Inac minule som spominal ze mi blbne obrazovka ked sa nan dostanu kvapky dazda alebo potu tak uspesne mi ju vyreklamovali a vratili peniaze teraz som presiel na verziu plus tak som zvedavy :D
07.01.2022 - 23:12:19
00
Ak ti vadili iba kvapky dažďa, tak s 1030 Plus budeš happy. S tým fakt problém nie je. To je ale asi jediné čo na tom bazmeku funguje podľa očakávania v roku kúpy. LOL.
Ešte výdrž baterky, aby som bol úprimný. Tá je fajn, ale platná ti je ako hadovi noha, vzhľadom na zameranie toho prístroja.
Čo fungovalo v 1030, asi funguje aj v plusku, v daždi problém nie je. Je to pomalé, mrzne to, má mnoho bugov. Na to si asi zvyknutý. (porovnávam s mobilom rv 2010, nie s akýmkoľvek Garmin Edge)
Jediné čo asi budeš sklamaný, je vygrcnutý displej. Horší ako 830. Ale preto má tú zbytočnú väčšiu výdrž batérie. Je to síce dál, ale zato horší cesta.
07.01.2022 - 23:41:00
01
No hej rok som mal 1030 no hej ked mi nebyde preskakovat display pri kvapkach tak super ale inac som celkom spokojny aj jed ano nieje to hd display. Ta vydrz ma tesi 2r som mal 130 a to bola bieda ked som siel nieco dlhe celodenne tak to uz bolo ltt.
08.01.2022 - 11:06:45
01
Ahojte,
Mam problem so zobrazenim treningoveho stav, resp. Zatazenim na edge 1030. V zariadeni a apke mam vsetko zapnute, vidim aj ucinok jazdy, ale vo finale som slepy. Viete prosim poradit. Aktualizoval som aj verziu a nepomaha to. Vdaka za rady.
21.06.2022 - 22:22:33
00
Oplatí sa vymeniť 1000 za 1030plusko + doplatok 150 - 180 € ?? ... alebo kúpiť 2 - 3r za 300 - 350 ? Mám si radšej nechať starú dobrú 1000? (batéria je ale tragédia z výdržou i už nová vymenená)
25.07.2022 - 13:04:05
00
Ja som teraz vymenil 1000 za 1040 a zatiaľ super - hlavne tá baterka, brutál rozdiel. Na 1040 aj presnosť GPS a rýchlosť navigácie. Ale celkovo aj tento Garmin pôsobí tak nejako zastaralo :)
26.07.2022 - 14:29:30
00
No, ale da sa kupit nieco, co by neposobilo zastaralo? :-)
26.07.2022 - 15:06:35
00
Tak nieco pre hejterov Garminu. Mal som so sebou novu 1040 Solar na prvych ultra pretekoch dostal sa ku mne dva dni pred tym cize cas na testovanie nebol ale vzhladom na bezproblemovu synchornizaciu a pripojenie vsetkeho za 5 min som svoju staru 530 nezobral ani ako zalohu. Chyba ! Jeden z dovodov preco som vymenil bol aj moznost browsovat v mapach na displeji a riesit alternativne trasy rychlo za jazdy a pod. A tu sa dostavame k podstate - zamrzlo to asi 30x za 36 hodin jazdy a to si fakt nerobim srandu. Po case som prisiel na to ze to zamrza vzdy pri zoom out a zdalo sa mi ze som nasiel ako to obist ale po case to zacalo zamrzat aj tak - vzdy pri prezerani map. Je to fuck up jak svina ked sa vam toto deje na pretekoch o 2 v noci v dazdi pri 12 stupnoch v neznamom prostredi na flagship zariadeni svetoveho vyrobcu. Dnes som nasiel na nete ze nie som jediny s tymto problemom. Netusim ci vadny kus alebo len newborn firmware problem. Avsak rovnako musim povedat ze na to co ja potrebujem je to super vec a urcite ho chcem ale az po tom ako toto vyriesim (vymenou alebo vratenim a pauznutim pouzivania na nejaky cas). Tak asi tak :)
22.08.2022 - 13:11:01
00
No ja som to tu spomínal niekoľko krát, že 1030+ má drevený procesor, je to strašne pomalé a laguje to. Nehovoriac riešiť niečo s mapou za jazdy. To je väčšinou nepoužiteľné. 1040 asi nebude o nič lepší. Garmin sa ženie za výdržou batérie a funkčnosť je posledné, čo ich zaujíma.
22.08.2022 - 23:03:16
00
Len nechápem jednu vec, načo potrebujete šibrinkovať s mapou počas jazdy podľa mňa je to úplna zbytočnosť. Jazdím bikepacking s wahoo bolt V2 a ten display úplne stačí a ked už zablúdim aj tak beriem mobil do ruky je to stokrát rýchlejšie. Kamoš ma 1030+ a stále sa to resetuje mrzne a stálo to dva krát toľko čo to wahoo. Wahoo zapneš a jazdiš, neriešiš. Možno to nemá toľko farbičiek ako garmin :D ale tá funkčnosť je úplne niekde inde.
23.08.2022 - 07:54:16
00
Joe70Naozaj neviem ci je to procesorom lebo inak to zariadenie reaguje naozaj rychlo a perfektne (oproti starsim modelom), ovladatelnost displeju je super aj s rozklepanymi rukami a v dazdi. Mne to mrzlo "len" na tych mapach.
filip36Preco sibrinkujem s mapami ? No bavime sa o pretekoch kde, aj ked to trva niekolko dni, tak sa pretekame a zalezi na case a aj ked si naozaj davam zalezat na priprave navigacii tak 1500km proste nikdy v neznamom prostredi nenaplanujes presne. Cize sa stava ze zrazu ta to hodi na polnu cestu (alebo rozbitu asfaltku) a ty nechces riskovat defekt alebo leje a je tam total blato a pod ale ak vies zoom out vies pozriet ako je to asi dlhe, a hlavne ci a ako sa to da obist. Rovnako opacne ze Garmin robi niekedy v navigacii skratky ktore neodhalis pri planovani map a zrazu vidis 25% stojku (skratku) a len potrebujes ceknut ze okolo sa to da pekne vyslapat v sede. A v neposlednom rade a to sa stava uplne najviac a vie to byt podstatna zalezitost a to su obchadzky kvoli uzavretym cestam a tam sa bavime naozaj o kilometroch a potrebe reagovat. Ano vsetko sa to da na mobile ale ma to svoje ale - jednak to vyzaduje dalsiu ruku, jednak to skus robit ked prsi a je zima a displej na mobile naozaj nefunguje ako na garmine (teda aspon nie moj) a hlavne na konci potrebujes vidiet kadial ta to naviguje a mobil vo vrecku (alebo brasni) naozaj nevidis (a miesto na rajdoch nie vzdy je k dispozcii) - a aj ked to niekedy aj ja takto riesim (lebo inak sa neda) a pouzivam vtedy sluchatko a naviguje ma to hlasovo tak to je ostara ked to nevidis. Tak preto potrebujem sibrinkovat s mapami (a su tam aj dalsie dovody ale to naozaj su menej podstatne - podstatnych obchadzok som len za vikend riesil 3 a ak mas rozdiel medzi 2-5 miestom do 1 hodiny tak nie je nepodstatne ak 30 minut odrbes zlou navigaciou alebo sirbinkovanim v mobile) - jednoznacne 99% ludi toto naozaj nepotrebuje a suhlasim s tym co pises a ani ja to nepotrebujem nikdy inokedy ako na pretekoch ale ver mi ze vtedy to vyuzit viem maximalne a nic lepsie som este nenasiel - teda kebyze to nezamrza...
23.08.2022 - 10:36:42
01
Aha potom, chapem. Skusal si Wahoo ? Lebo tiež tam je rerouting a funguje podľa mna o dosť lepšie ako na garmin a aj rýchlejšie. Hlavne tie jednotky nezamrzajú. Na wahoo más tiež zoom neviem či je na to potrebné hýbať mapou a funguje to tak že to vlastne nefunguje na garmine.
23.08.2022 - 11:21:16
00
Dajte si na riadidlá iPad Pro a bude to 100%.. :)))
23.08.2022 - 13:17:27
00
Slavo17 napísal:
Dajte si na riadidlá iPad Pro a bude to 100%.. :)))

No v slnečnom počasí ked je 30 plus tak to bude tak do hodiny KO :D
23.08.2022 - 14:37:56
00
filipvon napísal:
Aha potom, chapem. Skusal si Wahoo ? Lebo tiež tam je rerouting a funguje podľa mna o dosť lepšie ako na garmin a aj rýchlejšie. Hlavne tie jednotky nezamrzajú. Na wahoo más tiež zoom neviem či je na to potrebné hýbať mapou a funguje to tak že to vlastne nefunguje na garmine.


No nemam moznost vyskusat wahoo v plnej zatazi - nikto v mojom okoli ho nejazdi a ja som v podstate velmi spokojny s Garminom za poslednych 10 rokov (ale ano ine som moc neskusal lebo som nemal dovod). Kazdopadne kratky update - dal som chat s Garmin supportom, downloadol novu beta verziu firmware (o tomto probleme chlapik na chate vedel a riesil ho prave posledny update). Zatial na testovacej jazde problem odstraneny - mohol som zoomovat aj na cely svet kolko som len chcel a ziadne zamrznutie...takze vyzera ze problem solved.
26.08.2022 - 08:43:41
00
keyboard_arrow_up