skoda debaty, ked si tu kazdy operuje s cislami ako sa mu hodi ... plazma nema konstantnu spotrebu ako LED, pri sledovani hokeja alebo zjazdoveho lyzovnaia mohla mat vysoku spotreu, no pri sledovani nocneho hororu mohla mat kludne polovicnu spotrebu oproti LED ...
v PRIEMERE su tie 300W rozdiely nezmysel, ibaze by niekto porovnaval 75" plazmu s 32" LED :)
14.12.2021 - 21:00:00
00
ano, mas pravdu, ze spotreba zalezala od toho, co obrazovka zobrazovala a ako bola nastavena...da sa to aj pozriet a porovnat, urcite su clanky, kde to je zmerane, ale nic to nemeni na realite, ze ta spotreba bola VYRAZNE vyssia, ako mali/maju LCD....a ak si dobre pamatam, tak plazma 75" ako komercna velkost sa nevyrabala, Panasonic skoncil u TV VIERA TX-P65VT65B ako posledny top model, takze neviem ako chces porovnat 75"vs 32"...
14.12.2021 - 21:12:15
00
vlastoch
"pisal 12h denne, ale nepisal ze kazdy den v roku ... ja som pisal 5h V PRIEMERE denne pocas 5 rokov ...." je veta hodna vtipkara. Ked on napisa denne, tak to nie je kazdy den v roku, ale ked Ty napises denne, tak uz to je ? :-D

Tych 5 hodin denne si si proste len vymyslel, on jasne napisal: " u nás je telka zapnutá 12 hod denne ". A ja som presne na to reagoval, tj tiez som napisal, ze pri 12 hodin denne za 5 rokov bude taka spotreba.
Ja mu nemam dovod neverit a moj komentar som pisal len kvoli tomu, ze prave pri takom velkom vytazeni spotreba spravi velmi vela. A to, akou magiou si z toho dostal 5 hodin denne sa da presne opisat slovami "operuje s cislami ako sa mu hodi"

Okrem toho vsade uvadzam intervaly od-do a vsade pisem, ze tie horne cisla su pre modely nad 60 palcov, Ty si zo zasady vzdy zoberies, to najvyssie cislo a spravis z neho priemer alebo spodnu hdnotu. Nie nie je to priemer, ani minimum.
Ja poviem 500E az 1000E, Ty povies "keby to aj vyslo 1000€ (akoze nevyslo)"
Ja poviem 150 az 300W, ty povies "PRIEMERE su tie 300W rozdiely nezmysel"

Vsade hovorim, o porovnavani rovnakych uhlopriecok. Pri Oled, ci aj LED spotreba tak zasadne s uhloprieckou nerastie.

To, ze tu cely cas tocis o LED a blate, pricom on hovoril o vymene za Oled, ktory ma rovnako ako plazma spotrebu zavislu na aktualnom obraze, je uz len na pousmiatie.

A tych 300W rozdiel som si nevymyslel. Mam to z velmi dobreho zdroja, problem je akurat v tom, ze co ja umyselne spominam, ako extrem (vsade pisem ze sa jedn o viac ako 60 palcov) a doby 10-15 rokov dozadu(samozrejme, ze to vsetko tak aj napisem), tak Ty z toho spravis samozrejme priemer.

Suma sumarum, moj povodny vypocet je relativne presny, ale Ty si si z toho vyrobil uplne iny priklad, ktory samozrejme vobec nevychadza. Presne podla hesla " operuje s cislami, ako sa mu hodi'

Tu som nasiel nejakeho elekrikara, z tej doby, co sa rozculuje, ze jeho 47palcove LCD spotrebuje 150W, zatial, co jeho 50'' plazma zere 370 watts, rozdiel 220W a to sme stale daleko od 60.
https://www.avsforum.com/threads/wow-didnt-realize-that-plasma-took-so-many-amps.1384108/
15.12.2021 - 05:07:49
01
Tak oled vypálená pri dennom sledovaní tv 12 hod. Za 6 rokov ..to je malá výdrž
15.12.2021 - 07:45:44
01
Ahojte, mam moznost nejakej zlavy na kupu tv este do konca roka, tak zvazujem jej kupu.
TV je u mna celkom vyuzivana vec a hlavne sledujem Netflix.

V oku mam uz velmi dlhsie LED Sony XR-65X93J, ale vaham, ze ci nebudem neskor lutovat, ze som mal zobrat OLED.
Co vy na to, oplati sa doplatit 700eur viac za OLED Sony XR-65A83J? Cena by mala byt cca 1750eur.
Alebo usetrene minut na nieco ine.

Alebo sa vykaslat teraz na zlavu a kupit az po novom roku, i tak mi to teraz surne netreba.
A ceny po novom roku sa dostanu mozno aj nizsie, ked pride novy model 2022.
26.12.2021 - 10:19:14
00
No pokiaľ pozeráš netflix tak Sony je na to super tv.. veľký rozdiel medzi ním a OLED neuvidis
26.12.2021 - 10:31:57
00
Sony TV uz nikdy v zivote.
Za OLED sa oplati priplatit.
26.12.2021 - 13:52:36
00
@FeroR preco?
26.12.2021 - 14:12:11
00
Hrozny software.
26.12.2021 - 15:01:08
00
Sovicka30 napísal:
No pokiaľ pozeráš netflix tak Sony je na to super tv.. veľký rozdiel medzi ním a OLED neuvidis


To by musel byť slepý ako Rusko keď ho akože poliali kyselinou 😀 aby nevidel rozdiel medzi LED a OLED.
26.12.2021 - 15:11:24
01
Keď myslíš
26.12.2021 - 15:15:01
00
aky system bol v Sony prosim ta?
26.12.2021 - 15:24:32
00
peter_bar no tak je dost velky rozdiel dat 1000 alebo 1750€ , to si musi kazdy sam povedat, ci mu to stoji za to....nejaky namet mozes kuknut aj tu : https://www.covybrat.cz/recenze-sony-x90j/ , kde najdes vela info a mozno pomoze pri rozhodovani....ako mam odsledovane, tak istotne, ak predstavia modely na 2022, tak ceny este klesnu...otazne, kedy to bude, ale na tu SONY oled sa mozno oplati pockat...
26.12.2021 - 22:19:08
00
Ja som robil obmenu TV zariadeni v domacnosti pred nedavnom. Dovtedy som mal kazdu TV pripojenu k HTPC, tak som si povedal, ze je na case nabehnut na Android TV. Kupil som tolko vychvalovane TCL, konkretne 43C725 a Philips 65OLED706/12. Kupoval som to ked mali v NAY 25% zlavy v novembri (ten 65" OLED ma vysiel 1275 EUR). Kedze mi ostala este jedna starucicka TV (Samsung LE40R86), tak k nej som sa rozhodol pre Nokia Streaming Box 8000). Ak to mam zhodnotit, tak jednoznacne najspokojnejsi som s Philipsom, od obrazu cez ambilight az po SW, ktory je rychly, bez zasekov a bez akychkolvek problemov. Najviac sklamany som z TCL. Nejde mi ani tak o obraz, s tym som akosi pocital, ze to nebude to naj, ale ten SW sa ozaj nepodaril. Android v TV musim pravidelne restartovat (po par dnoch jednoducho zacne lagovat) a najvacsi problem mam s audio delay (ci uz cez sluchadla alebo cez soundbar), jednoducho je to nepozeratelne s akymkolvek externym zvukovym zariadenim. Nokia je taky sedy priemer, tiez musim obcas restartovat, ale aspon nema problem s oneskorenim audia. Zasa sa mi len potvrdilo, ze Android je jedno velke utrpenie a zo 100 zariadeni sa bude kazde jedno spravat inak (nastastie som ho v telefonoch zatrhol uz velmi davno, tam by som na to nemal nervy).
27.12.2021 - 09:55:56
00
peter_bar napísal:
TV je u mna celkom vyuzivana vec a hlavne sledujem Netflix.

Vyuzivas TV aj na ine veci ako TV vysielanie a Netflix? Lebo pokial ti zo "smart" vychytavok ide hlavne o Netflix, tak z toho, co som mal moznost vyskusat, mi Netflix app na Android TV pride horsia ako napr. Netflix na Samsung TV (Tizen?). Cize mozno by som vyslovene nebazil po Android TV, ale pozrel sa aj po OLED od LG. No a co sa rozdielu medzi QLED a OLED tyka, ten rozdiel je vazne priepastny v prospech OLED (a to podla recenzii nemam ani zdaleka ten najlepsi OLED TV).
27.12.2021 - 10:54:55
00
keyboard_arrow_up