to je vúl:
"a-ko sa tóó mein-strííí-mo-vo búú-de prezentovať"
a toto mohol byť náš prezident
28.02.2022 - 13:47:05
01
Americká vláda uviedla do praxe avizované sankcie proti ruskej centrálnej banke. Odstrihla ju od aktív v USA a s okamžitou platnosťou zakazuje Američanom všetky transakcie s ruskou centrálnou bankou aj s ruským ministerstvom financií.

Oznámilo to dnes americké ministerstvo financií v tlačovej správe.

Americký vládny činiteľ podľa agentúry Reuters uviedol, že kroky okrem iného „odstraňujú poistku“ v podobe ruských rezerv. Tie sú v objeme 630 miliárd dolíárov a patria k najvyšším na svete. (
28.02.2022 - 14:08:27
01
jordi napísal:
stava sa to, uz spominali, ze aj ruske deti v skolach su sikanovane, aj ked ziju v CZ dlho, aj obchod z ruskym tovarom posprejovali


z diskusie na ceskom platku:
[i]

Lehce offtopic, ale přijde mi důležitý šířit dál :-/

Na fb kluk co dělá v českých drahách:

NENÍ den, abych v práci neřešil alkoholiky, rváče, černé pasažéry, narkomany, ALE to, co se řešilo dnes jsem ještě nezažil....

Co se děje na východě je hrozný a ty lidi opravdu lituji, ale chování dnes několika Čechů bylo opravdu šílené .....

3 zážitky dnes z vlaku, z práce:

1)Ukrajinští kluci odjíždějí na vojnu a rukují. Vezli jsme 4 mladíky, kterým nebylo moc do smíchu, vyřizují jim jízdenky a oni se na něco ptají. Hodně lidí nerozezná rozdíl mezi ukrajinštinou a ruštinou. Jakmile jeden z těch kluků promluvil, několik lidí na ně začalo pokřikovat: Táhni domů ty ruskej ******.. atd. Nepomohlo ani, když jsem za ně řekl, že to nejsou Rusové ....

2) Mladá holčina jela z Prahy do Hradce Králové. Lístek měla na slevu do 15ti let a chtěla se prokázat nějaký dokladem. Jelikož byla cizinka, měla připravený pas. Měla smůlu, že si vedle ní všimli, že se znakem ruské federace. Když jsem vešel do vozu, tak holka ubrečená šla proti mě, a že co má dělat, že ji vyhodili z vozu a nadávali ji....

3) Z Nymburka jsem vezl 3 starší chlapy v monterkách a s taškami. Neměli lístky a styděli se mluvit, protože mluvili rusky. Jeden něco zkoušel anglicky, ale pak mě chytil za ruku, odvedl na chodbu vozu a řekl, že lístky nemají a chtějí si je koupit. Omluvil se, že nechtěl mluvit před lidmi ruský, styděl se a měl strach. Mezi prodejem lístků se ptám, kam jedou a on, že je dnes vyhodili z práce i ubytovny, protože jsou kdo jsou. Takže jedou do Prahy a dál se uvidí...

Tak nevím, začal hon na čarodějnice?
[/i]
28.02.2022 - 14:09:30
00
jordi napísal:
z diskusie na ceskom platku:
[i]

Lehce offtopic, ale přijde mi důležitý šířit dál :-/

Na fb kluk co dělá v českých drahách:

NENÍ den, abych v práci neřešil alkoholiky, rváče, černé pasažéry, narkomany, ALE to, co se řešilo dnes jsem ještě nezažil....

Co se děje na východě je hrozný a ty lidi opravdu lituji, ale chování dnes několika Čechů bylo opravdu šílené .....

3 zážitky dnes z vlaku, z práce:

1)Ukrajinští kluci odjíždějí na vojnu a rukují. Vezli jsme 4 mladíky, kterým nebylo moc do smíchu, vyřizují jim jízdenky a oni se na něco ptají. Hodně lidí nerozezná rozdíl mezi ukrajinštinou a ruštinou. Jakmile jeden z těch kluků promluvil, několik lidí na ně začalo pokřikovat: Táhni domů ty ruskej ******.. atd. Nepomohlo ani, když jsem za ně řekl, že to nejsou Rusové ....

2) Mladá holčina jela z Prahy do Hradce Králové. Lístek měla na slevu do 15ti let a chtěla se prokázat nějaký dokladem. Jelikož byla cizinka, měla připravený pas. Měla smůlu, že si vedle ní všimli, že se znakem ruské federace. Když jsem vešel do vozu, tak holka ubrečená šla proti mě, a že co má dělat, že ji vyhodili z vozu a nadávali ji....

3) Z Nymburka jsem vezl 3 starší chlapy v monterkách a s taškami. Neměli lístky a styděli se mluvit, protože mluvili rusky. Jeden něco zkoušel anglicky, ale pak mě chytil za ruku, odvedl na chodbu vozu a řekl, že lístky nemají a chtějí si je koupit. Omluvil se, že nechtěl mluvit před lidmi ruský, styděl se a měl strach. Mezi prodejem lístků se ptám, kam jedou a on, že je dnes vyhodili z práce i ubytovny, protože jsou kdo jsou. Takže jedou do Prahy a dál se uvidí...

Tak nevím, začal hon na čarodějnice?
[/i]


To je veľmi smutné. Nikdy netreba zabúdať na to, že obyčajní ľudia za to môžu najmenej.
28.02.2022 - 14:14:10
010
Cechom chodia pekne smsky
https://pbs.twimg.com/media/FMh7mMeXMAcnwto?format=jpg&name=medium
28.02.2022 - 14:15:20
00
medzičasom vo Švédsku na hokeji
https://twitter.com/HooligansTV_eu/status/1497639780535967747
28.02.2022 - 14:20:17
32
Podľa gramatiky by som nebol prekvapený, keby to bola trollmi automaticky preložená hovadina - lekárske posudky a "ďalšie dokumenty" spojené s návštevou ministerstva v sobotu to rozhodne nevylučujú ...
28.02.2022 - 14:33:58
00
Porovnanie , keby bol zaujem ...zbytok sveta co velký Rus nasrl ak si priratate k USA a NATO , tak aj zjbaný Ha-ra-bin musi vedieť kolká bije ...

thumb_up0thumb_down
28.02.2022 - 14:38:08
00
Keby sa to stratilo v tom mnozstve informacii...

https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/darcekove-poukazy/pomoc-pre-ukrajinu.html
28.02.2022 - 14:39:49
00
Neoverene, ale takto to asi vyzera na viacerych miestach Ukrajiny. Poslat do vojny armadu a nepovedat jej, ze proti nim bojuje cela krajina je fakt samovrazda. https://twitter.com/i/status/1498066894196203522
28.02.2022 - 14:54:30
00
zaujímavé postrehy:
https://dennikn.sk/2743866/tldr-preco-rusko-prehra-vojnu-na-ukrajine/?ref=tit
28.02.2022 - 14:56:17
03
jordi aj preto som sa tu pytal ci su niekde info co si o tomto myslia rusi. lebo moc sa to neprezentuje a presne som vedel ze sa budu diat takeko veci. aj teraz tie sankcie pre cele rusko - no nechcel by som byt rus.
28.02.2022 - 15:12:56
00
14:53

Rusové shodili zakázané vakuové bomby na Ochtyrku, tvrdí podle médií starosta tohoto města s asi 50 tisíci obyvateli na severovýchodě Ukrajiny.
28.02.2022 - 15:18:21
00
Z komentárov v článku o zavedení sankcií od Švajčiarska:
Ako vieš že je to už úplne v p.ci? Keď už ani neutrálne Švajčiarsko nie je neutrálne
28.02.2022 - 15:21:15
01
Neviete niekto, ako sa ma Fico? Aj by som mu poslal bednicku vodky, len neviem kam.
28.02.2022 - 15:31:02
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up