TomHC napísal:
Odporúčam používať ochranné sklíčko - po dnešnom salte, hodinky na držiaku na riaditkách :)


Čauko, sklíčko používam aj keď mám zafírové sklíčko. Mimochodom, čo je to za watchface? :)
21.03.2022 - 14:58:05
00
Mik98 napísal:
Čauko, sklíčko používam aj keď mám zafírové sklíčko. Mimochodom, čo je to za watchface? :)


Pekné, že ;) Glance Watch Face - https://apps.garmin.com/sk-SK/apps/07ae0f49-7240-4475-a229-4507e8035fae
21.03.2022 - 15:00:57
02
keď to máte na riaditkách, čo na tom sledujete? neni lepšie potom normálny cyklo computer?
21.03.2022 - 15:05:43
01
Urcite je lepsi cyklokomp. Za cenu nejakej strednej triedy mas napr garmin edge 530 aj so sadou mtb snimacov a hrudnym pasom. Pouzivat to je bezpecnejsie, mas to stale na ociach, ak potrebujes tak k tomu mozes mat i dialkove ovladanie blizsie pri ruke.
Hodinky su oproti tomu tupsie, vedia toho ovela menej, ak to mas na ruke tak ovladat ich pocas jazdy je o hubu, pozerat sa na ne pocas jazdy je o hubu, ak ich mas na rajdoch tak na ne poriadne nedovidis. Na druhu stranu vydrzia dlhsie zaznamenavat aktivitu a pre ludi ktory ich pouzivaju na viac aktivit ma zmysel mat len jedno zariadenie. Na nejake zobrazovanie tepu a rychlosti to staci.
21.03.2022 - 15:30:16
01
Keď robím bike, beh, silový tréning tak mi lepšie vyhovujú jedny hodinky na všetko. Zároveň ich mám aj ako denný sporttester + notifikácie z mobilu. Keď ich dám na bajk na riadidlá, tak tam mám na hlavnej obrazovke 6 polí, kde mám vzdialenosť, priemernú rýchlosť, nastúpanú výšku, aktuálny tep, sklon terénu, trvanie aktivity. Ak chcem ďalšie údaje, jednoducho otočím korunkou na boku hodiniek na ďalšiu obrazovku, kde mám doplňujúce údaje. Jednu doplňujúcu obrazovku potočením dole a jednu potočením hore. Model hodiniek Coros Apex Pro.
21.03.2022 - 15:44:04
01
Coros Apex mam a so 6 poliami na obrazovke mam uz aj pri behu problem rozoznat tie cisla a to mam zrak dobry - teda ked to porovnam voci edge na rajdoch na enduro biku niekde v zjazde na traily. Mozno na biku niekde na rovinke ano ale tam je uz jedno ci su hodinky na ruke alebo na rajdoch.
21.03.2022 - 16:07:15
01
Tiez mam hodinky ale nepozeram na ne ani pri behu nieto este na biku :D mozno preto to nechapem
21.03.2022 - 17:54:08
03
Akonahle treba navigovat, aj ked iba sledovat trasu, bez turn by turn, tak na cyklistiku urcene zariadenie ako Edge je na mile popredu voci hodinkam, nech su akokolvek dokonale. Plus velkost fontov atd... Vsetko ma svoje plusy a minusy.

Ja napr. najnovsie pouzivam Venu 2 na vysielanie tepu do Edge, kedze mi uz odisiel druhy HRM Dual... 50€ raz rocne viem vyuzit inak. A hlavne ani nesmrdim od tej gumy, ci co to na nom bolo za material... Mam aj powermeter tak nejake nepresnosti v pulze ma netankuju, aj ked s tym novym snimacom v hodinkach je meranie celkom v pohode.

TomHC si mal malu dusicku, ked si daval to sklicko dole, co? :) Bohvie ako by to dopadlo bez neho.
21.03.2022 - 18:07:56
01
Tak uz len Garmin Fenix a hociktory Coros je rozdiel pri pouziti na bajk pricom Coros len zaznamenava a ukazuje hodnoty ako rychlost, vyska, stupanie, tep ... Nic naviac pre cyklistu neprinasa. To uz i strava v mobile s pripojenym hrudakom (ak to este ide) ma toho viac.

lapaloma ja som dlho rozmyslal ci take hodinky vyuzijem predtym ako som ich kupil. Primarne mi islo prave o to vidiet data live pocas aktivity a podla toho upravit aktivitu + sa drzat nejakeho "treningoveho" planu s konkretnym cielom. Drzat sa v danej tepovej ci power zone, vidiet aktualny gap kedze beham kopceky 150-750m, odpocitavat intervaly, prevysenia, atd atd ... a podla toho hned upravovat beh. Ale nie len beh, aj turistika, ferraty, lezenie, bikovanie, plavanie. Totiz ja som cely zivot drtil vsetko vysokou intenzitou v ktorej nemam moc problem ale chyba mi aerobny zaklad, cize som potreboval nieco co mi povie ze takto na to musim ist ked chcem dosiahnut nieco konkretne. No a to ze som hlavne behal podla hodiniek, pozeral tempo, odhadovane watty, prevysenia, atd a porovnaval s aktualnym pocitom tak som sa naucil viac ako ked som predtym len tak bezcielne behal a az doma pozrel zaznam. Pomohlo mi to v tom ze za 3mesiace som siel dole pri rovnakom tempe o 30 tepov, dalej to klesalo uz menej. Maximum mi ale zostalo stale vysoke.
V podstate cielom u mna nebolo byt rychlejsi ani schudnut ale fixnut si "aerobny deficit" o ktorom som mal tusak - a v tom mi to pozeranie na hodinky pocas behu dost pomohlo. Ale napriklad stale to neviem odhadnut bez hodiniek, co ako sa snazim.
21.03.2022 - 18:40:45
04
Možno je to tým, že neočakávam, že hodinky ma počas tréningu budú vodiť za ručičku. Z toho dôvodu ani nemusím vidieť neustále na displej. Na skontrolovanie aktuálnej situácie raz za čas to stačí. Aj na mtb preteky okolo hodiny. Preto mám prednostne nastavenú napr priemernú rýchlosť, keďže si dopredu určím aké tempo mám udržať, aby som približne dosiahol žiadaný výsledok. Plus mínus sa dá podľa toho vcelku fajn orientovať. Čo sa týka tréningu, tak všetko je to o disciplíne. Niekoľko rokov som behal ultra a tam je vydrž úplne všetko. Na základe tepov sa dajú dosiahnuť výsledky a na to hodinky stačia. Všetko je to potom o tom, či si ochotný trénovať napr veľmi pomaly. Takisto intervaly. Vyberiem si kopec a idem podľa tepov. A na to hodinky stačia. Áno dá sa to aj s mobilom, ale mne osobne mobil vadí a ak nemám batoh tak na behy mobil neberiem a počas jazdy na bajku ho mám ako spôsob “záchrany”, ak by sa stalo niečo zlé. Bolo by pekné mat zaznamenanú trasu, ale vybitú baterku pri nejakom prusere.
21.03.2022 - 19:12:23
11
Sesulak napísal:
TomHC si mal malu dusicku, ked si daval to sklicko dole, co? :) Bohvie ako by to dopadlo bez neho.


Ani nevrav! :sweat:
21.03.2022 - 19:28:19
00
Hack3r napísal:
ja tam mam zafirove, to by malo nieco vydrzat. ale urcite by bolo dobre to poistit :)

na to som sa spoliehal aj ja, kým som na 5 deň, odkedy som Garmin Fenix 6X Sapphire nosil, neštrajchol stenu so štruktúrovanou omietkou. Aj napriek zafírovému sklu sa poškrabalo. Takže odvtedy mam ochranné sklíčko aj na "nepoškrabateľnom" zafírovom sklíčku hodiniek...
22.03.2022 - 10:29:00
00
no ja mam Suunto a uz som s nimi skrabol nejednu stenu, kovove rohy a kadeco ine a sklicko je stale ako nove. Odniesla si to len luneta, ale sklicku nie je nic a to ich nosim 3 roky vkuse na ruke a na kazdy vyjazd a turistiku. Asi je zafir a zafir :)
22.03.2022 - 10:58:55
00
zafir moze mat antireflexnu vrstvu aj z vonkajsej strany, ktora sa samozrejme poskrabat da...ja som mal zafir bez antireflexu a ten bol po troch rokoch, ako novy aj ked nerezova luneta dookola bola riadne doskrabana...
22.03.2022 - 11:21:39
00
Tak ja to mam presne tak.
22.03.2022 - 12:29:40
00
keyboard_arrow_up