Myslím, že nie raz tu padlo: V Tescu kúpiš bicykel, ale nie bike!
09.07.2008 - 02:03:02
00
to lucas11 :
inak, prosim ta, na co boli vyuzivane tie CTM ?? nebili to nahodov nejake Zephyri pouzivane na DH alebo DIRT ??
a este 1 otazocku, preco prave na XC musi byt ram najpevnejsi ?? tomu som az tak nepochopil...
inak este raz sa ospravedlnujem za ten prispevok... :oops:
09.07.2008 - 10:10:26
00
... robim servisaka v NZ uz zopar rokov tak asi uz nieco viem nemyslis? za rok my pridu tak dvaja traja ludia zo zlomenim CTM-kom tak co mam o tom povedat...hovorim len pravdu.


tak potom si uz urcite videl aj polamane ramy od Treku, Meridy, Authora, Scota atd. a daleko lepsich a vychyrenejsich znaciek ako CTM ale o nich uz nic nepises 8)
09.07.2008 - 10:17:41
00
tak ja nieco o tesco bicykloch viem, jazdil som na takom 2roky :lol:
vybavenie YINXING,XUNCHI (ale fakt, tie nazvi som si nevymyslel) :shock:
ram: ocelovy(olpran hight performance) ...asi myslene ze musis mat poriadny vykon ked ches taky bicykel utiahnut :P
asi zbytocne vypisovat vsetky chyby co sa objavili, to by vas prestalo bavit citat...proste bicykel s tesca urcite nie....vtedy som nemal peniaze na normalny bike a ani som sa nevyznal takze tak...
09.07.2008 - 13:12:24
00
ako najskor je to jedno a to iste (akoze ramy) a potom zrazu nejaky super expert povie, ze prave ten CTM-acky je smejd a ze je na hovno, tak toto hadam nie :!: :roll:


podla mna sa to nevylucuje.. vsetky ramy su jedno a to iste z taiwanu.. ctm sa robi teda na slovensku ale nahovno je rovnako ako tie taiwanske ;-) akurat ty si zaujaty a citlivy na CTM lebo ho vozis mam pocit :)
nieco natom bude ked ti niekto dokaze dat ram za 4-6tis, a niekto ti dava tiez hlinnikovy ram za 12-20..
09.07.2008 - 13:29:18
00

tak potom si uz urcite videl aj polamane ramy od Treku, Meridy, Authora, Scota atd. a daleko lepsich a vychyrenejsich znaciek ako CTM ale o nich uz nic nepises 8)


pamatam si ze urcitu dobu bola afera s meridou ze im ramy praskali... ale treba prihliadnut aj k druhej veci a sice ze ramy takychto "lacnejsich" vyrobcov ako CTM su zrejme catsejsie vystavovane namahaniu v rozpore s urcenim ramu - rozumej XC. Hned to vysvetlim, vidime to vsade okolo seba napriklad aj tu v meste denne vidim kopec mladych na CTM a pod so spustenymi sedlovkami uplne dole tvariacich sa ze jazdia origos freestyle, street a neviem este aky stroj... myslim ze aj tu na fore sa riesilo pouzitie urcitych XC ramov na light DH :-) Proste rodicia im kupia nejaky lacnejsi MTB a mladez na tom robi vselijake psie kusy a niekedy to konci aj zlomenym ramom... Na druhej strane ten kto si kupuje uz nejaky drahsi XC stroj tak zrejme nespekuluje ze by to pouzival na nieco ine ako XC pripadne AM. Rozhodne nie na street alebo FR ci DH. Tolko moj nazor.
09.07.2008 - 13:31:22
00
ROpa, presne tak som to myslel (v prispevku na tejto strane) a viaceri tu naznacili ze to neni objektivne, ty si to zhrnul najkrajsie :wink:
este stale som nedostal odpoved, preco treba na XC dobry ram, ked sa namaha menej, ako v inych kategoriach...
?? :?
09.07.2008 - 15:08:20
00
este stale som nedostal odpoved, preco treba na XC dobry ram, ked sa namaha menej, ako v inych kategoriach...
?? :?


Uz som to pisal na minulej strane ale asi to zaniklo v dlhsom prispevku:
Pevnost (teda skor tuhost) ramu nieje len o tom ci ho rozlomis na dva kusy ale najme o tom ako prenasa (alebo v horsom pripade absorbuje) silu ktorou slapes do pedalov. Cize na XC je to takisto dolezite. Dobrym ukazovatelom kvality je Stiffnes to weight koeficient, ale ten sa malokedy dozvies pri bikoch za 20 tisic.

Pre profi cestny bicykel je tuhost ramu alfa a omega, pretoze s tuhsim si proste rychlejsi... to iste plati pre XC. Mam doma jeden Genesis a u neho napr. ked zatlacim zadnu brzdu (Vcko) tak sa pod tou silou roztahuje zadna stavba do bokov :lol: aj o tom je tuhost ramu, ale to len tak na ilustraciu
09.07.2008 - 15:23:21
00
Ďakujem, za odpoveď, asi som ju prehliadol.
Nevedel som, že sa to môže prejaviť až v takej miere.
Ale na 2 strane si myslím že na moje (zatial rekreačné) jazdenie bude dostačujúci "aj" CTM, a preto, pokial ma to "chytí" a budem sa pravidelne zúčastňovať na pretekoch a postrehnem túto "vadu" tak sa poohliadnem po lepšej kostre...
ale pokial človek nejazdí profesionálne, čo ja určite v blízkej dobe nebudem (ak by som aj jazdil, tak nie na profi úrovni) tak proste nepostrehne tento "jav"
A aj tu platí "pravidlo" : pokial človek neskúsi alebo neuvidí lepšie, tak je najlepšie to jeho ...
09.07.2008 - 15:36:00
00
no ktej pevnosti ramov na XC uz bolo vyjadrenie... a myslim ze je to spravne povedane ako to povedal ZEMO.
pytaki ste sa ci som sa stretol uz zo zlomenimy rammy u znaciek ako je TREK,MERIDA,SCOTT... co sa tyka treku a scottu tak to malo kedy..fakt len zriedka bola reklamacia ramu..aj to neviem preco lebo to robil kolega uz davnejsie. ale to jeden krat trek a jeden krat scott..ale ako hovorim CTM uz len u mna 3 krat za rok reklamacia ramu.mozno ten typek z CTM skusal DH to neviem... a MERIDA..hmm.. no tato znacka mala konkretne v kolekcii 2003 velmi slabe ramy. Vtedy som pracovakl este len ako brigadnik a viem ze tento rocnik bola merida zo zlomenim ramom u nas kazdy chvilu...a tzo boli bajky 30000 a vyssie takze asi im nesadla toho roku vyroba...od vtedy uz staznosti ohladom ramu na MERIDU uz niesu.Teda aspon u nas.Ale v roku 2003 ich bolo asi 6 co my kolega hovoril
MIRACULIX.... na co boli vyuzivane CTM to fakt netusim :roll: a nikde som o tejto teme ani nepocul
09.07.2008 - 16:47:23
00
zdravim, po prestudovani fora sa rozhodujem medzi tymito modelmi

http://www.canyon.com/_en/mountainbikes ... #equipment

http://www.kubicasport.eu/produkt/777/H ... dition-RC/

som laik a moc sa nevyznam, ale tieto dva modeli v tejto cenovej kategorii ste najviac ospevovali, mohol by mi prosim niekto poradit teda ktory? dakujem pekne :)


edit: alebo este mozno tento, je nan zlava 7000,- minulorocny model http://bikeshop.sk/katalog/action/produ ... 1009.xhtml
09.07.2008 - 17:28:38
00
s tych troch jednoznacne Haibike... maju na to uvadzacie ceny, co som pozeral tak dokonca o nieco nizsie ako priamo od vyrobcu...

canyon ma len 80mm vidlu a trosku slabsiu vybavu, nad tym GT by som kvoli tej vidle vobec neuvazoval
09.07.2008 - 18:22:54
00
a navyše máš možnosť si ho "upraviť" podla seba :wink:
ja osobne by som si tam dal ten Sram (X.0), ktorý tam uvádzajú už len kôli hmotnosti, aj ked neviem nikde nájsť hmotnosť XT-čka ale X.0 váži pod 200g čo je myslím neprekonaťelné.
údaje o hmotnosti mám od : http://www.bikeshop.sk/katalog/action/p ... 1420.xhtml
09.07.2008 - 18:36:25
00
dakujem, velmi ste mi pomohli :) , a bola by este aj nejaka ina varianta? ci za tu cenu jednoznacne Haibike?
09.07.2008 - 18:48:16
00
áno = KONA http://www.kaktusbike.sk/kona/?bike=34 ale myslím že by zase vyhral ten Haibike...
šak skús pohladat na www.velosprint.sk a tam daj že AKCIE a tam majú super ceny na rôzne biky :wink:
09.07.2008 - 18:54:38
00
keyboard_arrow_up