V nedeľu alebo v sobotu bol rozhovor s Naďom na Prima CNN a a tam na otázku prečo ešte SK neuzavrelo let. priestor povedal,že je na to vážny dôvod ale nemôže prezradiť aký. Verejnosť sa to dozvie neskôr
01.03.2022 - 10:49:27
00
Tu je to k tomu pálivu kompletne …

Na Slovensko priletelo ruské lietadlo s jadrovým palivom pre elektrárne

Na Slovensko ráno priletelo ruské nákladné lietadlo IL-76 spoločnosti Volga Dnepr napriek tomu, že sme pre ruské lietadlá uzavreli vzdušný priestor. Išlo o let pre ministerstvo hospodárstva, ktoré potvrdilo, že v ňom bolo jadrové palivo.


Lietadlo letelo cez bieloruské územie čo najďalej od hranice s Ukrajinou a potom cez Poľsko, kde platí rovnako ako u nás zákaz preletu ruských lietadiel. Slovensko uzavrelo svoj vzdušný priestor pre ruské stroje ako jedna z posledných krajín EÚ a práve toto mohol byť dôvod.

„Rezort hospodárstva pomohol zabezpečiť dodávku jadrového paliva, ktoré budú môcť využiť Slovenské elektrárne (SE). Dnes (1. 3. 2022) nadránom pristálo na bratislavskom letisku lietadlo IL76 spoločnosti Volga Dnepr Airlines, ktoré k nám jadrové palivo dopravilo z Ruskej federácie,“ napísalo ministerstvo hospodárstva.

„Po plyne a rope má slovenské hospodárstvo poistený ďalší energonosič. Som rád, že sme to logisticky zvládli, a ďakujem aj ministerstvám zahraničia a dopravy za skvelú koordináciu pri riešení povolení,“ cituje ministerstvo Richarda Sulíka.

Hoci Slovensko uzavrelo vzdušný priestor pre ruské lety, podľa ministerstva v tomto prípade bola v súlade s platnými predpismi využitá výnimka, ktorú je možné uplatniť v prípade humanitárnej pomoci a jadrového paliva. „Ministerstvo hospodárstva spolupracovalo na tejto akcii aj s poľskou ministerkou pre energetiku Annou Moskwou, ktorej šéf slovenského rezortu hospodárstva taktiež poďakoval za podporu. Richard Sulík zároveň ubezpečil, že SE majú v súčasnosti dostatok jadrového paliva.“

Elektrárne v súčasnosti odoberajú jadrové palivo len z Ruska.

Denník N
01.03.2022 - 10:50:13
10
Jeden post na odľahčenie, alebo aktualny vtip na ruskych socialnych sietach : “Pozor nech ti nespadne iPhone, je to tvoj posledný.”
01.03.2022 - 10:53:42
09
Lubkovi sa vracia jeho medicinka:
Slušnoľudia sa zase predviedli - veď čo môže byť "slušnejšie" ako mi v noci vyzváňať pri vchodovej bráne a budiť moje malé deti. Gratulujem, nech žije Čaputovej Jugend!
1. Môj malý 9-ročný je komplet prestrašený a hrdinsky mi hovorí, ako chce chrániť maminu. Malá 6-ročná mi zaspala o polnoci schúlená v klbku.
01.03.2022 - 10:55:34
01
Po tomto ma nikto nepresvedčí, že nemá z prezidentky strašidelný komplex. Posledné dni je tak zblbnutý, že bez zmienky o nej nevie hádam ani nakúpiť čerstvé pečivo :tmi:
01.03.2022 - 11:01:35
02
Kto seje vietor žne búrku. Bol sa opýtať blaha keď p.Benčikovi búchali fašisti na dvere ako zaspávala jeho rodina?


Naposledy upravil Hosť dňa 01.03.2022 - 11:08:08, celkovo upravené 1 krát.

01.03.2022 - 11:04:58
020
Vdaka sankciam riziko defaultu Ruska stuplo na 60%. Ak klakne Rusko a nebude schopne splacat svoje zavazky, tak Lehmann v 2008 bola len detska rozcvicka v materskej skolke.
01.03.2022 - 11:07:05
02
09:59
Bělorusko se neplánuje přidat k ruské vojenské operaci na Ukrajině, uvedl podle tamní státní agentury Belta běloruský vůdce Alexandr Lukašenko. Odmítl také „obvinění Kyjeva“, že ruští vojáci na Ukrajinu útočí z běloruského území, píše Belta.

10:53
Ukrajinský parlament na Twitteru informoval o vstupu běloruských vojsk do Černihivské oblasti v severní části Ukrajiny nedaleko od Kyjeva.

11:15
Západ nesmí budovat vojenská zařízení v jakékoli zemi bývalého Sovětské svazu, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu tvrdí, že ruská armáda Ukrajinu neokupuje.

…toto je slušná schyza
01.03.2022 - 11:24:13
07
Sankcie na Rusko za jeho inváziu na Ukrajine spôsobia kolaps jeho ekonomiky, tvrdí francúzsky minister financií Bruno Le Maire. „Sme v totálnej hospodárskej a finančnej vojne proti Rusku,“ vyhlásil.

„Cieľom sankcií prijatých v uplynulých dňoch je spôsobiť kolaps ruskej ekonomiky. Tieto sankcie budú aplikované, kým sa (ruský prezident) Vladimir Putin nespamätá,“ dodal. (guardian, tasr)
01.03.2022 - 11:44:46
01
Dudo napísal:
Vdaka sankciam riziko defaultu Ruska stuplo na 60%. Ak klakne Rusko a nebude schopne splacat svoje zavazky, tak Lehmann v 2008 bola len detska rozcvicka v materskej skolke.


Rusko uz defaultlo v roku 1998. Zase az take strasne to vtedy nebolo. Aj ked teraz je situacia ina.
01.03.2022 - 11:47:44
10
Na Ukrajine je podľa britského vojenského experta nasadených už 75 percent ozbrojených síl Ruska. (...) Rusko tak podľa jeho slov výrazne zvýšilo nasadenosť svojej armády na Ukrajine, z pôvodných približne 40 percent na začiatku invázie.

tak to ich ukrajinci celkom zamestnavaju. Ja som bol doteraz v tom, ze tam maju nasadeny len zlomok sil (5-10%)
01.03.2022 - 11:48:53
01
Ešte by nám ale Dudo ( ak bude mat čas ) mohol zhrnúť čo to bude znamenať aj pre nás…určite zabolí, ide iba o to aký rozsah to bude mat. Tak ale vždy lepšie mat doma jeden funkčný bike ( namiesto štyroch ), ako “silne” Rusko ako suseda…
01.03.2022 - 11:51:34
05
Lavrova by mal dať okamžite zatknúť európsky súd pre ľudské práva za genocídu na Ukrajine. Zo Ženevy rovno do Haagu.
01.03.2022 - 11:51:42
00
nie je v Zeneve. Nemal sa tam ako dostat, kedze lietadlom nemohol. Autom, autobusom ani vlakom sa mu evidentne nechcelo.
01.03.2022 - 11:54:32
00
bolo to nahrate dopredu
01.03.2022 - 11:57:13
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up