvicne.
ale tak isto je to s gastrom.
na pomedzi okresov, nemusi to byt ani nutne 10km, kludne aj menej. v ciernom nemoze ist dnu ani ockovany a o kusok dalej v pohode.
si myslis ze sa odstrani mobilita? uz som pisal, ze si so svojimy nazormi naivny
19.10.2021 - 01:09:21
00
ked z 2 podnikov pri sebe jeden zavres, ta urcite nestupne pocet ludi ktori tam pojdu
a ako dakto pisal, je to proste len nejaka urcena hranica. keby to nechali ze cele slovensko tak penite ze preco je v nasom okrese zavrete ked nemame pripady a tie su len v susednom okrese, ked daju hranicu na okrese, zas penite ze za okresom sa moze :D
ked si dakto mysli ako odrbal system ze pojde o 5km vedla do susedneho okresu - no kludne... ked to spravi par ludi tak to problem nie je. ak to spravia vsetci tak sa problem prenesie aj k susedom a zavru vam aj to :)

co by si povedal napr na take, ze by povolili jeden den ist von len ludom s priezviskom A-M a druhy den N-X? je to nelogicke? urcite. znizilo by to mobilitu/kontakty? urcite...
akokolvek sa to moze javit ako blbost, tak taketo nieco uz roky funguje napr pri autach:
""V praxi to znamená, že pri vysokom stupni smogového alarmu majú v nepárny kalendárny deň povolený vjazd len vozidlá s nepárnou poznávacou značkou, zatiaľ čo v párne dni vozidlá s párnym číslom na ŠPZ.""
a ver tomu ze aj tam sa najdu jedinci, ktori odrbu system tym ze si zozenu dve auta s parnym aj neparnym cislom a potom vypisuju, ze aky to ma vyznam ked to takto moze kazdy odrbat :)
19.10.2021 - 02:07:57
01
Bieloruský diktátor a kovid v ich krajine “ kvitne “ až taka rozkoš … boli by sme v obdobnej riti , keby tu vládol Blaha , hranol bradavičnatý a glúpi fašisti .

https://dennikn.sk/2578573/bielorusky-dennik-lukasenko-navrhoval-liecenie-covidu-19-traktorom-ked-vlada-otocila-uz-jej-nikto-neveri/?cst=b967374e79eef4b0f8658f215d36719ae55174b8
19.10.2021 - 06:45:37
00
minimus80 takze ste sa (tvoja pani) nejako rozhodli a teraz ked treba za svoje rozhodnutia niest aj zodpovednost a nasledky, tak zacnes nadavat na stat, opatrenia a zaklincujes to tym, ze ta to vlastne len utvrdzuje vo vasom problematickom rozhodnuti a stanes sa dezole?
takymto pristupom si ludia diktujuci pravidla dezolatov akurat vytvaraju, ja uz som jednou nohou tam

Fakt ti to pripada rozumne? Ved sam dobre vies, ze places na zlom hrobe a kluce od miesacky ma v tomto tvoja pani (a tipujem ze jej kamaratky/rodina).
Len tak na okraj, syna ste sa na jeho nazor pytali? Skusili ste mu predostriet vsetky pozitiva a rizika a zistit, ako by sa rozhodol on?
19.10.2021 - 07:19:22
06
Antivaxeri to chápu obratene celé.
Ešte raz zopakujem.

Vakcina vas neomedzuje. Keby tu nebola, boli by omedzenia ešte horšie.

Je fakt tak ťažké si toto uvedomiť? Vakcina nie je zlo, je to bonus. Čím viac bude v štáte zaočkovanych, tým menej tu bude omedzení.

Trochu pokory a zdravého rozumu by nezaškodilo. A aj vďačnosti pre tých, ktorý sa zaockovali a tým pomohli všetkým.
19.10.2021 - 08:03:57
07
ftu2 napísal:
tu sa nezhodneme. vobec to nieje logicke.

Podla mna nie je logicke toto: Uz takmer 30 rokov si tu bacujeme sami. Obcanom po cely ten cas nevadilo, ze za ten obrovsky rozdiel medzi superhrubou a cistou mzdou (pokial vobec vedia, co to je) dostavaju nekvalitne sluzby od statu. Zrazu, ked je naozaj zle, niektori zazracne precitli a ide ich rozdrapit z toho, ze musia dodrziavat par nariadeni a idu vo velkom bojovat proti buzeracii statom za svoje slobody. A spravila to nie je ta skupina ludi - aspon teda v mojom okoli, co ich covid existencne ohrozil. To je to, comu ja nerozumiem.
19.10.2021 - 08:04:31
01
keyboard_arrow_up