No a to je presne ten problem subjektivneho hodnotenia. Kazdy ma iny nazor. Preto je tu TF a IMBA. Nuz, ale asi chcme mat poriadok, kde ho nikto nechce.

mizaky napísal:
Ako hovori mareno17, preniest nie je ziadna hanba.
Ja mam inu mentalitu. Trail povazujem za prejdeny, az ked nesla noha dole. Hanba ne je sa vratit a skusit znovu. Hanba je to vzdat a uspokojit sa s tym na trvalo. IMHO
23.11.2021 - 13:28:38
00
mareno17 napísal:
...zjazdna za kazdeho pocasia -nie -> ktory trail je vhodny na jazdu za kazdeho pocasia, resp. co si pod tym predstavujes? Ze je tam listie na jesen? Alebo ze korene smykaju, ked je mokro? To je v lese asi normalne...neviem ako to riesit, asi jedine zastresenim celej CD :)


Spevnene kamenami strkom aby nebolo blato/kameniste podlozie, miesta s blatom premostene, dostatocne viditelna stopa, aby si z nej nezbehol ani ked je na nej par cm snehu, listia (ziadne vetevenie a zosmykane useky) Nie kazdy trail moze splnat tieto podmienky a vobec nevravim ze CD by mala. Blato nie je problem aby som sa nezaspinil ako ma isto niekto obvini, ale aby sa trail nerozryl plastami. :yawn: Len na vysvetlenie co tym myslim.
23.11.2021 - 13:33:45
00
Cerovku som siel 2x v zivote, ked si sestra kupila bike (29'' HT) a prisiel som ju pozriet na vikend do BA. Dali sme ju spolu. Sestra sa bavila a bola velmi rada, ze som ju tam vytiahol. Zaroven som vedel, ze ja sa budem bavit na dalsi den, ked ju pojdem sam v tempe. Niektoré useky budu v zivej pamati a dam si do tela. Je to perfektny singel s prirodnym jazdenim a ta dlzka je skutocne fantasticka.
Ja by som na nej nemenil absolutne nic. Tesim sa, ked pridem opat do BA a dam si Cerovku znova. Pokial by sa na nu pridali technicke useky (skoky, klopky, vlnky,…) tak si myslim, ze by stratila svoje caro. Mate tam kopec technickejsich trailov, takze nie je ju preco ,,kazit''. Velmi pekne dakujem vsetkym co ju budovali a udrzuju. Robite to dobre.
23.11.2021 - 13:42:53
010
Kenai napísal:
Ked neakceptujes zavery a nie si schopny/ochotny vyhodnotit zdrojove data, je to tazka debata. Porovnavame tu singel zo singlom, nie asfaltu zo singlom. Pozri este raz a porovnaj s vydrou, alebo s krasnanskym, alebo patbojarom, alebo dva brody.... vlastne s cimkolvek porovnatelnym nie s asfaltom. A ak nevidis rozdiel v tom obrazku, tak ti uz fakt neviem pomoct. Opytaj sa niekoho, kto vie rozoznat farebny ton a hrubku ciary.


Pretoze porovnavat traily ktore si ludia bezne spoja na 10km okruh a trail ktory ide 10km jedinym smerom nema ziadny zmysel. Je uplne jasne ze kratke zokruhovane traily z Koliby bude jazdit podstatne viac ludi ako 10km dlhy trail. To iste plati o TBK trailoch ktore ludia bezne tocia niekolkokrat vramci vyjazdu. Kolko ludi si da 2x Cerovku? :rofl:

Podla mna mas velmi malo najazdene prave tie "zabavnejsie" traily, preto sa ti zda ze Cerovka nie je rovina. Ale je ;)
23.11.2021 - 14:17:28
00
:y:
23.11.2021 - 14:23:20
00
Aby som neteoretizoval, najbližšie keď budem mať v BA MTB, tak skúsim CD už len pre tú dĺžku a veľmi rád si dám CD aj 2x :)
23.11.2021 - 14:41:20
00
Kenai napísal:
Ja mam inu mentalitu. Trail povazujem za prejdeny, az ked nesla noha dole. Hanba ne je sa vratit a skusit znovu. Hanba je to vzdat a uspokojit sa s tym na trvalo. IMHO


Ano, je to subjektivne. Ja by som sa viac hanbil keby som zasieral forum o tom ako chcem prisposobit trail presne svojim specifickym poziadavkam aby si nemusel dat dole nohu. :D Ja si radsej tie 2 korene prekrocim, casom sa naucim jazdit aj po nich.
23.11.2021 - 15:01:03
15
Kenai chod už do pče s tvojimi dropmi skokmi vlnkami.
23.11.2021 - 15:33:35
11
upload.wikimedia.org
23.11.2021 - 16:16:35
09
Kenai napísal:
A tak vela luidi co zacina vidi CD, ako nieco kam sa pustia a potom musia 5 km trpiet po prvu zvznicu, kde sa im to podari opustit. Pripadne sa tam 3x vysekaju.

kto trpi na cerovke (sucasnej), tak by do lesa na biku nemal vobec ist /resp. na siroku lesnu cestu max./ .. tusim bude zacas nutne skladat vodicak na mtb a ked nebude vediet prejst daky kusok chodnika na vstupe, tak bude mat zakaz ist dalej do lesa :D

ja tiez sa nejdem trepat do horolezeckeho terenu v Tatrach, ked viem, ze na to nemam a viem, ze nestaci mat lano a cepin :D

mna zaujima, ako vobec ti ludia dojdu k tomu, ze tam idu .. asi zas to (C)-cko, ktore som uz 100x kritizoval, ze to patri na asfaltky a nie do lesa. Do lesa sa maju cesty znacit inak a farebne ma byt aj znacene aspon ako tak obtiaznost ako vsade v normalnych krajinach

a cerovku nechajte zit, ze to chodnik, funguje, dajte tomu pokoj uz
23.11.2021 - 16:49:14
05
Cerova draha je uplne super. isiel som ju asi len 6x, kedze nie som miestny, a musim povedat za mna super. uz sa tesim kedy pridem znova do BA a povymetam vsetky traily na jeden zatah. kazdopadne neznasam umele traily kde su vybudovane tie klopenky, vlnky a podobne. taky Blue trail je uplny grc a ciastocne aj Driver 8. budte radi, ze mate taketo prirodne dlhe chodniky, nic tam nebudujte umele. Svaty vrch, Vydricky (krasnansky) az na Kamzik je parada. taky patbojarsky sa uz podoba na zvaznicu, uz to nie je dobre. a ked vidim to vyfukane listie na Cerovej drahe, ozaj to nie je pekny pohlad. radsej keby to ma byt aj pod listim, ale pekne uzka stopa a mozno ani ta :-) pastva pre oci, aj dusu ist po uzkom chodnicku zapadnom listim. taketo chodnicky mi veru doma nemame takze velmi rad budem chodit do BA. na TBK 2/3, Slalomku, Banik sa troska vyblaznit a na chodniky si vychutnat les.

a kto ma probem na chodnikoch, ozaj by mal popremyslat o zmene lokality a vymene bicykla. aj pri Dunaji to je pekne :-)
23.11.2021 - 17:09:10
06
LOL, kto mi prvy najde, ze som niekde napisal ze na CD treba urobit umele prvky, ako skoky, klopky, alebo nieco podobne ma u mna pivo. Tu sa nozaj nenajde niekto, kto rozoznava slova "da sa", ako odpoved na prispevok ako nieco nejde, od "traba urobit" ? Tragikomicke. :facepalm:
23.11.2021 - 22:11:16
00
Citam to tu a cumim.
1.) Singletrack nemusi nutne klesat a nemusi mat ani rozne technicke prekazky na to aby bol singletrackom. V casoch ked sa riecila CD myslim ani v pdf imby neboli navody na budovanie technickych prekazok ale skor tam boli navody typu ako velmi moze trail stupat/klesat, ako riesit odvodnenie, ako spomalit rychlost bikerov dusitkami, a podbne
2.) Obtiaznost je silno subjektivna a zavisi aj od danej oblasti kedze ludia porovnavaju pri hodnoteni obtiaznost s trailami v okoli. To co je tu zelena alebo modra na trailforkse moze byt o 500km inde biela.
3.) Riesi sa tu obtiaznost podla trailforksu co je absolutny bullshit. Jednak su tam tri rozne stupnice obtiaznosti, v jednej je napriklad cervena nad ciernou, v druhej zase cierna nad cervenou, ... v karpatoch som uz videl obe stupnice. Pritom podla imby by mali byt dve cierne (black diamond a double black diamond). Potom ta obtiaznost na trailforkse je taka menej vyrecna, napr podla STS stupnice viem o traily povedat ze je to S2 s kratkymi S3 usekmi, to na strave s farbickami nejde. Plus viem k tomu pridat i E co hovori o expozicii. Proste to co je na TF nie je vzdy smerodajne a bazirovat tu nad zmenou obtiaznosti je hlupost. Ked tak to viete navrhnut priamo na TF. CD oproti zjazdovym trailom nemala urcenu obtiaznost z nejakej stupnice.
4.) Umele prekazky na CD - nie, na to su ine traily pre inu cielovu skupinu. Drzat CD jazditelnu v takom stave ako ked sa vybudovala - ano. Nemyslim teraz rusenie vyjazdenych obchadzok a otvaranie povodnych korenovych lajn ale zasypavanie vyvratov, spevnovanie strhnutych zakrut, drenaz, ..., vlastne celkove udrziavanie trailu na jednej a tej istej obtiaznosti. A ak sa vyjazdia korene s ktorymi ma cielovka problem tak nie je dovod sa tu dohadovat o tom ci to zasypat alebo nie. Ale opat taketo veci by mal riesit spravca ktory ma doveru a jasnu viziu.
5.) Listy - sam rad jazdim na listoch ale tiez mam svoje hranice. Mam svoju hranicu kedy je jazda po listoch pre mna uz nebezpecna, nie je nic prijemne vbehnut do nejakej jamy, na koren alebo chytit patek do vypletu. Tiez viem aka je po zime casovo narocnejsia udrzba neodfukaneho trailu. Paci sa mi ze cast "trailov" v ramci mlba je bez listia a zvysok s listim. Dalsia vec je ze ak chce MLBA oddelovat pesich od cyklistov tak je odfukanie alebo odhrabanie listia na najcastejsie jazdenych trailoch rozumne. Kto nechce jazdit po vyfukanych trailoch nemusi, kto nechce jazdit po vyfukanej CD mal moznost chytit sa jej spravy a obhajit si jej "neudrzbu"
6.) Ak mate s niecim v danej oblasti problem, treba pisat ziadosti ci staznosti na MLBA, dostane sa to ku kompetentnym a ak to nebude uplna blbost alebo prijde viac podobnych nazorov tak sa to zo stola nezmetie. Rovnako ak chcete spravovat ci "nespravovat" (drzat ich raw) niektore traily na uzemi ML tak sa treba ozvat ML. Aktualne to "spravcovstvo" uz viac riesia, chcu mat traily udrziavane.
23.11.2021 - 23:00:43
18
Ak malo poslednych X stran nejaky zmysel (?), tak pre mna osobne aspon to, ze:
- ako doterajsi čistokrvný cestar viem, ze existuje
- citam historiu /momentalne strana 30
- pochopil som, ze singletrack!=jednosmerny ;)
- a hlavne, pojdem sa tam pozriet, opatrne vyskusat, aj bike si kvoli tomu poziciam

Uz teraz vopred ďakujem tvorcom, laco, martin, vsetci, čo prisspeli k vybudovaniu/otvoreniu
23.11.2021 - 23:21:50
05
Mne cerovka vyhovuje len mi vadi par miest ktore sa za posledne roky znacne zhorsili co sa tyka kvality a prejazdnosti. Ano niektorym to prave vyhovuje lebo to nabralo na tych miestach na technickej narocnosti kusok. Ale myslim ze o tom by to nemalo byt. Malo by sa to udrzovat v stave v ako sa to vymyslelo a vybudovalo. Nezlahcovat ani neztazovat akekolvek useky.
Ak sa niecozhorsi tak by sa to malo vratit alebo opravit. Teda si myslim ja.
23.11.2021 - 23:29:53
01
keyboard_arrow_up