MarosHe napísal:
Tie SF Infinium majú membránu vpredu zateplenu flísom, alebo len čistá membrána?

Áno vpredu membrána zateplená flisom.
06.12.2021 - 06:55:11
01
Ahojte, vozí niekto zimné tretry Rogelli Arctic? Sú za fajn cenu a pozdávali sa mi tak som objednal, tak čo očakávať..
13.12.2021 - 20:58:26
00
Vyzera to tak ze to su take iste ako tie XLC, iba pod inou znackou, ktore su tu dost oblubene. Ja ich mam tiez a zatial maximalna spokojnost, za tu cenu asi lepsie zimne tretry nenajdes. Len si daj pozor na cislovanie. Zalezi za kolko si ich kupil, daju sa zohnat od 100 eur.

tu mas niekolko recenzii: https://www.mtbiker.sk/shop/tretry-a-obuv/mtb-tretry/xlc-cb-m07-zimne-tretry-cierne.html

najnizsia cena (mozes skusit dorovnanie ceny v miestom shope):
https://www.axit.cz/d134501_xlc_tretry_zimni_cb-m07/
13.12.2021 - 21:07:00
00
mizaky napísal:
Vyzera to tak ze to su take iste ako tie XLC, iba pod inou znackou, ktore su tu dost oblubene. Ja ich mam tiez a zatial maximalna spokojnost, za tu cenu asi lepsie zimne tretry nenajdes. Len si daj pozor na cislovanie. Zalezi za kolko si ich kupil, daju sa zohnat od 100 eur.

tu mas niekolko recenzii: https://www.mtbiker.sk/shop/tretry-a-obuv/mtb-tretry/xlc-cb-m07-zimne-tretry-cierne.html

najnizsia cena (mozes skusit dorovnanie ceny v miestom shope):
https://www.axit.cz/d134501_xlc_tretry_zimni_cb-m07/

Fakt vyzerajú rovnako...pozeral som aj tie XLC, len v recenziách som čítal, že je pre tých čo nemajú nízky nárt problém zapnúť vrchný zips a že sa zvykne poškodiť. Tak snáď nebude problém. Ja som ich kúpil za 106 v mikesport.sk, pozná niekto ten web? Vyzerá na nejakú poľskú pobočku e-shopu.
14.12.2021 - 06:18:30
00
kedze mam XLC mozem potvrdit ze je to ta ista tretra. Robi to nejaky Cinan a oni si to dali len obrandovat. A ano moze byt problem pri vyssom narte, ja mam myslim standart nohu a zapnem to len tak tak, ale zatial len jeden vyjazd a verim ze to trochu povoli. Inac za tu cenu dobra kupa, je v nich teplo, su lahke ale podrazka tuha.
14.12.2021 - 08:36:59
11
Len pre zaujimavost, kedze tuto mimosezonu som este nestihol vytiahnut svoje naozajstne zimne tretry, tak posledne tri radostne snehove vyjazdy do MK som absolvoval vo flat botickach SHM GR701 ktore som povodne zakupil na brusenie pumpotracku ... ale akosi som si na flaty privykol a vobec sa mi nechcelo riesit vymenu pedalov, hladanie spravnej krabice etc ... no a teraz pointa, napriek obcasnemu dosliapnutiu do hlbokeho snehu som prisiel domov s botami vnutri suchymi a tym padom v tepelnej pohode ... zazrak pripisujem jednak neoprenovej manzete na tretrach, ktora bordel a sneh nepusti zozadu do topanky a dvak vlnenym ponozkam, na ktorych sa sneh nelepi a ak sa aj trochu zamocia, zostanu hriat ... a ano, este nebola naozastna zima, teploty sa hybali medzi -5 a +3 ... btw MTB 100% sneh a lad, ziadne asfalterske vlozky ...
14.12.2021 - 08:54:07
00
Tak si dávaj pozor, lebo skončíš ako ja. Jednu zimu som zhodil SPD nech môžem použiť iné topánky a už som sa k ním na MTB nikdy nevrátil :D. Alebo teda hej, na 2-3 zimné jazdy keď si obujem zimné tretry, ktoré nosím na gravely na jeseň a jar.
14.12.2021 - 09:12:13
02
Trafil si, ja sa uz na SPD urco nikdy nevratim, kvoli technike aj bezpecnosti [ na MTB myslim ] ... kym som jazdil SPD tak som tieto kecy nechapal, vcul uz rozumiem ...
14.12.2021 - 09:19:39
01
Ja sa to snazim striedat, zima/jar na flatoch, leto/jesen na SPD, ale stale viac ma to taha na flaty (kvoli technike a vacsej volnosti pri blbnuti), na SPD som rychlejsi hlavne v rozbitych pasazach a citim sa na nich istejsie vo vzduchu.
14.12.2021 - 09:46:48
00
Všetko má aj výhody aj nevýhody. Som jazdil CB a teraz skúsim zas klasické SPD. Na zimu si viem predstaviť flaty a vibramy :) teda keď je väťčia zima v zimných tretrách mi býva zima aj tak :) No flaty sú občas tiež nebezpečné, najmä ak majú väčšie piny. Už som videl pár "načatých" holení od pinov. ale aj SPD ak náhodu vycvaknú pri skoku čo sa mi tiež už stalo vedia narobiť problémy :)
14.12.2021 - 11:32:06
02
Ja som si zimne tretry konecne kupil az teraz na jesen.Kazdy rok som rozmyslal nad kupou,ale potom som si vzdy povedal,ze aj tak v zime (mrazoch) nejazdim dlho. No ak bola zima sucha,tak som viac casu travil na ceste a to uz mi v beznych tretrach bola veru zima.Ak clovek rozmysla ako zlepsit komfort,kupuje vlozky, navleky atd,aj tak skonci pri zimnych tretrach.
Na mtb v zime prechadzam na flat a beznu obuv, lebo tu u nas nemame vyjazdene,vyslapane tatranske chodnicky a stacilo mi v piatok ked som vybehol hned z roboty nad mesto a 1/3 vyjazdu som musel tlacit,co to neslo ani po rovine.A to nebolo az tak moc snehu.Zapnuty som ani nebol,kazdu chvilu som stal.Dobre,ze mam na prac.biku spd/ platforma pedale.
Inak jazvy mam na pistaliach len od pinov,ale od spd to tiez dobre zaboli :-)
14.12.2021 - 15:22:04
02
Ono sa nám to trochu zvrhlo z tretier na SPD vs. flaty, ale áno je tam súvislosť :) Ku tomu len toľko, že tiež v zime presedlávam na flat a v pohode, nevidím v tom žiadny problém. Akurát, že turistické Scarpy s tvrdou podrážkou nie moc držia na pedáloch a tak mám pár prvých výjazdov vždy problém zo zvyknutím si že nohy tak nedržia. V princípe som mal v merku aj fiveteny, robia aj gtx verziu, ale jednak som sa nikde v recenziách nedočítal ako to s nimi je v mínusových teplotách a jednak už atakovali 170e cenovku.
14.12.2021 - 18:58:35
01
Zimne 5.10 su EPS, kupoval som ich na jesen. Ak myslis GTX tie TrailCross, tak si nemyslim, ze su vhodne na zimu. Obycajne Impact Pro Mid by na zimu mohli byt, min. zimu som jazdil tie nizke Impact Sam Hill a zima v nich nebola. Inak tie EPS su fajn, je v nich teplo a vodu tiez len tak nepustia (aj ked nie su GTX), len sa v nich na snehu strasne smyka (viac ako v impactoch) 🙂
15.12.2021 - 06:15:29
01
takze dnes vyskusany dvojhodinovy vyjazd, teplota sa pohybovala od -4 po -9, mal som five ten impact mid, navlecene force kompresne podkolienky a na nich este DHB merino ponozky a pohoda. nohy som vobec necitil. toto kombo odporucal. na snehu sa v nich aj v pohode chodi ked treba
23.12.2021 - 20:05:46
00
Dovolim si to takto upravit,lebo niekto by to mohol pochopit tak,ze ti nohy zmrzli az tak,ze si ich necitil :-)
valecek napísal:
takze dnes vyskusany dvojhodinovy vyjazd, teplota sa pohybovala od -4 po -9, mal som five ten impact mid, navlecene force kompresne podkolienky a na nich este DHB merino ponozky a pohoda. Chlad na nohy som vobec necitil. toto kombo odporucal. na snehu sa v nich aj v pohode chodi ked treba
23.12.2021 - 20:29:52
04
keyboard_arrow_up