BTW. Je dovolené kupovať len topánky. Rátajú sa medzi ne aj cyklistické tretry?
Podľa mňa áno, ale kto vie ako je to nastavené.

Servis bicyklov je povolený a je povolený aj nákup súčiastok v predajni?
29.11.2021 - 08:40:16
00
Dajú sa kúpiť len topánky a áno cyklistické tretry tiez (teda aspoň v KE treba overiť v Decathlone kam sa chystáte). Servis bicyklov je zatvorený na predajni nekúpis nič iné ako topánky všetko musíš objednať cez web a vyzdvihnúť si to.
29.11.2021 - 10:23:28
10
ok kupit je jedna vec a skusat ti dovolia aj ine?
29.11.2021 - 10:46:59
00
Nie nemal by si ani skúšať nic iné. Malo by to byť tak akokeby nič iné v obchode nebolo len obuv.
29.11.2021 - 11:10:51
00
Čaute,

našiel som tu na fóre tému Decathlon, tak sa chcem spýtať na váš názor na Rockrider AM100 S:
https://www.decathlon.sk/horsky-bicykel-am-100s-29-id_8586941.html

Tento rok ma, v dôsledku korony, chytilo bicyklovanie, ako mnohých ľudí…. Tak som osedlal svoj starý bajk a začal jazdiť:
https://rockmachine.us/cz/2017/xc-fun-series/heatwave-90-27/matte-orange-blue-black

Po tomto ročnom jazdení som zistil, že ma nebaví jazdiť po asfalte alebo poľných cestách a chcem jazdiť niečo záživnejšie a tak som sa rozhodol pre 29” full.

Definoval by som sa ako amatérsky nadšenec, keďže som o cyklistiku nemal nikdy nejaký extra záujem, ale nejako ma chytila - tak som nemohol prehliadnuť ponuku decathlonu- konkrétne vyššie uvedený full rockrider.

Osobne ma zaujal, hoci má svoje nedostatky, ako vedenia káblov, ale rád by som sa dozvedel vaše názory naň.
Oplatí sa kúpiť tento model alebo je lepšie si pár stoviek priplatiť a kúpiť noeco iné? (Canyon, RockMachine, CTM SKAUT 3.0?)

Ďakujem.
02.12.2021 - 00:01:45
00
Ja len toľko k tomu, že mňa ten bicykel veľmi bavil, keď som ho jazdil ako preproduction v Španielsku.

So Skautom by som ho neporovnával, AMka je zábavnejšia dolekopcom s vyššími zdvihmi a položenejším hlavákom

Niekoľko chalanov tu o tom biku už písalo skúsenosti, takže zoscrolluj pár strán dozadu, alebo počkaj, kým sa vyjadria :)
02.12.2021 - 01:04:34
01
Jo už sa tu pár krát riešil, pohľadaj na predošlých stranách. Sám ho jazdím, za mňa spokojnosť. Tento týpek na ňom kadečo jazdí: https://www.instagram.com/charles_bousquet/
02.12.2021 - 09:49:51
11
FiBBRLZ napísal:
Jo už sa tu pár krát riešil, pohľadaj na predošlých stranách. Sám ho jazdím, za mňa spokojnosť. Tento týpek na ňom kadečo jazdí: https://www.instagram.com/charles_bousquet/


Ďakujem, prescrollujem to tu teda.

Akurát som sa vrátil z predajne v Brne, kde som sa povozil na XLku... mám 197 cm a cca 95kg (bejvávalo 89, ale korona, veď viete... :D )
Bicykel sa mi zdal pevný, nič neškrípalo, ale čo mi hneď udrelo do očí bol bowden zadnej prehadzovačky - neviem, či je to možné, ale máte niekto skúsenosť s tým, že sa bowden sekol do predného oz. kolesa? na veľkosti L, ktorá bola vystavená, som si všimol, že bowden bol mastný od ozubeného kolesa....

Pripadalo mi jednoduché a aj časovo nenáročnejšie ten bowden ťahať hore, okolo čapu, nie spodkom.

To je asi jediná vec, ktorá ma na tom bajku celkom zaskočila a trochu ma aj odradila.

Taktiež možno zadný kotúč, ktorý je celkom malý, ale čo mi hovoril predajca, tak väčší sa tam nezmestí, kvôli rámu - moja otázka teda znie, či by sa brzdy nedali upgradovať inými kotúčami, s rovnakým rozmerom a agresívnejšími platničkami?
02.12.2021 - 12:43:01
00
Predna brzda je dôležitejšia,viac zatazovana (ak sa nemylim)
02.12.2021 - 13:57:39
00
Pozri si môj profil mám tam ten bajk s 203mm kotucmi. Zmestia sa :). Ten Bowden ťahaný spodom ma aj frajerka na Cannondale za 4k. Taký problém to nie je ale nie je ani problém ho potiahnuť horom ponad čap, už som tak aj urobil. :)
02.12.2021 - 14:27:51
02
Takže si spokojný? Brzdy si menil preventívne alebo z dôvodu slabého brzdného účinku?

Musím priznať, že sa mi ten bicykel veľmi páči a na môj štýl a úroveň jazdenia by bol adekvátny. A s tými 203mm vyzerá mega!?
02.12.2021 - 14:38:01
00
Za mňa veľka spokojnosť za tie peniaze. Kotuče so menil lebo som citil že ten zadný nestíha, ale ani s tým 203kami to nie je žiadna sláva, keď budu peniaze isto tieto sram lechtátka vymenim za niečo poriadne buď XTčka alebo magury MT5, ale asi skôr shimano, mal som deore na predošlom bajku a omnoho lepšie ako tieto sram. ak maš 95kg ako vravíš, tak neviem veru :D Za mňa tiež ten bajk vyzera super naživo, som z neho nadšený za tie peniaze. Síce sa mi "brzda" tej NXkovej prehadzovačky po pár 100km povolila a nedržalo to reťaz ale inak fajn.
02.12.2021 - 14:44:30
00
Aspoň dôvod zhodiť naspäť na 89, pripadne menej ?

Ja som velmo rozmýšľal aj nad CTM SKAUT 3.0, je v podobnej cenovej relácii. A má káble vnútrom, ale keďže je ten už vypredaný, tak ostáva asi len rockrider.

Takisto som rozmýšľal nad karbónovými, keďže ten príplatok tam nie je až taký hrozný, avšak tu musím povedať, že nastúpili predsudky, pretože karbónu od decathlonu nejako neverím. A tiež ma v tom utvrdil banner v obchode, kde bolo písané, že celoživotná záruka na rám sa nevzťahuje na karbónové rámy DCTLN. ?

Recenzie ba AM100S sú totižto na nete celkom rozporuplné, tak preto som sa chcel spýtať tu.
02.12.2021 - 16:25:18
00
FiBBRLZ napísal:
......Kotuče so menil lebo som citil že ten zadný nestíha, ale ani s tým 203kami to nie je žiadna sláva, keď budu peniaze isto tieto sram lechtátka vymenim za niečo poriadne buď XTčka alebo magury MT5, ......

Chcem sa opýtať, čo to že znamená, že "sram lechtatko........nestíha"? Akože že stlačíš brzdu a nebrzdí....alebo sa pri dlhšom zjazde prehrieva a tak znižuje brzdný účinok alebo ako to vlastne myslíš? Lebo opakovane sa takéto názory na nete objavujú, len nie stále je to od ľudí čo ich aj jazdia....to už taká urban legend sa mi zdá.....
Ja mám level TL brzdy na XC-čku a keď stlačím zadnú brzdu tak koleso dám do šmyku, zvlášť na lesnej ceste to absolútne nie je problém......skoro 90 kg živej váhy, kotúč šrám centerline 160 mm vzadu, dopredu som vymenil na 180 mm...
Tak ako to vlastne je?


Naposledy upravil bladerunner dňa 02.12.2021 - 17:08:46, celkovo upravené 1 krát.

02.12.2021 - 17:06:21
00
Skús ešte od Trailhuntera pozrieť test ak si nevidel nahodou.
02.12.2021 - 17:07:52
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up