Keď si úradník vo verejnej správe :p
21.11.2021 - 10:34:53
03
Prvá dva dni s covidom, som sa nehýbal moc ani ja.
Aby som nebol offtopic...v utorok bude týždeň, čo som chorý (upchané dutiny a strata čuchu aj chuti).
Zatiaľ bez teploty.
21.11.2021 - 11:33:20
01
Caute. V nedelu som bol po kontakte s pozit. osobou aj ja pozitivne ag testovany, nasledne pcr pozitivny v pondelok. Som zaockovany AZ (2.davka. 7/21). Priebeh mam len silnejsiu nadchu, som doma v izolacii, no dnes (5.den od prvych priznakov) nadranom som sa zobudil na velmi silnu bolest chrbta/krizov, ktora stale pretrvava a vystreluje mi do celych noh. Takuto bolest som este nemal ani ked som bol seknuty, tazko to aj opisat - je to neustale mravcenie, trpnutie a pod. Mali ste niekto podobne priznaky? Diky za odpoved
24.11.2021 - 21:37:41
00
Kríže som mal ja, asi tri dni, ale bolo to už na konci, po odznení ostatných príznakov, potom to odišlo tak ako aj prišlo
24.11.2021 - 21:52:51
00
pa3km napísal:
Caute. V nedelu som bol po kontakte s pozit. osobou aj ja pozitivne ag testovany, nasledne pcr pozitivny v pondelok. Som zaockovany AZ (2.davka. 7/21). Priebeh mam len silnejsiu nadchu, som doma v izolacii, no dnes (5.den od prvych priznakov) nadranom som sa zobudil na velmi silnu bolest chrbta/krizov, ktora stale pretrvava a vystreluje mi do celych noh. Takuto bolest som este nemal ani ked som bol seknuty, tazko to aj opisat - je to neustale mravcenie, trpnutie a pod. Mali ste niekto podobne priznaky? Diky za odpoved


Ja mam skoro rovnake "parametre" ockovania (2. davka 7/21) a na zaciatku novembra som tiez bol rovnako pozitivny: najprv AG → den na to PCR. Sranda vsak je, ze jedine co som realne citil bola zvlastna "unava" - bol som ako blato, ale len 1,5 dna.

Na chrbat odporucam flektor naplast resp. suche teplo (oldschool UVIR), alebo fen.
25.11.2021 - 09:23:29
01
pa3km
srekac
mňa by zaujímalo či ste vy dvaja už boli v minulosti pozitívni / prekonali covid
25.11.2021 - 09:41:38
00
xyz Ja osobne nemam vedomost, ze by som prekonal. Zdravotny stav som mal 100 % cely cas a zaroven, co som bol na asi 20-25 testoch za tu dobu, ani jeden nebol pozitivny. Dovolim si teda odpovedat; NIE
25.11.2021 - 09:43:30
00
pa3km napísal:
Caute. V nedelu som bol po kontakte s pozit. osobou aj ja pozitivne ag testovany, nasledne pcr pozitivny v pondelok. Som zaockovany AZ (2.davka. 7/21). Priebeh mam len silnejsiu nadchu, som doma v izolacii, no dnes (5.den od prvych priznakov) nadranom som sa zobudil na velmi silnu bolest chrbta/krizov, ktora stale pretrvava a vystreluje mi do celych noh. Takuto bolest som este nemal ani ked som bol seknuty, tazko to aj opisat - je to neustale mravcenie, trpnutie a pod. Mali ste niekto podobne priznaky? Diky za odpoved

ja som bol polámaný celý s bolestami klbov svalov asi 4 dni... potom to pomaly odznelo.
ta sviňa napáda poškodené alebo skryte ložiska problémov. žene to kolovalo po tele a strielalo no nôh.
bez očkovania :)
25.11.2021 - 09:49:44
00
vlastne som sa asi mal opýtať inak...či už bol niekto 2x pozitívny/chorý... ja som mal PCR pozitívny v januári, pár dní som si poležal v posteli s horúčkou, v lete 2x injekcia tak dúfam že sa ma to už nechytí,alebo aspoň nie tak aby som zas ležal v posteli s horúčkou. inak dvoch kolegov mám odvtedy stále na PN... dopadli horšie ako ja
25.11.2021 - 10:18:36
00
no ja mám známeho po 2 pichaniach a leží v posteli z horučkami... zato moja žena bez inekcii mala len slabe príznaky.. beu chuti , chytila odomna ked sa o mna starala, neskor mala problem s nohami.
25.11.2021 - 10:24:05
01
xyz napísal:
vlastne som sa asi mal opýtať inak...či už bol niekto 2x pozitívny/chorý... ja som mal PCR pozitívny v januári, pár dní som si poležal v posteli s horúčkou, v lete 2x injekcia tak dúfam že sa ma to už nechytí,alebo aspoň nie tak aby som zas ležal v posteli s horúčkou. inak dvoch kolegov mám odvtedy stále na PN... dopadli horšie ako ja


Noo... aj ked sa snazime najst nejake "patterny", ze ako sa ta choroba sprava... musime asi uznat, ze sa to vobec nedari. Ja poznam snad vsetky mozne kombinacie ochorenia, ockovania, priebehu atd...
neockovany - nenakazeny
ockovany - nenakazeny
ockovany - nakazeny (ziaden priebeh)
ockovany - nakazeny (masaker priebeh)
nakazeny - smrt (sorry za take suche konstatovanie)

a fakt v roznych casoch a priestoroch, rozni ludia, rozne mindsety, rozne typy stravovania, proste krizom-krazom hocijak sa to miesa...
25.11.2021 - 10:28:02
02
Zatiaľ čo poznám , no nemôžem viac kontetizovat , druhý kovid mal u vôbec neockovanych oveľa ťažší priebeh . Aj fatálny … my čo poznám a sme kovid prekonali , sme aj tretíkrát očkovaní vakcinov po pol roku a viac mesiacoch od druhej dávky . Treba mat na tuto exxtremne silnú vlnu keď ju chceš dať “ na parádu “ aj dostatok protilátok . Bunková imunita ktorá nastupuje v boji s vírusom neskôr / niekoľko dni od infikovania sa / ti nemusí zaručiť ľahký priebeh .
25.11.2021 - 10:28:52
01
xyz, kolega (32 rokov) z vedľajšej kancelárie bol pozitívny začiatkom roka 2021 a aj včera sa vrátil z Covid PN-ky . Obe choroby boli len ľahké priebehy, teplota do 38°C, soplíky, únava. Neočkovaný. Že načo, keď má ľahký priebeh.
25.11.2021 - 10:29:49
00
Keby mal o 10-20 rokov viac , bolo by to úplne iné 😎
25.11.2021 - 10:34:18
00
Tiez poznam ludi ockovanych, co mali horucky, ale 2-3 dni a preslo to. Naopak moj starky to dostal, ziadne vazne choroby, len vysoky vek. Do tyzdna mrtvy.

"ked uz tak zase par viet od kamosa z ara v trebisove.... "Dam po case covid update. Zaklad co tuna snad netreba obvzlast obhajovat, ockovanie funguje excelentne v zabraneni zavaznych priebehov. Rovnako sa zda, ze po 6 mesiacoch sa treba preockovat (do buducna snad bude stacit preockovanie zaciatkom jesene, snad len najblizsich par rokov). Na umelej ventilacii so zapalom pluc v 3. vlne nam koncia len neockovani a to vylucne. Umrtnost tychto ludi (pri tazkom priebehu na umelej ventilacii) vo vekovej kategorii nad cca 55 rokov je takmer 100%. Zomieraju inak zdravi 40-50 rocni ludia, ktori su neockovani, odmietaju liecbu a prijmu ju az ked je uz neskoro. To nie je pribeh vycitany odniekial, to su pacienti co sme mali na are v Trebisove v poslednom tyzdni. Ockovani inak zdravi ludia ak aj ochoreju, nie su v nemocnici a nie to este na are a o to ide. Ockovanie nie je stit nesmrtelnosti, ma svoje limity, ale v celoplosnom meritku z nasich dat funguje vyborne.""
25.11.2021 - 10:34:54
07
keyboard_arrow_up