Ramon1 napísal:
Moderna je vakcína s najväčším potenciálom .

pravdepodobne hlavne vďaka dávkovaniu - Moderna 100ug, Pfizer 30ug mRNA v jednej dávke. V 3. dávke má ísť Moderna na polovicu (50ug), Pfizer ostáva na 30ug.

https://www.vakciny.net/geneticke-mRNA-vakciny-proti-CVD-19
20.11.2021 - 16:13:42
00
hm cakal by som ze rakusaci sa nebudu na to len tak pozerat, zase bezruskate stado porusujuce vsetky mozne opatrenia a nic sa im nestane...
20.11.2021 - 16:14:46
00
bedo napísal:
pravdepodobne hlavne vďaka dávkovaniu - Moderna 100ug, Pfizer 30ug mRNA v jednej dávke. V 3. dávke má ísť Moderna na polovicu (50ug), Pfizer ostáva na 30ug.

https://www.vakciny.net/geneticke-mRNA-vakciny-proti-CVD-19


Mama bola na tretej dávke … o polovičnej dávke reč nebola . Môžem prezistit , či ju skutočne aj dávali . Otec 2x Moderna , tretiu dostal Comirnaty®️ na výnimku .
20.11.2021 - 16:19:21
00
Dnes ráno 3 dávka moderny. Prvý aj druhý priebeh som 2 dni horuckoval cca 24 hod po podaní. Tretia dávka prišla teplota oveľa skôr, cca po 8 hodinách. Ruka KO,dúfam. Že skôr prišlo, skôr odozneje.
To co sa dnes dialo na krajskom očkovacom centre by sa dalo nazvať upadkom ľudstva. Nemohol by som tam pracovať, ak by mi tam svorka dôchodcov nadávala v štýle ste ma donutili a za komunizmu bolo dobre.... chalan na bráne mohol mať tak max 16 a asi tam bol nasilu za fajčenie poza školu...
20.11.2021 - 16:24:13
00
Nikto ich nenúti 😂 … aspoň bude viac nehnuteľnosti na predaj a ceny poklesnú . Ja by som im to “ vymluvil” .
20.11.2021 - 16:27:15
04
Čo sa týka očkovania, najväčší problém je v komunikácii. Malo sa rozchyrit, že vakcina je pre privilegovaných a dezolati by sa išli o ňu potrhat. V tejto súvislosti sa Cibulkovej masť na vagínu zdá ako správny, žiaľ ojedinely krok.
20.11.2021 - 16:34:13
18
Ked chcem papier o prekonaní covidu, to mi vydava moj obvodny lekar alebo to treba nejak inak riesit? Vdaka za kazdu info
20.11.2021 - 17:27:16
00
stanlee napísal:
Čo sa týka očkovania, najväčší problém je v komunikácii. Malo sa rozchyrit, že vakcina je pre privilegovaných a dezolati by sa išli o ňu potrhat. V tejto súvislosti sa Cibulkovej masť na vagínu zdá ako správny, žiaľ ojedinely krok.



Jojo … Cibuľa na to išla podľa prastarej múdrosti , ktorá hovorí : “ každá žena ma medzi nohami zlatu baňu , len tá čo o tom nevie , ma len holú <>u “ 😎. A vyplatilo sa jej to , bo ako všetci vieme , vakcína je sloboda 🤞.
20.11.2021 - 17:31:23
00
tu nejde len o teplého peťka a ochlastu roba,ale aj o borka štartéra,tabulkového šulina a nádheru s účesom.nikto z nich nechce povinné očkovanie a preto tu fungujeme už len zo zotrvačnosti.všetci tu melú drísty o dobrovolnosti a výsledky vidíme každý deň.
20.11.2021 - 18:03:15
00
Sme už horší ako Irán :facepalm: … a preto všetkým ktorí sa o to pričinili 🍌 do huby . Vďaka , vďaka všetkým Vám s “ vlastným rozumom “ . A aj vďaka všetkým štrajkujúcim . No vedzte , že keď dôjde trpezlivosť zdravotnikom a naplníme tie hrozby odchodom, že dezolé na to prdia z vysoka , budu umierať nie po desiatkach ale po stovkách .

https://news.yahoo.com/iran-says-44-million-fully-132251950.html
20.11.2021 - 18:37:43
00
Ramon1 napísal:
Moderna je vakcína s najväčším potenciálom . Úmerne aj silou príznakov pre vnimavych jedincov po vakcinacii . No stimuluje imunitný systém najlepšie , protilátky sú najdlhšie v obehu . Graf som tu dával . Otec mal po moderne z marca 1124 “protilátok “ . Comirnaty®️generovalo +/- 250 . Ako som tvrdil / o5 len sucho konštatujem / mRNA vakcíny sú naj .


Nehal som mRNA slabsim kusom 😂

Teda mna by urcite skor presvedcilo keby sa rozbehne velka kampan a testovanie na protilatky u vseobecnych lekarov kde by priamo tvoj lekar ti poradil ano chod na ockovanie lebo mas malo protilatok . Nejake prikazy, zakazy to akurat nasere ... ockovacia loteria ... to boli uplne peniaze do vzduchu, teda par stastlivcov si polepsilo👍
20.11.2021 - 18:57:01
00
O5 a o5 … protilátky po pár mesiacoch už nemá zmysel riešiť . Nemá vôbec, ale vôbec zmysel plošne ani pre jednotlivcoch po pár mesiacoch riešiť protilátky . Bunková imunita , ta ťa chráni do budúcna . Články od odborníkov som tu dával …
20.11.2021 - 19:03:29
010
Boo boo buuú 😲

Ministerstvo spravodlivosti nevidí ústavnoprávnu prekážku pri otázke zavedenia povinného očkovania proti covidu. Uviedlo to v reakcii na vyjadrenia premiéra Eduarda Hegera, ktorý sa prihovára za zavedenie povinného očkovania.

„Ústavnoprávne je určite priestor rozprávať sa o zavedení povinného očkovania, či už pre vybrané skupiny ľudí s ohľadom na ich prácu nevyhnutnú na riadny chod štátu, a to osobitne pri zdravotníckych pracovníkoch a pri ozbrojených silách, ale dá sa uvažovať aj o všeobecnej povinnosti,“ uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Zdôraznila však, že naďalej zostáva dôležité spoločnosti vysvetľovať, prečo je očkovanie tá správna cesta na ochranu zdravia a života ľudí. (tasr)

Denník N
20.11.2021 - 20:31:39
00
Viem si predstaviť, že by oprávnili zamestnávateľov inštitúcií, kde je intenzívny styk s ohrozenými jedincami (napr. DSS, opatrovateľská služba a pod.), že by mohli nemilosrdne požadovať od svojich zamestnancov zaočkovanosť. Ale vždy budem proti plošnej povinnosti sa očkovať... Neexistuje skratka pri presviedčaní ľudí.

A som aj za to, aby sa pre neočkovaných uplatnil princíp vojnovej medicíny – aby nebolo možné kvôli covidu odstaviť normálne fungovanie ostatných oddelení, teda pri prekročení istého počtu takýchto pacientov by už skončili "na chodbe". Ľudia by sa mali naučiť, že sú za svoje rozhodnutia zodpovední.
20.11.2021 - 20:41:39
04
to by ti tetus za prava pacientov velmi rychlo vysvetlila ze ake maju prava ;)
bohuzial stat funguje tak, ze sa musi starat aj o debilov...
ja by som bol tiez za. dokonca ani ne ze po urcitom pocte ale proste nulova tolerancia...
aj tak to nema kto schalit
idiot fico este ani nevedel aky je novy covid automat a uz vyhlaoval ze: sice neviem co tam je, ale urcite to napadneme na sude...
skoda ze ho ten covid nepriskrtil poriadne...
20.11.2021 - 22:13:38
01
keyboard_arrow_up