Petko4 napísal:
thumb_up0thumb_down

daju si tolko namahy s tym tajne natacat video a nevedia tam dat poriadny datum? :)
29.10.2021 - 01:38:16
01
https://www.startitup.sk/fejkujete-umrtia-ziadna-pandemia-nie-je-pisala-janette-policajti-jej-zaklopala-na-dvere-teraz-sa-bavia-na-jej-reakcii/
29.10.2021 - 08:29:19
00
Zoidberg napísal:
Ad nahravka; ten Fico ma fakt prekvapil; bol som presvedceny, ze sa dal potichucky zaockovat, a ze to zlahcovanie v prejavoch je len zname kazanie vody a pitie vina. Tak sa zda, ze kaze vodu, pije kolu.

No pri povestnej pravdovravnosti tohto súdruha by som si nebol istý či neklamal aj tu.
29.10.2021 - 08:42:07
00
Ramon1 napísal:
Nechcem byť za “
Flégra” no skutočnosť je podľa mna oveľa horšia ako sa Vám javí … fakta : teraz som prišiel z výjazdu . Pani so známkami KHCD , trošku hrdielko , teplotka raz 38,5 potom 37 stupňov , plny nos , soplik , dutinky pobolievali a hlava . Veľká únava … zaujímavý anamnesticky udaj : doma sú všetci chorí , majú soplik , napína na vracanie a škriabe v hrdle . Všetci dospeli vakcinovani , detičky v školkarskom veku a mladšie . V dome boli 8-10 ľudí . Dospeli sú ešte raz podotýkam komplet vakcinovani , no škôlku minuly piatok zatvorili , vraj pre soplik !!! Nikto tam 20-30 deti netestoval !!! Pani sme vytestovali a ako som predpokladal , POZITÍVNA ! Tak som sa nahodil do obleku , respirátor FFP2 som vymenil za Nanologix respiru a transportovali sme ju po ošetrení / roztoky , onsetrogen, perfalgan / do nemocnice . Komplet stabilizovaná , zatiaľ mierny priebeh , no vzhľadom na vek a potvrdenie PCR testom dg. transport do nemocnice . Žiadne respiračné obtiaze , bez poklesu saturácie , KP komp . Takze z jedného nenápadného “ hniezda “ je razom komunitné ohnisko … doposiaľ nikto pozitívne z tej skupiny nebol testovany ! Si zoberte tie všetky detičky v škôlke , koľkým ľuďom to už darovali … takze podľa mna , skutočnosť je ďaleko horšia než to vidia “ pátosníci” za svojimi IMacmi ? z pohodlia svojich vyhriatych a sterilnych kanclíkov .


komunitné šírenie je asi logická vec, keď necháme premoriť deti v školách... čo bol podľa mňa aj vládny zámer, akurát to mohli spraviť už pred letom... tomu by som rozumel, ale mám otázočku, že prečo ste vlastne brali pani do nemocnice, keď píšeš že má mierny priebeh... Nemali radšej všetci zostať doma v karanténe? či som tomu len zle porozumel a nevládala dýchať, či nejaké pridružené problémy...
29.10.2021 - 10:01:21
01
https://www.ta3.com/clanok/216333/krcmery-predpoveda-stvrtu-vlnu-setrime-policiu-mozno-sa-zide-cez-trojkralovy-lockdown
29.10.2021 - 10:06:37
00
madbugie napísal:
komunitné šírenie je asi logická vec, keď necháme premoriť deti v školách... čo bol podľa mňa aj vládny zámer, akurát to mohli spraviť už pred letom... tomu by som rozumel, ale mám otázočku, že prečo ste vlastne brali pani do nemocnice, keď píšeš že má mierny priebeh... Nemali radšej všetci zostať doma v karanténe? či som tomu len zle porozumel a nevládala dýchať, či nejaké pridružené problémy...


Áno , celému kovidu “zle” rozumieš … takze nakoľko chcem aby si ponamáhal mozgové bunky , trosku porozmyslaj prečo som pacienta zobral do nemocnice . Tváriš sa , že ti je všetko od pandemickych opatrení , komunitnom šírení , epidemiologických opatreniach a hlavne liečbe všetko jasne , tak máš možnosť sa predviesť … no predpokladám , na základe toho ako si formuloval otázku , že sa skôr bolestne a definitívne zhovädiš keď ti to tu “rozoberiem na drobne “ . Bo keby som v tvojom príspevku nenašiel hlboky “ falický sarkazmus “ všetko by si už vedel a mohol v krčme robiť “ lekára “ .
29.10.2021 - 10:22:08
01
ja som predsa "mad" - šaľeny, ja nerozumiem ani sám sebe... podľa mňa som sa ťa normálne opýtal, neviem "falitický sarkazmus" by som v mojom príspevku nehľadal, ak ho tam ty vidíš, tak sa ti omlúvam (teraz bez srandy, irónie, smajlíka)

čiže podľa teba je OK, že ak zvyšok rodiny, síce podľa testu nevyšiel pozitívny, ale evidentne podľa tvojich slov sú chorý, majú voľnú ruku, žiadna karanténa nič... lebo toto je to čo sa u nás štandardne deje vo veľkom, vôbec neriešime či je niekto chorý/zdravý, ale riešime či je niekto pozitívny/negatívny na covid, ako keby iné choroby neexistovali... takto potom mám v robote kolegov, ktorý sú síce covid negatívny/zaočkovaný, ale 39 teplota, sople, nos, oči jak angorák, ale šak mi nič nie je, veselo si chodím do roboty, bol som sa otestovať...

toto mi nedáva logiku v tom tvojom príspevku... (mne je jasné, že poukazuješ na plnezaočkovanu rodinu s ľahkým až nijakým priebehom, aj keď nevyšli pozitívny podľa testu...) ľudia všeobecne už nedodržiavajú nič... včera v kine ma pobavil úvodný obrázok... majte počas celého premietania rúško, mimo času konzumácie jedla a nápojov... takže výsledok je každému jasný... šaškáreň
29.10.2021 - 10:45:51
02
Jeden na piatok od “ prekrúcačov “ z denníka N …

🔓 : https://dennikn.sk/2591980/neumriete-na-vakcinu-ale-na-covid-vravi-hygienicka-ludom-v-ciernych-michalovciach-reportaz/?cst=203c9a9996f9d9d2e236599f8a06862e1d52c6ee
29.10.2021 - 13:26:27
00
cetka má pravdu, nezaočkujú sa lebo skoro nikam nechodia, len raz za čas do nemocnice na ventiláciu, ale zväčša tam idú len raz, to sa fakt potom neoplatí
29.10.2021 - 13:31:01
013
len tuto do obchodu, len k rodine tu blizko a na zahradku a do kostola... nikam proste, tak naco :D
29.10.2021 - 13:50:39
01
Už stúpa aj ☠️ … som zvedavy , čo na to miestni štatistici a urazení “ pátosníci “ . Úmrtnosť v tretej vlne na delta variant , ako sa predpokladalo je už teraz vyššia . 30% v druhej ale teraz až 40-50% . A to napriek tomu , že sú intenzivisti už “trosku “ viac zaškolení , no zdá sa že všetky predikcie tejto vlny sa postupne napĺňajú … u nás samozrejme / 43% vakcinovanych ?! WTF/ . Apropo na čerstvo reprofilizovanom odd. kde leží ten môj kamarat je z 16 pacientov neockovanych 16 !!! Slovom “všetci . Nech sa páči , pribúdajú další …

🔓 : https://dennikn.sk/2591996/druha-polovica-septembra-uz-ukazuje-16-percentny-narast-umrti-je-to-pritom-len-zaciatok-tretej-vlny/?cst=06cfa0ec9dc4c75b2c350584dbb279b01fb70b6c
29.10.2021 - 13:55:05
00
2 dávka a certifikát nikde... ☹️
29.10.2021 - 13:58:09
00
Kľud Feďo … po tretej dávke som mal certifikát v Greenpasse za 8-9 hodín .
29.10.2021 - 14:02:31
00
teraz dávajú certifikáty až po tretej - hodine popoludní :D
29.10.2021 - 14:04:13
01
ale asi sa tam nedostal sam od seba :)
ci ?
ja som riesil tu
29.10.2021 - 14:04:46
00
keyboard_arrow_up