iron.hide napísal:
A bezpecna cyklotrasa z BA do Devina by sa tiez hodila. Boze keby tam aspon opravili tie rozbite krajnice, to je fakt taky problem??

Ak ta cesta patri Devinu, tak to zial problem je. M.C. Devin je totiz uz dlhe roky v nutenej sprave kvoli velkemu dlhu.
https://www.ta3.com/clanok/179033/devin-sa-z-dlhov-tak-skoro-nedostane-v-nutenej-sprave-je-uz-15-rokov
19.03.2022 - 15:16:12
01
Ja pevne dufam ze trasa dnv vysoka sa asfaltovat nebude. Zhltne to kopec prachov a po par zaplavach sa ro rozpadne ...

Ale spytam sa, chces tam jazdit na kolieskovych korculiach alebo co ti tam vadi?
19.03.2022 - 19:22:30
01
predpokladam ze nemysli tu cestu co ty ale ten arenbergsky les od vodarne po devin
19.03.2022 - 20:20:28
00
Kazdy o inom: DNV- Vysoka,
resp Devínska cesta Devin-BA
19.03.2022 - 20:38:46
00
lapaloma napísal:
Ja pevne dufam ze trasa dnv vysoka sa asfaltovat nebude. Zhltne to kopec prachov a po par zaplavach sa ro rozpadne ...


Problém nie je ani tak v peniazoch, ale v pozemkoch - tá cesta na značnej svojej svojej dĺžke de iure neexistuje a vedie cez bambilión súkromných pozemkov, takže verejná inštitúcia (logicky by to bol BSK) do toho nemôže investovať a aj keby sa našiel nejaký donor, tak vysporiadať pozemky pod ňou je práca na roky.

Na úseku v správe Slovenského pozemkového fondu od hrádze za Vysokou po nový cyklomost však vyspravili tie najväčšie výmole a diery, ten úsek bol nebezpečný, ale teraz to poplátali, asi kvôli stavbe, jazdili tam ťažké náklaďáky.
19.03.2022 - 21:37:30
01
Kusok za Sihotou smerom na Devin na par 100 m je krajnica v dezolatnom stave v oboch smeroch. To by sa naozaj zislo opravit. Chodim tam krokom. Inak od Sihote po Devin to nie je dlhy usek, len nejakych 4 az 5 km, to sa v pohode da, aj ked tam chodia auta. Urcite je to lepsie, ako ist cez mesto.
Vcera som prvy krat vyskusal tie gumy nalepene k hranam dilatacii na Luznom moste. O nieco lepsie to je, ale stale je to nanic, na cestaku su cez to stale tvrde narazy.
20.03.2022 - 11:37:53
00
iron.hide napísal:
A bezpecna cyklotrasa z BA do Devina by sa tiez hodila. Boze keby tam aspon opravili tie rozbite krajnice, to je fakt taky problem??


Urcite to blokuje tunajsi milovnik rozbiteho asfaltu lto so svojimi konexiami o ktorych nevieme :lol:


Inak, ked uz aj tebe na fulle vadia tie rozbite krajnice, to uz je co povedat :-)
20.03.2022 - 11:48:23
01
Ja osobne som s tými rozbitými krajnicami problém nemal. A to tade jazdím na fitness biku, kde sú 23c plášte. Tých pár metrov vydržím.
20.03.2022 - 12:01:56
00
Lto tadial nejazdi 😁
To je mimo jeho revir.
20.03.2022 - 12:02:37
00
LaS napísal:
Podla fotiek je na nasej strane chodnik uz vyasfaltovany a nevidno na nich, ze by na nasej strane boli nejake zabrany. Budeme chodit cez kopcek, ale to nevadi. Este keby preasfaltovali cely chodnik od Devina po Vysoku alebo az po Zahorsku Ves.

Z našej strany sú tam teraz zábrany - pletivový panel o výške 2m zabezpečený reťazami a petlicami.
Ako je to z rakúskej strany, neviem.
21.03.2022 - 08:43:39
00
scarinko napísal:
Lto tadial nejazdi 😁
To je mimo jeho revir.

nie je, resp. len docasne je out-of -scope, ale, najazdil som tade asi tak kvadrilion km, este pred stravou :) .. ale rozbite krajnice tam neboli vtedy
ale diery v asfalte jazdim (pokial to nie su malinkate) len na 170mm zdvihu a aj to si vyberam :D
rozbite cesty by ste ale mali vitat, lebo to vyrazne spomali auta, pripadne ich eliminuje :D
a ked uz sme pri tom, su asfaltky, kde sa da aj poskakat na terennych asfaltovych vlnkach, konkretne nedaleho Jankovho vrsku , sa mi mari, ale to je mimo BA
21.03.2022 - 10:52:21
00
Predpokladám, že tie krajnice sa nebudú opravovať, keďže sa má údajne rekonštruovať celá tá cesta ... ?
21.03.2022 - 10:55:44
00
O cykloceste na Devínskej ceste sa už básni od doby Ďurkovského. Teraz je tu v poradí tretí primátor a nič sa nepohlo za 12 rokov. Pritom tých 6 km Devínskej cesty by stačilo preasfaltovať, tak, že kde to ide pridať asfaltu na rozšírenie okraja cesty a tam, kde je málo miesta, znížiť rýchlosť na 40 km/h. Na celej Devínskej ceste potom vyznačiť ochranné cyklopruhy, do ktorých by mohli vojsť autá ak sa míňajú a nejde v ňom cyklista. Presne na spôsob Pionierskej. Toto už mohlo byť tak 10 rokov minimálne. Ale tu sa stále rieši nepriechodná Sihoť a trasovanie kade-tade cez krkaháje, čo na malom kúsku pred Devínom realizoval tuším ešte Ftáčnik. Cesta, ktorá slúži hlavne záhradkárom a je zanášaná zeminou stekajúcou s vodou zo svahu lesa pri lejakoch. To má byť akože alternatíva? Ďakujem. Radšej idem do Devínskej po hladkom asfalte ale do kopca Karlovkou a Dúbravkou a okolo Borov späť ako by dal. Teraz sa aspoň môžem s novým mostom do Marcheggu krásne vyhnúť aj Stupave, že za Zohorom odbočím na Vysokú a po cykloceste sa napojím na nový most a vrátim sa zase cez most v Schlosshofe, alebo už rovno smer Hainburg a hranica Berg.
21.03.2022 - 13:36:47
03
No, niečo sa na Devínskej robilo, lebo pred dvoma či tromi rokmi tam robili inžiniersko-geologický prieskum. Ale či sa niečo robí aj teraz, to neviem.
21.03.2022 - 13:41:07
00
Devinsku cestu netreba asfaltovat celu. Mozno 1km usek za Karlovkou a 500m pred DNV ?
21.03.2022 - 13:59:22
00
keyboard_arrow_up