Skombinovat odmenu za ockovanie s "odskodnenim" postihnutych sektorov mi pride ako dobry napad. Urcite lepsi, ako loteria. Vyska sumy je otazna. Musi to byt co najnizsia, aby sa zbytocne nepreplacalo, ale zasa nie tak nizka, aby sa na to ludia vykaslali. Ak nas jeden lockdown stoji 300mil (neviem ako dlhy, hovorila to Remisova), tak 500mil nie je zas tak vela, ak zahrnieme aj usetrene peniaze na liecbu covidakov. Ta odmena vlastne nebude o moc vyssia, ako Ficove 13-te dochodky, s ktorymi si za nase peniaze spravil predvolebnu kampan. Cize ak by to usetrilo jeden lockdown (lebo nerobme si iluziu, ze to vyriesi covid), tak si myslim, ze sa to +/- oplati. Len sa bojim toho, ze ako to byva u tejto vlady zvykom, myslienka je dobra, ale dodrbe sa to pri realizacia, ze z toho vznikne nepouzitelny paskvyl.
27.11.2021 - 08:14:53
02
a to nie je diskriminacia podla veku a rozdelovanie obcanov na rozne kategorie? :)
27.11.2021 - 08:42:18
00
gebula napísal:
, aby sa potom teatrálne ako blesk z jasného neba predstavovali...

Ok, plny suhlas... no ale to je o forme a nie obsahu. A tou Matovic nesklamal, tu formu komunikacie "sme" si zvolili je v tom konzistentny a nezmeni sa. To mi nie je hodne ani komentara...
27.11.2021 - 09:16:23
00
Je to hlavne absolutne nesystemove opatrenie a vyhadzovanie pol miliardy eur len tak do luftu. Ma to byt odmena zaockovanym dochodcom? Tak preco je ucelovo viazana na vpodstate NEPOTREBNE VECI, ked ti dochodcovia by ju pravdepodobne radsej pouzili na pokrytie rastucich cien energii, potravin atd. Ma to byt podpora krachujucich podnikov? Tak preco je totalne neadresna a namiesto toho aby stat analyzoval ktore sektory su najviac postihnute a potrebuju najvacsiu pomoc, necha to na dochodcov aby si vybrali komu daju peniaze. Nedivil by som sa keby prisli spekulanti s nejakym "cashbackom" pre dochodcov a bude z toho totalna fraska.
Ak chceli motivovat dochodcov k ockovaniu, mali im to vyplatit spolu s dochodkom. Ak nemaju co robit s 500 milionmi eur, nech ich radsej pouziju na plosne zvysenie platov zdravotnikov, aby sme do 4tej vlny nevstupovali s max kapacitou 2000 lozok.
27.11.2021 - 13:42:28
02
už som myslel, že sme videli a počuli všetko, v podaní našich politrukov... ale ako vidím, vždy sa dá preraziť dno...

tak vieme síce, že problém máme so zdravotníkmi, že nám utekajú za lepšími platmi na západ, že už nechcú za tie peniaze pracovať na covidových oddeleniach (a ani sa im nečudujem), ale namiesto toho, aby sme riešili ich platy (ako inak ich tu udržať, tak jak Arriva proste dáme +4000 k nám šoféri prídu a problém budú mať druhí), tak dáme pol miliardy na čo vlastne, dôchodcom poukážky do reštaurácií a spol.

ach jaj, aké matovičovské...
27.11.2021 - 17:30:35
00
Matovica sa zastavat nejdem... len skorigujem tvoje info: napr. UNB dava naborovy prispevok sestram 4.000. Len aby sme boli objektivni.

(Ale podla mna samo zvysenie platov systemovo nic neriesi...)

A ked vyplatis pol mld. ako opatrenia gastru priamo, tak je to ok?
27.11.2021 - 19:29:24
00
Najnovší prieskum... hlasosmer 34%...bez komentára
28.11.2021 - 13:10:00
00
...a spolu s borkom štartérom majú už vačšinu.ešte tak rok a budú mať ústavnú.
28.11.2021 - 17:28:51
00
z tychto troch psychopatov Blaha absolutne nema konkurenciu :puke:
scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
28.11.2021 - 20:14:42
08
To je aj vizitka majiteľa FB,že kretén súdruh Blaha tam môže vypisovať svoje sračky-áno,môže,lebo im za to platí.
Inak by ho už dávno zablokovali-klame,uráža,zavádza-za peniaze môže skoro hocičo :puke:
29.11.2021 - 10:10:35
04
Tento rudy bolsevicky nok ma uz velakrat zablokoval. Zaujimave je, ze raz som si vytvoril na FB novy profil, nepridal som ziadny prispevok, koment ani like, iba som nahlasil jeho prispevok a hned som mal ban.
29.11.2021 - 11:21:06
00
Tiež som u toho boľševického chudáka na čiernej listine 🤣
29.11.2021 - 11:25:36
00
ja jeho profil ani nevidím,a to som mu tam ani nič štavnaté nestihol napísať-asi jeho špióni zistili,že sa tu o ňom vyjadrujem pekne od srdca,tak mi dal preventívny BAN :swear:
29.11.2021 - 11:37:21
00
snad FB rychlo niekto klepne po prstoch, lebo profili ako k. Balaha su ciste zlo
29.11.2021 - 11:39:15
00
tiež nechápem,že za peniaze tam môže písať hocijaký blbec hocičo-už dávno mali dostať poriadnu pokutu,nech sa im to neoplatí-ktovie kolko ludí zomrelo,lebo uverili takým špinám ako je súdruh Blaha,alebo aj napr. taký nezaradený poslanec Taraba-to je tiež riadny hlupák,zaplatí a môže písať čo chce,špiniť,urážať ...
vela starších ludí im uverilo,nedali sa zaočkovať a dopadli zle ...
29.11.2021 - 11:47:33
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up