jasne ..ja som to pochopil tak ze kvoli tej vychylke 5mm ma pokrivene stieraky.ale to je hlupost ak to tak myslel.. :oops:
16.04.2007 - 18:59:10
00
chlapi, tento mesiac som už riešil tri zlomené spodné závity tlmiča.
cena sa pohybovala 990,- (Splice)
Pri Black-ovi už bola 1400 - 2500,-, podla prevedenia.
takže treba ísť na veci s rozumom a nie silou.
:idea: Heslo "tam kde to nejde použi silu a ak to ešte nejde použi vädšiu" naozaj neplatí. :idea:

to gila: gufero (splice) ide velmi ťažko oboma smermi. ideálne je, ak najdeš tubku o vnútormnom priemere vystúpenej časti gufera a rovnomerne kladivom (s citom!) doklepneš. Sú aj iné metódy, ale tie ti nedoporučujem, lebo ak to preženieš nieje návratu. Gufero je na sr...

to focus3...: držalo to 5-6 závitou ... povolovalo sa ... ale na to sú aj iné možnosti. čo tak lepidlo na závity? je to namáhané na strih a nie na ťah. takže nevidím dôvod na doťahovanie takou silou! ved je to len AL zliatina a podobne.

viem že najlepšie sa učí na vlastných chybách, ale tie niekedy môžu načrieť dosť hlboko do peňaženky. Takže sa oplatí pri robote aj rozmýšlať. :roll:


A co je to za lepidielko?
Vyuzil by som ho aj na Hayesi na nastaveni skrutky na packe... 8)

A co sa tyka tej sily: pred tym som mal kellys CrMo a tam platila prave sila. Teraz je to obrovska zmena. A bavi ma si to vsetko opravovat sam. Takze, ked aj nieco poserkam, tak aspon poradim druhym.... Vsak na to su fora, aby si ludia poradili, a hlavne aby jazdili. Vraj dnes este posledny zo slnecnych dni.....
17.04.2007 - 09:19:19
00
napríklad niečo takéto ...

Prílohy:

Loctite 243.jpg
Loctite 243.jpg 35.88 KiB thumb_up0thumb_down

17.04.2007 - 09:55:24
00
napríklad niečo takéto ...

diki moc, nieco pozhanam. 8)
17.04.2007 - 12:59:23
00
[quote=""][quote=""]No je to taky kuzelik s tesniacim kruzkom ktory ked otocim packou lockout tak pravdepodobne zavrie vidlu. Nechapem preco je to z plastu ked su tam take sily :(( Skusal som to opravit ale aj tak mi to stale netesni a nemozem zavriet vidlu iba je to tvrdsie. Jedine co neviem rozobrat je to ihla. Ako sa to vybera stej matice co ide zasrobovat navrch do vidly??
Vyrobit by to potom uz nebol problem mozno :) .[/quote]

skoro som na teba zabudol :oops:
jediné čo je na Locku s plastu je podložka pod hrubou pružinou z vrchnej strany, ktorá bráni prekročenie extrémneho tlaku na Lock.

alebo máš na mysli kužel s imbusom (ale ten je kovový)
skús to pozieť a povedz presne ktorá súčiastka[/quote]

Ja nemam takyto LockOut takze tazko ti to poviem musel by som to znova rozobrat a odfotit. Aj tak dik za info. Dali by sa objednat nejake suciastky ak by som potreboval odniekade alebo iba cely locout?
Nejak sa mi to rozpada hehe.
Dik
20.04.2007 - 15:01:25
00
takže nemáš TPC lock-out ale len TPC.

originál sa dodávajú len celé komponenty a zatial som nenašiel nikoho, kto by vedel dodať len kúsok z toho.
takto ti neviem povedať, čo s tým nakolko tento model som neriešil. Detailné foto by moooc pomohlo, ale to už by som riešil cez SS alebo mail.
20.04.2007 - 15:18:52
00
mal na mysli nesúmerné zasunutie stierakov. To že niesu až na spodnej hrane je v poriadku.


Ludia vazne, uz ma to zacina dost hnevat, na jednej strane sa mi dostava dovnutra bordel do tej vidlice koli tej vychylke, musim to stale cistit :cry:
Potreboval by som poradit jak to vychylit, skusal som uz vsetko mozne, srobovakom, kladivom,lenze ono je to tam nejak strasne pevne dane, jak sa to robi v servisoch??? je na to nieco specialne? Pls poradte mi ake naradie pouzivate na vybratie stierakov z noh....
DIKI !!!
gila.
28.05.2007 - 19:27:20
00
Na vybratie stačí široký skrutkovač, prípadne kovový sťahovák na pneu.
chce to trochu citu a sily, resp kombináciu. Vyber spodné aj vrchné pružinky gufera (ak si ich už neurval) a skús opatrne zapáčiť.
lepšie riešenie u Splice je oprieť plochý skrutkovať o výbežok gufera a poklepať kladivkom v smere akom by si ho chcel vyraziť. Ten výbežok je kovový, takže sa začne vzdalovať resp vysúvať. Treba presúvať nástroje aby vybratie bolo pekne dookola. Aby si nepoškodil farbu spodných nôh, treba skrutkovať obaliť izolačkou ...

Samozrejme tento postup platí pri kompletnom odstrojení, kde máš spodné nohy samostatne a nemôže dôjsť k poškodeniu niečoho ďalšieho.

Neviem prečo, ale niečo mi u teba nesedí. Stieraky by mali zvládať vakel vrchného ložiska cca 1mm bez prepúšťania, takže nechápem prečo sa ti pri relatívne novom ložisku a gufere dostáva do vnútra bordel. Nadmerný vakel nespomínaš tak moja otázka znie .. "Nepokúšal sa niekto o jeho úpravu?"
28.05.2007 - 21:18:49
00
Ludia vazne, uz ma to zacina dost hnevat, na jednej strane sa mi dostava dovnutra bordel do tej vidlice koli tej vychylke, musim to stale cistit :cry:

ešte dotaz ... čo máš na mysli pod pojmom čistenie? kompletné rozobratie, vyčistenie a premazanie vidly, alebo len odchlípnutie stierakov a vybratie bordelu okolo. :roll:
28.05.2007 - 21:30:35
00
Neviem prečo, ale niečo mi u teba nesedí. Stieraky by mali zvládať vakel vrchného ložiska cca 1mm bez prepúšťania, takže nechápem prečo sa ti pri relatívne novom ložisku a gufere dostáva do vnútra bordel. Nadmerný vakel nespomínaš tak moja otázka znie .. "Nepokúšal sa niekto o jeho úpravu?"


No hej, lenze ja mam na mysli tu cast stieraku, tu uplne hore, este nad tou pruzinkou... a na ostatnych dobrych vidliciach sa bordel uz dalej nedostane, lenze na mojej na jednej strane ano, a to tam nemam medzeru ani 1 mm myslim... a to nie po celom obvode, len asi po polke(to je tym vykrivenim co chcem odstranit).
A nerobil som ziadne upravy, ani sa nikto nepokusal, ono to tam bolo odvtedy jak mi ta vidla prisla postou,len vsimol som si to az ked sa tam zacal ten prach nanasat....
Chcel si toto pocut? ak chces este dalsie info, napis SS lebo nechcem zase spamovat
28.05.2007 - 21:59:02
00
obnovim temu

Kam si davate servisovat Manitou vidlice ?
26.01.2021 - 15:28:45
00
beru napr. v https://bikeclinic.sk/
26.01.2021 - 15:29:42
20
Obnovím tému

Niekto dobrá skúsenosť zo servisom Manitou vidlic v okrese PP, SNV, LE, KK ?
13.11.2021 - 16:48:35
00
Nazdar. Co by si potreboval servisovat a aky model?
29.11.2021 - 21:20:41
00
Tecka napísal:
Nazdar. Co by si potreboval servisovat a aky model?

Dik, ale už som poriešil cez ProCycling 😉
29.11.2021 - 21:33:17
01
keyboard_arrow_up