podla mna je hlavne super to ze nebudu znacky podla okresov. je stale vela ludi ktori bezdovodne nenavidia inych ludi z inych okresov a vedome im poskodzuju auta. len tak
21.02.2022 - 22:40:50
02
jj naposledy na orave. Dufam, ze uz lame skaly v tadžkistanskom kamenolome
21.02.2022 - 22:45:31
00
Najlepsie je ked vychodniar pracujuci v BA pride domov na firemnom aute s ecv BL a tam mu ho kamarati "vylepsia" 😁
21.02.2022 - 22:47:21
00
ne ne, toto nerobime a firemne su drviva vacsina uz BT. Ale na ceste im nic nedarujeme, kapitalistom zapadnym
22.02.2022 - 08:39:05
11
Ja si to so slovenskou SPZ v CR celkom uzivam. Vsetci na mna davaju pozor nelepia sa, ocakavaju zmatkovanie a ja idem pekne s davom
22.02.2022 - 09:38:52
02
Ja som tiez povodom zo ziliny ale 12 rokov zijem v BA, studoval som tu a nasledne pracujem. Neznamena to ze som "blavak" a tiez nie som Zilincan. Trvaly mam uz v bratislave. Nehanbim sa za to a nemam problem o tom hovorit. Znacku mame BT. nedava mi zmysel platit dane v ziline ked tam nezijem. a tak isto volit tam nejakeho primatora ktory neviem co robi. Ked vsak mam debatu s mojim spoluziakom zo strednej tak ten ma hejti najviac za to ze som odisiel do tej hnusnej bratislavy - zil tu rok a nenavidel tu kazdy jeden centimeter stvorcovy. A dufal ze nikdy nebudem mat "BL" znacky. ani nevie poriadne preco to tu tak nenavidi. on odisiel do varsavy a uz sa par rokov nevidime. Trochu opustak ale zvlastne co to s ludmi robi. ta bratislava vs zvysok slovenska.
22.02.2022 - 09:40:35
05
Mozno mu nejaky Bratislavcan prebral frajerku :lol:
22.02.2022 - 09:45:20
00
misko_hrasko mas u mna velke plus za ten TP ;)
vela ludi si neda TP uz len z principu a napr ze v BA mas samozrejme vyssiu poistku na auto a pod.
Som zvedavy co sa vyriesi tou parkovacou politikou. Podla prvotnych nahladov zjavne nic kedze sa davaju administrativne TP a kludne niekolko na jeden byt. Cize podnajomnici si tu vedia takto vybavit miesta.
22.02.2022 - 10:03:09
00
väčšina ľudí si tam nedá TP nie z princípu ale preto lebo tam nemajú nehnutelnosť ale žijú v kadejakých nájmoch ;) t.j. si nemali ten TP kam prehlásiť
ja som zas opačný prípad :D ja som sa z BA odsťahoval v 2008mom a TP som si menil až vlani :wasntme:
22.02.2022 - 10:11:08
01
TP si mozes prihlasit aj ked tu nemas majetok. Je pravda ze maloktory prenajimatel ti to dovoli lebo ved boli problemy ze potom takeho najomnika tazko dostat prec pri neplateni. Aj ked oni tvrdia ze to je nejak osetrene.
Tak ale lepsie je tu jazdit 2 autami a byvat tu a mat ich napisane na rodicov v Humennom alebo Svidniku kde budes platit o polovicu menej PZP.
22.02.2022 - 10:15:10
01
Mne sa ten novy system bezokresovych ECV neviazanych na trvaly pobyt pozdava. Ale ako blbost mi pride, ze povodne ECV viazane na okres moze zostat na aute ktore predam dalej a to dokonca aj ked auto pojde do ineho okresu. Takto sa ten system ECV tak skoro nevycisti...
22.02.2022 - 10:19:43
00
to zabezpeci stanica emisnej a technickej kontroly, dohliadne na technicky stav vozidla, aby dlho nezilo legalne :-)
22.02.2022 - 10:21:51
01
akoze predam auto do Svidnika a majitel tam bude jazdit na BL znackach? :D
nechcel by som :D
22.02.2022 - 10:27:44
00
scarinko napísal:
TP si mozes prihlasit aj ked tu nemas majetok. Je pravda ze maloktory prenajimatel ti to dovoli lebo ved boli problemy ze potom takeho najomnika tazko dostat prec pri neplateni. Aj ked oni tvrdia ze to je nejak osetrene.
Tak ale lepsie je tu jazdit 2 autami a byvat tu a mat ich napisane na rodicov v Humennom alebo Svidniku kde budes platit o polovicu menej PZP.


Je to osetrene velmi jednoducho. Ked chces ako majitel nejakeho bytu dat TP svojmu najomcovi tak idete spolu na miestny urad (v petrzke na priklad technopol) udelis suhlas priamo na mieste a dotycny dostane novy OP s novym TP. ak sa rozhodnes ty alebo tvoj najomnca opustit nehnutelnost staci ze ides sam ako majitel na prislusny miestny urad a TP mu zrusis. Najomcovi to oznamis a je jeho povinnost si niekde ten TP prihlasit inak je v podstate bezdomovec a chodi s neplatnym OP a nic nevybavi ani v banke ani na urade. Po vypovednej lehote mu vylozis veci pred dvere zmenis vlozku vo dverach a si v klude. nemas ziadne povinnosti voci tomu cloveku. Jedina komplikacia ti moze nastat jedine v tedy ze tvoji najomcovia maju neplnolete deti. Takych ludi nemozes vyhodit na ulicu ale musis im zabezpecit nahradne byvanie. Urad nezaujima ako to spravis ale nesmu skoncit na ulici kedze su to chranene osoby.
22.02.2022 - 10:58:53
00
scarinko napísal:
misko_hrasko mas u mna velke plus za ten TP ;)
vela ludi si neda TP uz len z principu a napr ze v BA mas samozrejme vyssiu poistku na auto a pod.
Som zvedavy co sa vyriesi tou parkovacou politikou. Podla prvotnych nahladov zjavne nic kedze sa davaju administrativne TP a kludne niekolko na jeden byt. Cize podnajomnici si tu vedia takto vybavit miesta.



TP je vzdy vyhoda pre mesto, pridu miestne dane. Nie je obmedzeny pocet TP na byt. Mna zatial az tak netrapi parkovacia politika. som rad ze sa to riesi ale zatial to riesim len okrajovo. mame vnutorne garazove statie. Taktiez sa mi paci myslienka zrusenia parkovania na chodniku. Tesim sa na to ako bude opat volne chodniky a budu sluzit ucelu na aky su urcene. auto mame od augusta minuleho roku a zatial som nikdy nestal na blikackach niekde kde zavadziam/ na chodniku / na hulvata a podobne. ak chcem ist do mesta s autom z akehokolvek dovodu vzdy si dopredu pozriem kde sa da parkovat tak aby som neparkoval na debila alebo na chodinku. ak taka moznost nie je nejdem autom.
22.02.2022 - 11:03:48
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up