Neviem, ci by som pouzil vyraz "Fico je najschopnejsi politik", skor by mi tam sedelo, ze je najschopnejsi manipulator. Pod politikom si moralne predstavujem trochu nieco ine... aj ked nemusim nazorovo suhlasit.
16.03.2022 - 08:32:41
016
Prislo palivo z ruska do mochoviec dnes rano,hrozba ze budu bloky bez paliva je zazehnana
will tie energie su troska inak s rusmi
16.03.2022 - 08:35:36
00
Dano5 napísal:
alebo toto video,to je pekná blbosť,aby sa osamotený tank pohyboval v zastavanom územý-výsledok je grilovačka:


Nie je tam osamotený, v prvých sekundách videa je vidieť, že pár stoviek metrov vzadu v podjazde pod diaľnicou sú ďalšie tanky. Ja to čítam tak, že tento prvý tank vedome poslali do dediny, aby zistili, čo a ako. No a tak zistil, čo a ako ...
Za socíku sa počítalo so životnosťou tankistu v boji medzi 4 až 7 minútami a tu to máme v praxi. Nie osamotený, ale obetovaný... vitajte v Rusku 2022.
16.03.2022 - 08:46:21
00
To, co robi Fico je svinstvo. Zial, stale je to politika. Aj Hitler s jeho timom boli uzasne schopni - otocit si celu krajinu ako chceli. A potom rozputali vojnu.

Tak schopny zase Fico, dufam, nie je. Ale do podrucia Rusov by nas hodil.
16.03.2022 - 08:46:41
01
canopus napísal:
Prislo palivo z ruska do mochoviec dnes rano,hrozba ze budu bloky bez paliva je zazehnana
will tie energie su troska inak s rusmi

Ahoj, ako ?
Neviem vsetko - mozno mas lepsi prehlad.
16.03.2022 - 08:49:00
00
Fico, robí to, čo sa páči jeho voličom. Mnoho starších ľudí, ktorých by som nazval jednoduchších, verí kremeľskej propagande.
16.03.2022 - 08:49:38
00
Sulík písal na FB:

PRIŠLO PALIVO, JE TO V SUCHU 🙂
Posledné týždne som robil kopec tajností ohľadom jadrového paliva do Jaslovských Bohuníc a Mochoviec, z ktorých pochádza 55% všetkej elektriny vyrobenej na Slovensku.
Dôvod bol ten, že som nijako nechcel ohroziť dve dlhšie plánované dodávky palivovych článkov. Jedna prišla pred dvomi týždňami, druhá dnes. Ešte sa na poslednú chvíľu do toho zamotala EASA (European Aviation Safety Agency), no nakoniec sa to na druhý pokus podarilo a obrovský Iljušin pristál dnes o 2:30 v Bratislave. Veľká vďaka štátnej tajomníčke, pánovi Hysekovi z ministerstva dopravy, ministerskej kolegyni z Poľska, MZV, pánovi veľvyslancovi v Poľsku, európskemu komisárovi a všetkým ďalším zúčastneným.
Situácia je teraz taká, že celý tento rok budú bežať všetky štyri reaktory a do piateho (Mochovce 3) začíname zavádzať palivo v najbližších týždňoch (je tiež na sklade). Koľko je z budúceho roku pokryté, neprezradím, ale môžem povedať, že teraz je to v suchu.

Dovoľte mi ešte pár poznámok pre tých, čo tu hejtujú, že na MH robíme figu borovú. Tu naše opatrenia len z tohto roku a len z oblasti energetiky:
1. zafixovali sme dnešnú cenu elektriny pre domácnosti na dnešnej úrovni 14 centov za kWh (koncová cena s DPH) na roky 2023 a 2024 !!!
2. zastropovali sme cenu plynu pre domové kotolne
3. prišla prvá loď si skvapalneným plynom (100 mil. m3), celý objem ide na posilnenie zásob
4. s veľkým vypätím síl sme dokončili EMO3 a a sme tesne pred povolením na prevádzku
5. do parlamentu ide tento týždeň zákon, ktorý umožní vybraným subjektom dostať sa do regulácie cien plynu
6. dohodli sme písomný záväzok Slovnaftu, že v prípade prerušenia dodávok ropy cez Ukrajinu, Slovnaft uprednostni Slovensko pri dodávkach ropy cez ropovod Adria
7. dokončili sme takzvaný zimný balíček (rozsiahla legislatíva potrebná kvôli smernici EÚ) a ide na vládu
8. zlúčili sme všetkých 6 štátnych teplárni do jednej spoločnosti (k 1.5.22 vznik spoločnosť MHTH, dovtedy virtuálny holding) a už dnes šetríme milióny na administratíve
9. zvážame všetok desiatky rokov starý rádioaktívny odpad z nemocníc a zdravotníckych zariadení do Jaslovských Bohuníc a ideme ho riadne likvidovať.
10. a last but not least sme zabezpečili jadrové palivo pre všetky funkčné reaktory.
Prajem pekný deň.
16.03.2022 - 09:09:00
111
Srsen napísal:
"kauzu" ESET som nesledoval, v tejto chvíli neviem posúdiť, nerýpem, daj zdroj.

Chvilu som v ESETe robil na relativne zaujimavej pozicii. Kto spochybnuje moralny kompas ESETu je bud uzitocny idiot alebo plateny troll.
16.03.2022 - 09:25:33
124
Dakujem, takto vyzera vykon.

Aby ste to moje predchadzajuce vyjazdrenie o Sulikovi nebrali tak, ze Sulika nemam rad. Prave naopak. Z pohladu ministrovania je to presne clovek, ktoreho potrebujeme. Ci uz na financie (tam je teraz saso), alebo na hospodarstvo. Tak ako bol Ivan Miklos na financiach.

edit: tyka sa to prispevku o Sulikovom poste na FB.


Naposledy upravil will dňa 16.03.2022 - 09:30:42, celkovo upravené 1 krát.

16.03.2022 - 09:29:59
03
alebo toto video,to je pekná blbosť,aby sa osamotený tank pohyboval v zastavanom územý-výsledok je grilovačka:

https://www.facebook.com/UkrainianLandForces/videos/636944190942405/
ak je to pravda,tak taktické schopnosti RA sú nulové :tmi:[/quote]

Tak hoci ho asi sníma dron, ale toto mi podľa toho výbuchu pripadá ako protitanková mína uložená hneď za zákopom...
16.03.2022 - 09:30:20
00
ked si dobre vsimnete tak na konci videa vidno tankistu ako uteka z vybuchnuteho tanku

Prílohy:

Tankista.png
Tankista.png 206 KiB thumb_up0thumb_down

16.03.2022 - 09:40:51
00
nie,pozri lepšie,zo strechy budovy na pravej strane monitora vyletí strelka,je to asi staré dobré RPG-inak odvaha to odpáliť cca 25 metrov od tanku,ten výbuch mohol pekne schytať aj strelec
16.03.2022 - 09:49:00
00
Ja som si všimol na začiatku záberu v ľavej hornej časti oblak dymu, akoby vypálili riadenú strelu...
Ale to sa toho tanku asi netýkalo.
16.03.2022 - 09:49:43
00
ja mám fakt pocit že rusi sa spoliehajú len na početnú prevahu, bez nejakej rozumnej stratégie sa tam tie tanky pohybujú a sú ako cvičné terče :D

bohužiaľ ich majú dostatok na to aby na ukrajine urobili taký masaker ako urobili.... ale našťastie sú tak slabo koordinovaný že im na oplátku dokážu ukrajinci fakt postupne rozoberať polovicu armády....
16.03.2022 - 10:25:34
01
Hack3r napísal:
ked si dobre vsimnete tak na konci videa vidno tankistu ako uteka z vybuchnuteho tanku


Niekde som videl komentár západného vojenského veterána, ten tvrdil, že išlo o protitankovú mínu, ktorá vybuchla pod ľavým pásom. Z toho tanku už nikto neutiekol, keďže okamžite explodovala aj munícia a zhorelo aj palivo v nádržiach. V skutočnosti ide o kotúľajúce sa kolesá, viac za tankom vidieť doľava sa gúľajúci palivový sud, ktorý zvyknú voziť pripnutý na zadnej hrane tanku. Nech už ten tank odpálilo čokoľvek, toto bola rýchla smrť pre posádku.
Experti však nevedia pochopiť, prečo idú všetky tie tanky bez podpory pechoty, ktorá by prípadne aj eliminovala hrozbu náhleho prepadu zo zálohy.
16.03.2022 - 10:42:11
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up