Hack3r napísal:
ono to nie je tip, ak by som tam dal 80 stupnovy caj tak logicky vydrzi o hodne dlhsie ako len taky ze ma pitelnu teplotu. Neviem preco ti tvoja Deboyo nefunguje, lebo tu na fore zatial kazdy potvrdil ze proste funguje. viem ze raz som tam dal fakt ze horuci caj a ked som to po hodine vyjazdu v mraze otvoril opalil som si hubu :)


Tak už som si istý, že tie moje kusy nefungujú. Vyskúšal som to dnes ráno opäť, reku či vo svojom veku viem používať termosku, alebo či útočí predčasný Alzheimer. :D Logicky by sa nemal vonkajší obal zohriať do brutálnej tepoty, znamená to tepelný prestup a zásadnú nefunkčnosť termosky. A presne to sa stalo, s úplne horúcou tekutinou fľaša zvonku opäť úplne horúca, s veľmi teplým teplá, vyskúšané obe fľaše súčasne. Chladnutie rapídne, po hodine na parapetnej doske vonku už nemala tekutina ani 25 stupňov... Problém zrejme bude v izolačnej vákuovej vrstve, ako píše Gusto0 Ja som nehľadal, komu to funguje a komu nie, ja len píšem, ako je to u mňa. Až na základe tejto podivnej skúsenosti som si pozrel zahraničné recenzie, a veru, nie je to nič výnimočné, že nefungujú. Reklamovať nič nebudem, primárne využitie bude leto, ako som spomenul, teplotné rozdiely v lete nie sú také veľké, takže to bude pravdepodobne lepšie. Sorry za off topic, a ďakujem všetkým za názory. :y:
25.11.2021 - 09:42:32
00
tak asi mas fakt zly kus a podla toho co pises nie si sam. ja mam zjavne dobry kus
25.11.2021 - 10:22:59
00
Ja používam 0,7l termosku Toro, ktorá presne pasuje do košíka Zefal Wiiz. Zastaviť nachvíľu a napiť sa... Aj po pár hodinách v mraze pijem teplý nápoj.

https://www.datart.sk/termoska-toro-260918-0-7-l.html?gclid=Cj0KCQiAhf2MBhDNARIsAKXU5GTu2WvgyUEfqSiNDzIIqq5kGQKEgqF5bm_i68rR8ayzUp-R-HlVZfwaAjrdEALw_wcB
25.11.2021 - 10:34:39
01
Daniel6669 reklamuj, vymen, vrat. Nefunguje v zime, nebude ani v lete. Samozrejme teplotne rozdiely vzduchu budu ine (mensie) ako v zime, avsak opomenul si fakt slnecneho ziarenia. Tzn. zasvieti ti na flasu pocas vyjazdu (co sa asi stane) a uz mas super ohrievac na napoje. Teplotu tekutin pocas letneho vyjazdu neberiem do uvahy - individualne, ale niekto to rad v lete studene, resp. aspon nie horuce.
25.11.2021 - 10:50:21
00
Izzy68 Tak Ti poviem, nechce sa mi, je to z materiálu, ktorý po prvom zasunutí do košíka okamžite nabral x škrabancov, ktovie ako by sa to reklamovalo, potom zháňať kuriéra resp riešiť to v mtbikeri v BA… no nechce sa mi, v lete dám z ľadovača nejaké kocky, a uvidím čo a ako. Ako hovoril Otec Dobréjeto z Ferda Mravca, dobré je to. A začalo to jednou krátkou vetou v sekcii foto z výjazdov😂.
25.11.2021 - 20:34:05
00
Beriem aj takýto dôvod. Ja som od prirodzenia tiež pohodlný :) akurát som reagoval na Tvoju analýzu, ktorú som trosku doplnil. Nič vážne
25.11.2021 - 20:36:57
01
Hack3r napísal:
ono to nie je tip, ak by som tam dal 80 stupnovy caj tak logicky vydrzi o hodne dlhsie ako len taky ze ma pitelnu teplotu. Neviem preco ti tvoja Deboyo nefunguje, lebo tu na fore zatial kazdy potvrdil ze proste funguje. viem ze raz som tam dal fakt ze horuci caj a ked som to po hodine vyjazdu v mraze otvoril opalil som si hubu :)

Nie kazdy...ja a urcite este ktosi pisal ze nevydrzi caj teply ani 45min a to predohrievanie flase...hm sak ked nalejem vriacu vodu tak aspon 3 hodky by sa patrilo z toho co deklaruje vyrobca ale ono sa to ani nepriblizi tym udajom
25.11.2021 - 22:36:35
00
Ja keď do Deboyo nalejem horúci čaj, tak po 3h pri teplote okolo 0 pijem stále veľmi teplý čaj
26.11.2021 - 19:44:43
01
LaS napísal:
Elite Ice Fly vazi 140 g. Vazene ale na starej kuchynskej vahe, ktora nemusi byt dost presna.

Je normálne, aby sa vonkajší obal zdeformoval? Posledné testy vonku tam bol čaj ako tak teplý aby sa dal ešte piť, možno úplne prvá tekutina na test bola teplejšia (naozaj neviem ako odhadnúť teplotu). Žeby som to prehnal :?: Teraz sa po naplnení teplým čajom vonkajší obal narovná, ale po vyhladnutí znovu deformácia... Možno kúpim časom ešte jednu, ale zdá sa, že na funkciu záhradníka to nemá vplyv.

Recenzia: bral som ešte s jednou Camelbak rovnakej konštrukcie, ale bola vysoká, tak ju musím vrátiť.
Táto Elite sedí v košíku lepšie ako Camelbak, doslova je tam prilepená ako všetky Elite fľaše. Čaj je pri 0°C piteľný minim 1,5hod, čo stačí, dlhšie vodu nepotrebujem mať v zásobe.
05.12.2021 - 22:22:39
00
Elite Ice Fly pouzivam iba v lete na studenu vodu, do ktorej dam aj kocky ladu. Na jar a jesen na studenu vodu pripadne aj bez kociek ladu. V zime chodim iba kratke vzdialenosti, tak na hodinu a pol a to prejdem aj bez pitia. Alebo ked sa dalo sediet v bufetoch vnutri, tak som sa zastavil v bufete na pivo. Keby som chcel mat so sebou teply caj, kupim si kovovu termosku Elite Deboyo. U Elite Ice Fly uvadzaju maximalnu teplotu 40 stupnov. Do plastovej flase by ma nenapadlo liat nieco horuce aj ked napr. rychlovarnu kanvicu mame plastovu. V zime na bezky zvyknem brat so sebou v ruksaku obycajnu kovovu pol litrovu termosku.
05.12.2021 - 22:52:36
00
Tiež si myslím, že som to teplotou úplne na začiatku asi prehnal, ale zatiaľ to na funkciu nemá vplyv (ja som max teplotu nenašiel). Deboyo mám, ale tú používam len do ruksaka, do košíka je nepraktická. Keď idem už taký výjazd, že budem potrebovať dlho teplý čaj, tak to mám už aj vždy ruksak. Túto fľašu som chcel hlavne na toto prechodné obdobie, aby som nepil mrazivú vodu.
05.12.2021 - 23:49:00
01
bonfo napísal:
Ja používam 0,7l termosku Toro, ktorá presne pasuje do košíka Zefal Wiiz. Zastaviť nachvíľu a napiť sa... Aj po pár hodinách v mraze pijem teplý nápoj.

https://www.datart.sk/termoska-toro-260918-0-7-l.html?gclid=Cj0KCQiAhf2MBhDNARIsAKXU5GTu2WvgyUEfqSiNDzIIqq5kGQKEgqF5bm_i68rR8ayzUp-R-HlVZfwaAjrdEALw_wcB


Nemam odskusane nazivo, len 'teoreticky', neda sa teraz, ale mne pasuje 0.4l Quechua z Decathlonu, kvoli hrkaniu oblepena tenkou paskou (udrzala by da ajbez toho, na ceste)
08.12.2021 - 22:52:15
00
Marli napísal:
Nemam odskusane nazivo, len 'teoreticky', neda sa teraz, ale mne pasuje 0.4l Quechua z Decathlonu, kvoli hrkaniu oblepena tenkou paskou (udrzala by da ajbez toho, na ceste)


Z decathlonu je tato peckova a taktiez aj pitie za jazdy :)
https://www.decathlon.sk/termoska-mh500-05-l-biela-id_8612271.html
19.12.2021 - 22:13:36
00
Presne mám aj ja túto z decathlonu. Zmestí sa mi akurát do jedného zo zadných vreciek zimnej bundy. A hlavne drží ustálenu teplotu nápoja/vody/čaju dosť dlho. Nosím do roboty aj na bajk...
19.12.2021 - 23:34:59
00
Pozrel som vsetky 3 veľkosti. Čím väčšia, tým dlhšie drží teplo (vyššia udávaná teplota po 6 h), fyzikálne zdôvodniteľné.
19.12.2021 - 23:39:07
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up