Na bazáre je na predaj Stages na Shimano 105 R7000. Ja mám Shimano 105 FC-5800. Farba síce nesedí (ja mám šedé), ale pasovalo by mi to?
18.10.2021 - 03:16:35
00
Bude, ja to mám tak isto, Akurát farbu mám rovnakú, ale pozor na rovnakú dĺžku kľuky.
18.10.2021 - 08:55:36
00
Kapadeli: Ďakujem za odpoveď. No a samozrejme ja mam kľuky 175 a on predáva 172,5, čiže je mi to na ... :/
18.10.2021 - 21:15:32
00
Idem vás ešte trochu otravovať :)

Rozmýšľam, že si kúpim power meter. Pôvodne som ho chcel na svoj MTB Canyon Lux (tam mám XT). Príde mi, že bude vhodnejšie si ho najprv kúpiť na môj druhý bike. Cyklokrosku Strada. Predsa len tréningy, ako sa držať v určitej zóne alebo vo výkone, sú jednoduchšie na ceste, ako v teréne. A ničiť Lux jazdením po cyklo chodníkoch, sa mi zdá úplne zbytočné a ani ma to nebaví.
Na tej Strade mám Shimano 105 R7000. Jazdím na hrubých plášťoch (hoci na druhých kolesách mám aj tenké, ale tie naše rozbité cesty a chodníky ma odrádzajú), ale to je vlastne jedno, lebo ide o výkon a jedno na akých kolesách alebo biku (dúfam, že to chápem správne :) )...

1. Power metre v pedáloch rovno zavrhujem. Používam tretry na MTB a tie pedále, ktoré mám, mi plne vyhovujú. Sú obojstranné a tak keď občas vybehnem na pivo v teniskách, alebo jazdím v zime v zimných topánkach, tak mi to vyhovuje.

2. Neviem, či niektorý power meter (pavúk - spider), ako Power2Max alebo Quarq sú kompatibilné, s tým čo mám. Čo som čítal, tak mi to nie je úplne jasné. Niekde uvádzajú, že pre Shimano je potrebné meniť kľuky za iné a to celú procedúru riadne predraží. Ale ak by sa to dalo preniesť na iný bike, tak by to bolo fajn (nie prehadzovať, ale keď kúpim napríklad nový).

3. Takže asi mi neostáva nič iné ako power meter na kľuku:
a.) 4iii - ten asi nie, keďže tu na fóre a aj inde som čítal, že po 2 rokoch sa často kazí. Inak funguje dobre. Sú verzie s nabíjateľnou batériou.
b.) Stages - na môj typ kľuky asi potrebné poslať do USA, čo môže byť asi časovo veľmi náročné. Neviem, či to pre nich niekto robí aj v EU. Má vymeniteľnú batériu.
c.) Inpeak - neviem nájsť žiadne informácie o trvácnosti. Čo som našiel recenzie a podobne, tak ho celkom chválili a páči sa mi, že majú zastúpenie v Čechách. Čo by mohlo celú
procedúru s poslaním kľuky urýchliť. Support je že vraj dobrý. Má vymeniteľnú batériu.
d.) Xcadey - čo som videl recenziu, tak asi funguje ok. Vôbec neviem, či aj dlhodobo. Čo som čítal, tak mali asi problém so zatekaním. Snáď to už opravili. Nemá vymeniteľnú
batériu ale dobíjateľnú. A trošku sa bojím záruky a supportu v prípade problémov. Na druhej strane chalan, čo robí zastúpenie býva kúsok vedľa a tak montáž je v
tomto prípade rýchla a bezproblémová. A cena je najlepšia.

Chlapi ešte uvediem, že nechcem za to dať 1000 EUR (veď za bike som dal 500 :) ). Dávam to na starý bike a tieto kľuky si napríklad už na nový potom nebudem vedieť preniesť. Neviem, či to vedia dať dole a dať na inú kľuku. Čo sa týka presnosti. Stačí mi určite jednostranné meranie. Nie som profík a ani nebudem. Chcem sa ešte zlepšiť a lepšie analyzovať svoje výjazdy. Porovnávať sa sám so sebou a prípadne tie dáta dať nejakému trénerovi, ktorý by mi vedel poradiť v rámci tréningu. Okrem to je ďalší impulz do tréningov.

Myslím si, že podobný problém rieši aj dosť iných bikerov a tak im vaše odpovede môžu v budúcnosti veľmi pomôcť. Dopredu ďakujem za každú odpoveď.
19.10.2021 - 00:28:40
00
Prakticky si si uz odpovedal. Xcadey mam spider, zatiekol po viac ako roku, vymenili mi kus za kus. Support som mal lepsi ako pri Suunto alebo Garmine. Na druhy bajk som si tiez kupil xcadey spider.
19.10.2021 - 00:49:41
00
Dobre a ten spider robia aj na Shimano 105 a pasuje to potom napríklad na to XT alebo inú sadu?

Oprava: Prebehol som ich stránku a pre Shimano je to asi iba pre MTB sady (myslím spider).
19.10.2021 - 01:07:16
00
Mas nekompatibilne kluky na spider. Musel by si kupit nove kluky ak chces spider.
19.10.2021 - 07:24:32
00
Mam 105, podarilo sa mi kupit (po dlhsom striehnuti/cakani) tu v bazare pouzity Stages, dakujem predajcovi-nepouzival to uz. Vsetko ok,zatial, dufam,ze aj tak zostane. Kedze bola ina dlzka kluky,tak som dodatocne dokupil aj pasujucu pravu stranu s prevodnikmi, tiez bazár, i tak sa oplatilo a mam rezervu.
Na moje ucely-zabavu-uplne postacuje.
19.10.2021 - 21:20:03
01
Ak by mal niekto zaujem o instalaciu XCADEY na Shimano kluky (pripadne ine) mozte sa ozvat.
Nakup wattmetra nezrujnuje rozpocet funguje spolahlivo a co je este velmi dolezite ziadna vymena bateky, ale nabijatelne cez usb kabel.
Mozno medzi diskutujucimi uz budu taky ktorym sme instalaciu robili a mozu zdielat skusenosti.

A aj par kusov Spajdrov na SRAM alebo Shmano kluky by sa naslo.
28.10.2021 - 09:38:49
02
PSa daj viac info, aky výrobca, cena, záruka, web . . .
28.10.2021 - 18:06:55
00
Stranka xcadey.sk este nie je dokoncena, ale zakladne udaje sa tam daju najst
28.10.2021 - 18:15:02
01
Otazocka: Mam Assioma Uno, uvazujem o upgrade na DUO. Viem, je upgrade kit s pedalom aj nabijackou, ale, nasiel som aj samotnu osku pedalu s wattmetrom: https://www.bike24.com/p2347781.html
Bude mi to stacit, ked na to namontujem aktualny pedal (predpokladam, ze by sa to malo dat rozobrat), s tym ze nabijaci kabel si viem dokupit tiez zvlast? Diky!
13.11.2021 - 19:31:56
00
malo by to fungovat, v appke sa to len potom prehadzuje na duo resp. uno.
14.11.2021 - 00:37:47
10
Tak som nasiel na CRC cely upgrade kit za cenu tej osky na bike24.com, tak som to rovno objednal a nemusim nic rozoberat :)
15.11.2021 - 23:02:42
00
cierny piatok zlavy na assiomi :)

https://cycling.favero.com/shop
25.11.2021 - 20:27:44
00
keyboard_arrow_up