Dakujem Kristina, to som potreboval pocut. :inlove: Vo vsetkych videach na youtube hovoria, ze chces plynuly chod. Ale asi si to ja len zle intepretujem. Presnejsie by asi bolo, keby povedali, ze to nema drhnut/driet. Asi si ma usetrila bezsennej noci a kupy novej spojky. Dam tam tu vazelinu HPG-1 od PT, zavriem, nastavim a zabudnem.
16.11.2021 - 19:22:37
01
Myslím, že na SRAM sa sila spojky dá tiež nastaviť. Je tam pružina, ktorá sa napína o určitý počet otáčok. Ale dôvod na to nie je ...v porovnaní so Shimanom spojka SRAM funguje bezchybne.
16.11.2021 - 19:32:28
02
Na type 2.0 sa spojka dala doladovať úplne v pohode stačilo vylupnut krytku, na type 2.1 to okrem krytky poistili aj kolikom aby sa nedalo točiť skrutkou no nic co by sa aj tak nedalo vyriešiť a veselo nastavovať... U type 3.0 som si nie úplne istý ako to je ošetrené... Každopádne na type 2.1 som prvý krát siahol až po 3 sezónach, lebo reťaz výrazne viacej skákala, ani nie štvrť otáčky a všetko je ako za nova...
16.11.2021 - 19:45:55
01
No ja si myslim,ze to nema mat odrh.Teda zalezi o akom odtrhu je rec.Na mojej xtr to bolo aj pocut.Najprv som si myslel ze mam nieco s pruzenim.Ta spojka bola taka sucha,ze normalne pukala.Daj som tam vazelinu a nastavil.Raz za cas to treba spravit
16.11.2021 - 20:54:20
00
Aby som zadefinoval presne co myslim. Ak to meriam a pozeram moment, tak to stoji az povedzme do 4Nm potom sa klietka posunie a odpor klesne na 3Nm a tie to ukazuje bez ohladu ako daleko to tocim (mozno trocha stupa lebo odpor struny) Ked nastavim 5Nm je scenar rovnaky, po odtrhu (klitka sa dala do pohybu) to opat padne na 3Nm kde to ostane. Ak zastavim a pohnem sa znova zese je odpor 5Nm az kym sa klietka nezacne hybat. Plynule by pre mna bolo, ze nastavim 5Nm a ci to stoji alebo sa hybe je stale odpor 5Nm, ale tak sa to u mna nechova.

Edit pre uplnost: Rozobral som to 4. krat. Vycistil, odmastil dal HPG-1 vazelinu odporucanu na spojku firmou Park Tool, lebo origo Shimano Shadow + je nedostupna. Je to lepsie, nevydava to ziaden zvuk, presnejsie drzi nastaveny moment. Zacinam verit, ze su tam naozaj velke teploty, alebo co za problem, ked je to tak citlive na pouzitu vazelinu. Klietka svorky spojky bola rovna. V chovani sa nic nezmenilo, stale sa to chova ako som napisal vyzsie. Nakoniec som nechal moment niekde na 3,5-3,6Nm, kde to radi este spolahlivo aj ked rozhodne nie ako system bez spojky (manzelkyne 3x10 s SLX prehadzkou a deore radenim ide 2x rychlejsie a spolahlivejsie, dokonca aj matkin altus 3x8 na fitnes biku ide lepsie) . Mam celeho toho patentu tak akurat. :swear:
16.11.2021 - 21:33:47
00
Nuz ja by som prehazku bez spojky uz nechcel.Ak ti vadi tak ju jednoducho nezaponaj.Neviem aky styl jazdis,ale ak nie enduro tak nevidim problem chodit s vypnutou spojkou
17.11.2021 - 15:41:26
11
Hej kiez by to bolo tak jednoduche. Jazdim traily prevazne DH traily, aj ked nie enduro teren. Bez spojky mi pada retaz. Cize riesenie by bolo voditko ale to uz mozem isto rovno na 2x system.
17.11.2021 - 17:32:26
00
Skusil by som to dat na full shimano.Pozrel som tvoj prispevok a mas tam gulas.Mozno by to fungovalo lepsie.
Ja mam 1x12 co je teda podla mna dost rozmaznany system,ale radi to vcelku presne aj so spojkou.
Skus to pomenit.Ajtak uz to ma daco za sebou.
17.11.2021 - 18:07:55
11
Jazdiť DH traily bez vodítka mi príde ako vybrať sa v januari do tatier na letných gumach... BTW s dovjprevodnika padne reatz skôr aj keď tam je presmyk ?
17.11.2021 - 19:14:49
01
trial Mas pravdu, to tak vyslo z nevyhnutnosti, bol som rad, ze som zohnal aspopn to lebo, ked som to pred rokom a nieco skladal, tal nebolo k znohnaniu nic. Ta kazeta je dost nestastie, ale nenasiel som cenovo akceptovatelnu alternativu. Shimano ma velmi nestastne odstupnovanie na vrchu. A ta retaz, no tu mi tu poradili ako najlepsi pomer cena kvalita a vraj ma na shimano fungovat dobre. Mal som tam pred tym 1130 teraz je toam nova 1110 nevidim v tom ziaden rozdiel. Ked ju zoderiem dam shimano ak zozeniem. Pripadne 12r ako radila Kristina. 12r system by uz mal byt vyrazne lepsi co sa radenia tyka je to HG+. Lenze upgrade na 12r je pre mna zatial neakceptovatelny, Mam 2 skoro nove sety kolies na klasika shmano hg orech. To mi vela moznosti v 12r nedava. Vymenit aj kolesa na microspline, aby to bolo plnohodnote 1x12 je uz cenou uplne mimo rozpocet a asi to za to ani nestoji. Ostava dufat, ze pomoze shimano retaz lebo na 11r asi nikto novu kazetu nevypluje.

FiLus Chapem tvoj pohlad na vec, ale nie je DH trail ako DH trail a nie kazdy tam vali rovnako rychlo. Jazdim HT cize uz z toho je jasne, ze som podstatne pomalsi a totalne rozbite miesta obchadzam. Tiez DH trail v karpatoch by jazdec z Alp asi nazval bobova draha. Tvoju skusenost s padanim retaze na 2x nezdielam, ale ako vravim nejazdim extremny teren a ked som mal XC HT s 2x10 som nejazdil ani tak technicky teren, ako jazdim teraz.
17.11.2021 - 19:53:43
00
Kenai, nejak sa tu zamotavas. Kup sram salter a mas vyrieseny problem s fikciami na 3 stranach.
17.11.2021 - 20:05:55
03
Hmm a ten bude radit to co shimano XT odmieta a s tou slabsou spojkou, ktoru nejde nastavit, bude drzat retaz kde XT nedrzi ? O sram prehadzkach viem velmi malo. Predpokladam, ze by som musel vymenit aj radenie. Aky sram prehadzovac radis na 11-46z 11r sunrace kazetu?
17.11.2021 - 20:49:10
00
Kenai napísal:
....Pravdu povediac cesta k 1x je podla mna cesta do slepej ulicky. Som celkom zvedavy ako to dopadne. V zasade 1x neprinieslo ziadne riesenia iba problemy. Riesenia tych problemov vytvorili dalsie problemy a ich riesenie dalsie... a dnes sme v mieste, kde uz je tych porbmemov tolko, ze by ten system bolo treba uplne opustit, nie vylepsovat.


Netrvalo to zase az tak dlho, Uz ideme spat z 12 na 11 a 10, z microspline na HG orech z lahkeho na spolahlive....
Ja viem "nie je to nahrada", ale ako vieme, to je len marketingovy sposob ako ohlasit co tu uz raz bolo a nepriznat devoluciu.
thumb_up0thumb_down

Dalej cakam 2x9 s radenim v 2x v BB.
17.11.2021 - 21:13:32
00
Linkglide kazety sú zväčšenou hrúbkou pastorkov a zvýšenou životnosťou hlavne pre e-biky. Tam nie je jemné odstupňovanie až také dôležité ako pri štandardných bajkoch poháňaných jazdcom.
17.11.2021 - 21:24:48
01
Ja len mám taký dojem, že ten propagovaný SRAM mu tú jeho parádu 11sp 11-46z nevytiahne. Pritom by mu stačilo SRAM X1, X01, alebo GX, ale všade tomu píšu rozsah do 42Z. Ja to mám tiež tak, ale na 26 palcovom biku, čo využívam na prevoz náradia do a z lesa...a nepatrál som koľko to zvládne max. rozsah.
17.11.2021 - 21:25:53
10
keyboard_arrow_up