Dobrý deň,
Potreboval by som poradiť,synovi lúpe v stredovom zložení a chcel by som mu ho vymeniť už rovno s kľukami a rovno aj zadnú kazetu za 1x11 on by tam chcel “DUB” kluky aj stredové zloženie.Z výmenou komponentov nemám problem,problem je že vôbec neviem ktore stredové zloženie a ktore kluky sú kompatibilné s týmto rámom.?Ja viem poskladať raketový motor ale bicyklom sa vôbec nerozumiem?.
06.12.2021 - 11:04:58
00
Zabehni s tým do servisu, vyjde ťa to lacnejšie ako dokupovať náradie, ktoré predpokladám, že nemáš, na to aby si vymenil niektoré kľuky a aj stred. Ale ak ťa to nesúri, tak čakaj na odpovede a po dvoch týždňoch zavoláš do servisu.
06.12.2021 - 12:05:40
00
Tak zase az take zlozite to nieje. Zalezi co tam mas teraz a preco vlastne chce DUB a nie iba vymenit stredove.

Nastroje na to si musis kupit, ale zalezi, ci to chces urobit jeden krat, alebo pocitas, ze si budes robit servis dalej.

Dobry scenar: mas tam hollowtech alebo podobne stredove zlozenie, zoberies jeden kluc, odmontujes, zoberies druhy kluc, nahodis nove a celkovo bez problemov.

Horsie scenare su dva:
1. Je tam este stvorhran, alebo octalink. Potrebujes 2 nastroje na to aby si to dal dole plus dalsi na nahodenie. ( a mozno aj 15mm kluc na povolenie matice, ale nemas taky ktory pasuje uz doma)

2. Press fit: jeden nastroj na vyrazenie, druhy na nalisovanie. Najdrahsie nastroje a celkovo tento system nema nikto moc rad.

Ak povies (alebo nafotis), co tam ma teraz tak budeme mudrejsi.
06.12.2021 - 14:00:43
00
+ treti horsi scenar - vymenis stredove zlozenie a zistis, ze problem bol niekde inde a pukanie pokracuje :)
06.12.2021 - 14:13:04
01
Pekne rozpísané, ešte mu tie nástroje hoďte na eurá a príde na moju odpoveď.
Nechcem nikoho odrádzať, ale ak sa tomu nechceš pravidelnejšie venovať, tak zveriť to správnym rukám ťa vyjde lacnejšie.
06.12.2021 - 21:15:35
00
Stredové zloženie tam je VP BC73.
Áno rozhodol som sa robiť ten servis doma koli tomu ze aj tak mám doma servis ale nie na bicykle a v najbližšom okoli už som mal bike kde mi obyčajnú volnobežku nevedeli dať dole lebo na to nemaju kluč tak som si to doma urobil sám za cca 1 minútu.Druhý krát zobral som bike druhého syna lebo mu zle prehadzovalo prišiel som do servisu ze aby mu to nastavili majitel prvé čo povedal ze toho majú strašne veľa(pozrieš a mechanik ziadny bike vo vnutri a vonku pije kavu-nič proti aj oddýchnuť si treba) a ze to nieje od nich bike a musím prísť za dva týždne.Ok idem teda do druhého tam to nastavil.Zaplatím hodim bike do auta frčim domov.Doma syn hovorí ze to je to iste tak som si pozrel návod na nastavenie prehadzovačky a urobil si to sám.Tak kde su tie spravne ruky????V našom okrese teda nie.
07.12.2021 - 09:06:23
00
To vyzerá byť klasika štvorhran
Na zhodenie kľúk napríklad toto (bacha aby si dal tú strieborný čapičku dole, tá je na octalink) : https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/stahovaky-na-stredy/force-stahovak-kluk-pre-octalink--klasicke-osi.html

Na stred vyzerá byť toto:https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/stahovaky-na-stredy/super-b-tb-1065-kluc-na-stredy-shimano.html

Na nahodenie https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/stahovaky-na-stredy/cyclo-tools-stahovak-sram-dub-bottom-bracket-tool.html
07.12.2021 - 09:27:06
00
Ďakujem za radu 👍😉
07.12.2021 - 09:45:03
00
keyboard_arrow_up