duves napísal:

to nie je nic prekvapive ;), dedinsky somros ktoremu zavru krcmu... ten bude proti vsetkemu uz len z principu :D
25.10.2021 - 23:24:42
00
Dezolatska sedlač agresívna
https://www.ta3.com/clanok/216181/na-krcmeryho-vytiahli-zbran-a-kricali-po-nom-ze-je-pedofil-pre-vyhrazky-sa-skryval-v-cudzine
26.10.2021 - 07:53:12
01
Len aby ste boli v obraze , ze “ špičkový dezolatny vypatlanec “ o5 “morfoval “… cez Zomg-a na chrumchuja a teraz si hovorí “ ano” . Len aby ste vedeli , že dezol antivax farma nevyplúvla nového “ posla “ , len tento chameleón dezinfosceny zmenil farbu 🦎 .

No neviem , neviem či je toto vsetko OK s kostolným poriadkom …

Prílohy:

8DE48C20-A521-421B-B808-4B7F26CD1EC3.png
8DE48C20-A521-421B-B808-4B7F26CD1EC3.png 451.91 KiB thumb_up0thumb_down

9A055A3D-D228-4883-9B07-CE19E88690EC.png
9A055A3D-D228-4883-9B07-CE19E88690EC.png 442.57 KiB thumb_up0thumb_down

26.10.2021 - 08:47:49
00
asi nemas co na robote, ked stale takto patras.

ale ine som chcel. kedze gebula tu dal zase len reakciu aka jemu a ostatnym tu vyhovuje, tak este raz.

co tak zareagovat na cely moj predchadzajuci prispevok, ked ja som reagoval hlavne na tu reportaz na markize a o D-cku som dal pre ivana, ktory tam mal akurat diskusiu o vitaminoch, kedze aj on je zastanca zdraveho zivotneho stylu a vitaminov.

mozes aj ty, kedze ties sa do Tyveku navliekas.

gebula tak reagoval aj na moje porovnavanie umrti v 4 statoch a dal tu graf s konstatovanim, ze Ukraina mala vyhodu lepsieho startu. vybral si len co jemu vyhovuje, start mali vsetci na 0, alebo sa mylim? ked sa vybera len nejake obdobie, preco malo teda Belgicko na zaciatku tolko umrti? horsi zdravotny stav, horsie zdravotnictvo voci Ukraine? alebo mala Ukraina zatvorene dvere a covid nepustila? alebo neverime statistikam? alebo len tym, ktorim chceme verit?

teraz sa vysmievas statistikam z Egyptu. a gebula hned capne clanok o vyssom pocte umrti. ale v tom clanku s 50000 umrti navyse sa pise, ze su na covid? lebo z grafov so znizenou mobilitou sa da vydedukovat, ze nejake opatrenia mali. nemozu to byt umrtia na zanedbanu starostlivost? a keby to boli aj umrtia na covid, tak ked pripocitame aj udanych 18000, tak je to necelych 4000 na pomer slovenska. aj tak je to akosi malo oproti nam, a hlavne pri tak malej zaockovanosti.

severske staty maju malo umrti, afrika ma malo umrti. spolocnym faktorom je vitamin D, ci uz v slnku, alebo rybach. severske staty aj viac sportuju. nepise to tu ivan dookola?
severske staty vypustili ockovanie modernou, tu sa tlaci este do 3 davky.
26.10.2021 - 10:40:04
00
Ani neviem čo si o5 vypotil , bo si pre mna neviditeľný , no verím že za chvíľu budeš neviditeľný aj ostatných 😜
26.10.2021 - 10:46:01
02
Pokiaľ viem, nie je vôbec nutné reagovať na celé príspevky, ani rozlišovať komu boli pôvodne určené. Ten Egypt ma upútal len kvôli tomu, že majú dlhodobo minimálne veľmi zvláštne vykazovanie, testovanie a celkovo tie dáta sú úplne na draka (a to netvrdím len ja, štatistikám z afrických krajín sa venujú lepšie kapacity).

Ten štart 4 krajín bol vyslovene od doby, kedy bolo dostupné masové očkovanie ako možnosť s ďalším vývojom čosi robiť - a keďže ide o kumulatívne hodnotenie úmrtnosti, vo výbere úseku nevidím žiadny problém. Všetci začínali od nuly - ale všetci neboli zasiahnutí rovnako, rovnakým typom a v rovnakom čase, takisto nemajú rovnakú štruktúru obyvateľov, hustotu osídlenia a určite nemajú rovnakú vyspelosť jednotlivcov. Preto ma odlišný priebeh neprekvapuje, štatistiky sú dosť nejednotné, ani nemusia byť nutne falšované. Nadmerná úmrtnosť to dáva trochu do kontextu a ďalej by som to neriešil - nakoniec, akurát sa líšime v tom ktoré postupy a obmedzenia považujeme za vhodné pre našu krajinu.

A ešte ten Egypt - ja som nikde nenapísal, že sú všetky na COVID. Len keď vykazujú za 1,5 roka 18 000 obetí, akurát za pol roku 2021 (!!!) im vyskočilo o 50 000 viac ako za obdobie január - jún minulý rok, a už tam mali o zhruba 40 000 navyše oproti prvému polroku 2019, trochu brutálne sa to s reálnou bilanciou rozchádza (a aj bez toho, aby som počítal druhý polrok 2020, ktorý navyše isto nebol nulový).
26.10.2021 - 11:38:28
01
Zatial som nezachytil, zeby boli nejake problemy s Modernou a zakazovali nou ockovat. A predpokladam, ze v tejto teme by sa to objavilo keby to tak naozaj bolo. Mate niekto nejake relevantne info k tomu ci je to len nepodlozena fama?
26.10.2021 - 12:14:11
00
nie uplne zakaz, ine
https://www.reuters.com/world/europe/finland-pauses-use-moderna-covid-19-vaccine-young-men-2021-10-07/ (https://www.seznamzpravy.cz/clanek/uz-treti-severska-zeme-omezila-ockovani-vakcinou-od-moderny-176778)
26.10.2021 - 12:21:21
00
vsetky vakciny boli v pohode, tie percenta ze 'sa nieco stalo' su uplne bezvyznamne
hladat dokonaly 'liek'co bude absolutne bezpecny pre vsetkych (rozumej vsetkych rozne postichnutych kadejakymi skrytymi chorobami) je nonsense... take nic neexistuje ani nebude existovat
26.10.2021 - 12:36:56
00
No vsak jasne. Taketo info o malom riziku myokarditidy bolo zname uz aj o Pfizeri pred polrokom na zaklade dat z Izraela. Takze je vtipne ked tie severske staty zakazu Modernu a odporucia Pfizer. Ale tak asi je u Moderny väcsi pocet pripadov ako u Pfizera. Stale su to ale len smiesne promile.
26.10.2021 - 12:47:37
00
Jezus napísal:
Zatial som nezachytil, zeby boli nejake problemy s Modernou a zakazovali nou ockovat. A predpokladam, ze v tejto teme by sa to objavilo keby to tak naozaj bolo. Mate niekto nejake relevantne info k tomu ci je to len nepodlozena fama?


Mám v rodine ockovaneho Modernou . Mal vážnejšie postvakcinačne príznaky . Vlastne taký maly kovid . Osobne si myslím , že Moderna vyvoláva vacsiu imunitnú odpoved . Preto je aj doporučovaná redukovaná dávka pre deti … ale zas poznám lekára , ktorý mal závažnú alergickú reakciu . No aj napriek tomu , ani jeden človek ktorého poznám neľutuje vakcinaciu . No osobne by som tretikrat Modernu nedoporučil ak by dotyčný mal postvakcinačne stredne závažné komplikacie , ale Comirnaty®️. Ja budem postupovať takto . Ináč , 4 dni po tretej dávke , len ta ruka jednu noc bolela . Sobota a nedeľa bike , včera len kolo domu a pohoda . Netreba sa bať ? .
26.10.2021 - 13:12:06
00
capulo napísal:
vsetky vakciny boli v pohode, tie percenta ze 'sa nieco stalo' su uplne bezvyznamne


Mozno by bolo na case zacat prezentovat vsetky data rozdelene podla vekovych skupin. Ked uz ste tu vsetci taki vedci a anti-dezolati. Zacat mozete napriklad tym, ze uvediete riziko virusu (teda hospitalizacie alebo umrtia) pre jednotlive vekove skupiny v intervale 10 rokov (0-9, 10-19, 20-29, atd...). A vedla toho riziko komplikacii po ockovani.

Ono totiz zo vsetkych dostupnych dat vyplyva (a jasne vyplyvalo uz v aprili 2020) ze riziko virusu pre mladsie vekove skupiny (pod 50 rokov) je prakticky zanedbatelne, medzi 50-65 je zhruba na urovni chripky, a az v skupinach od 65 rokov exponencialne stupa az na niekolko-tisic-nasobky rizika mladsich skupin.

Co sa tyka deti, tak pre ne je riziko virusu realne nulove, riziko komplikacii po ockovani (obzvlast v kategorii chlapcov v teenagerskom veku) je mnohonasobne vyssie.

Nechapem ako niekto moze povedat, ze "tie percenta su bezvyznamne" pri pohlade napriklad na data chlapcov vo veku 10-19 vo Velkej Britanii alebo Izraeli. Jedine ze by netusil ake "tie percenta" vlastne su. Impact virusu na deti je nula cela nula. Impact ockovania je uz teraz mnohonasobne vyssi, bohuzial uz viditelny aj na krivkach umrti tejto specifickej skupiny.
26.10.2021 - 13:27:27
10
S tym, ze riziko je male, viem s tebou suhlasit. Trochu sa rozchadzame na tom, ci je riziko prakticky nulove pre deti alebo nie.
Mladsi sa ockuju aj preto, aby sa spomalilo sirenie (ano, viem, ze vakcina nebrani nakaze - avsak, jej pravdepodobnost aj dopad znizuje). Zial, stari sa nezaockovali a preto je ten tlak na mladsich vyssi.

Teraz je krasne vidiet 2 staty - UK a Rusko. Zaockovani stari vs nezaockovani:
Príloha:
Screenshot from 2021-10-26 13-34-24.png
Screenshot from 2021-10-26 13-34-24.png 51.68 KiB thumb_up0thumb_down



Rovnaky pocet pozitivnych - ale v UK 38 mrtvych a v Rusku 1069.
V oboch krajinach slape covid ako divy.
26.10.2021 - 13:36:45
01
To je super, tieto priklady vsetkych moznych krajin, clovek si moze vybrat ktora zo 195 sa mu prave hodi. Problem je akurat v tom, ze vedecka metoda funguje tak, ze na vyvratenie nejakej hypotezy/teorie staci jeden opacny priklad. Takze ak niekto tvrdi ze su tieto rozdiely medzi krajinami sposobene vyhradne ockovanim, mal by najskor vysvetlit Svedsko.

Ako je teda mozne ze vo Svedsku skoncila umrtnost v JANUARI tohto roka, v case ked este nebol zaockovany prakticky nikto?

Prílohy:

Screenshot 2021-10-26 134242.png
Screenshot 2021-10-26 134242.png 178.96 KiB thumb_up0thumb_down

26.10.2021 - 13:43:59
10
no jedno by som mal :) konšpirátori budú iste súhlasiť, všetky vlády, nemocnice, ... si to len vymýšľajú aby dosiahli svoj cieľ. Ešte nevieme presne aký ale určite je to tak
26.10.2021 - 13:52:25
00
keyboard_arrow_up