ma niekto nejaké info o kanadskej inaktivovanej vakcíne Valneva? kedy by mohla byť?
07.11.2021 - 17:48:46
00
Ja netuším, ale viem, že ak bude neskoro, bude to zle a ak bude skoro, bude to zle.
07.11.2021 - 17:54:35
02
Hosť napísal:
Takže sranda neskončila, gebula - zasmej sa :D

ešte dve, tri také chyby a máme prázdne nemocnice, chudák semafor - nestíha prepínat farby :D


Nevidím dôvod na úsmev - jednak je to len bežná ľudská chyba opravená v najkratšom možnom čase, druhak to že namiesto 2500 máme LEN +- 2100 COVID-19 tiež nie je žiadna hitparáda.

Oveľa viac mi zdvihne náladu, keď mi už konečne niekto ukáže v automate v4.2 tú formuláciu, že dáta o hospitalizáciách (či už presné, čiastočne chybné, alebo načisčisto nepresné) vplývajú na výpočet okresného skóre ...
07.11.2021 - 18:05:22
00
Inak, takýto typ štatistík ako v ČR by som si rad predstavil aj u nás v SR... Určite by to minimálne zvysilo doveru ludi v údaje (poskytovali by sa kompletne údaje) a možno by to pomohlo aj s ockovaním...

https://www.idnes.cz/koronavirus/statistiky
07.11.2021 - 18:14:45
00
Ale tu nejde len o jedno zle cislo. Zjavne tam mali zle cislo uz predtym (ten skok z 18 na 65). Ibazeby tam prislo do nemocnice za den 50 sanitiek s kovidakmi.
07.11.2021 - 18:17:20
01
Medzitým, teda k tým štatistikám...

Prečo to konečne nezačnú poriadne riadiť, snáď nie je taký problém spracovať raz za týždeň poriadne štatistiky, koľko ľudí, akých ľudí, aký vek, atď.

Prílohy:

Screenshot_20211107-181437-237.png
Screenshot_20211107-181437-237.png 370.22 KiB thumb_up0thumb_down

07.11.2021 - 18:17:30
00
madbugie napísal:
ma niekto nejaké info o kanadskej inaktivovanej vakcíne Valneva? kedy by mohla byť?


Tiež nemám , no nedufaj že bude účinnejšia a bezpečnejšia ako súčasne vakcíny … už nehľadajte barličky , že sa zaočkujete vakcinou , ktorá ešte ani nie je nadizajnovana . Bo skutočne poznám zopar prípadov , čo čakali na Sputnik V a len len že nezomreli na kovid , bo sa nedočkali . Aby si nečakal ako na Novavax …

https://www.kurzy.cz/zpravy/614859-problemy-novavaxu-s-vyrobou-vakcin-jsou-podle-listu-politico-zasadni-akcie-v-premarketu-pada-o/
07.11.2021 - 18:22:11
01
Ramon1 napísal:
Či to prežije či nie , liečba bude stáť daňových poplatníkov +/-20K€ . To ide z dani každého z vás … nie na liečbu onkologického pacienta , nie na liečbu kardiakov atd .

nebolo by možno odveci, keby sa toto začalo riešiť cez poisťovne - ak covidový pacient odmietol očkovanie (ako prevenciu ťažkého priebehu ochorenia), mohol by sa nejakým spôsobom podieľať na (zbytočných) nákladoch za svoju liečbu. Teda by si tých 20k zaplatil zo svojho (po odpočítaní 30€ alebo koľko je to za nevyužitú vakcínu, samozrejme)...
07.11.2021 - 18:36:08
06
Ak nejdem raz ročne na preventívku k zubárovi, poisťovňa to riadne zohľadní...
07.11.2021 - 18:58:15
00
bedo napísal:
nebolo by možno odveci, keby sa toto začalo riešiť cez poisťovne - ak covidový pacient odmietol očkovanie (ako prevenciu ťažkého priebehu ochorenia), mohol by sa nejakým spôsobom podieľať na (zbytočných) nákladoch za svoju liečbu. Teda by si tých 20k zaplatil zo svojho (po odpočítaní 30€ alebo koľko je to za nevyužitú vakcínu, samozrejme)...

To by bolo fajn, ale v praxi by to nemohlo fungovať, keďže takýto vzorec by sa dal potom hypoteticky aplikovať na čokoľvek. Máš cukrovku druhého stupňa, lebo si obézny? Budeš znášať náklady na inzulín sám. Máš rakovinu pľúc a si fajčiar? Chemo si zaplatíš zo svojho. Atď. Bohužiaľ. Jediný príklad, kde takéto niečo prichádza do úvahy a funguje je rebríček pri čakateľoch na transplantáciu. Máš cirhózu pečene, lebo si alkoholik a potrebuješ novú? Smola.

Jediné v čo môžeme dúfať a čo som už písal v niektorom predchádzajúcom príspevku je situácia, že ak nemocnice budú preplnené a bude treba uprednostniť jedného pacienta pred iným, potvrdenie o vakcinácii by mal byť prvý a hlavný dôvod "pre".
07.11.2021 - 19:00:47
02
bedo napísal:
nebolo by možno odveci, keby sa toto začalo riešiť cez poisťovne - ak covidový pacient odmietol očkovanie (ako prevenciu ťažkého priebehu ochorenia), mohol by sa nejakým spôsobom podieľať na (zbytočných) nákladoch za svoju liečbu. Teda by si tých 20k zaplatil zo svojho (po odpočítaní 30€ alebo koľko je to za nevyužitú vakcínu, samozrejme)...


To iste by muselo platit pre fajciarov, alkoholikov, obeznych, cukrovkarov atd., nemozes vybrat jedno ochorenie. Zaroven, nieco podobne by mohlo fungovat len za predpokladu, ze by nebolo povinne zdravotne poistenie, ale ver tomu, ze nechces skoncit rovnako ako v USA, i ked, sukromnymi nemocnicami ako Pro Care kde ta neosetria bez toho aby si platil stovky eur rocny poplatok sa tam postupne blizime.
07.11.2021 - 19:13:54
01
madbugie napísal:
Medzitým, teda k tým štatistikám...

Prečo to konečne nezačnú poriadne riadiť, snáď nie je taký problém spracovať raz za týždeň poriadne štatistiky, koľko ľudí, akých ľudí, aký vek, atď.


Zrejme to je problém v našom bananistane kde sú ľudia aj v robote ožratí desiatky rokov zvyknutí na nepresnosť, col sem col tam, +- autobus, +- stačia aj Ag testy, ...
07.11.2021 - 19:39:08
00
CyclopathicLaughs napísal:
To iste by muselo platit pre fajciarov, alkoholikov, obeznych, cukrovkarov atd., nemozes vybrat jedno ochorenie.

Vari na tieto "ochorenia" existuje alternatívna liečba v podobe vakcíny?
07.11.2021 - 19:45:23
02
Časť týchto problémov by vyriešilo už to, že by sme prestali „zdravotné poistenie“ len poistením nazývať, ale konečne by sa aj podobalo na poistenie viac ako na dodatočné zdanenie. K tomu ešte trošku osvety o výške platieb za poistencov štátu a hádam by trochu klesol počet brilantných mysliteľov, čo sú presvedčení že s odvodmi do ZP na úrovni 30-40 € mesačne to tu držia pri živote a preto majú plné právo „povstalecky bojovať“ pred, pri, aj za pokladňami v obchodoch ...
07.11.2021 - 19:46:23
03
milarin napísal:
To by bolo fajn, ale v praxi by to nemohlo fungovať, keďže takýto vzorec by sa dal potom hypoteticky aplikovať na čokoľvek. Máš cukrovku druhého stupňa, lebo si obézny? Budeš znášať náklady na inzulín sám. Máš rakovinu pľúc a si fajčiar? Chemo si zaplatíš zo svojho. Atď. Bohužiaľ. Jediný príklad, kde takéto niečo prichádza do úvahy a funguje je rebríček pri čakateľoch na transplantáciu. Máš cirhózu pečene, lebo si alkoholik a potrebuješ novú? Smola.

A ja by som za take nieco kludne bol. Nie uplne do extremu, ale v nejakej forme urcite. Ludia by mali mat vacsiu zodpovednost za vlastne zdravie. A nie ze hulim, chlastam drogujem, som tlsty ako prasa a potom nemocnica liec ma zadarmo.
07.11.2021 - 19:50:46
00
keyboard_arrow_up