ftu2 napísal:
Ako moze Putin urcit kurz rubla?
Jednoducho. Ako vekslak s bonmi pred Tuzexom.

Naozaj jednoduché vnímanie sveta :?:
Niektorí jednoduchší jedinci si ani v dnešnej dobe nevedia, alebo sú leniví vyhľadať aspoň základné info cez gúgl a trochu si doplniť vzdelanie a potom vznikajú takéto perly. :lol:
Šesť faktorov ktoré ovplyvňujú menové kurzy
https://www.forexobchodnik.sk/faktory-ktore-ovplyvnuju-forexove-kurzy/
24.03.2022 - 08:44:50
02
Kristina napísal:
Ako môže Putin určovať kurz rubľa? Takto to predsa nefunguje, že si štát alebo prezident určí kurz. Putler môže maximálne stanoviť cenu svojej komodity, ktorú predáva. Ale nemôže určovať kurz rubel/USD resp. rubel/Eur.


Nebavíme sa o voľnom trhu, ale o Rusku. Ruble predávajú odberateľom plynu a ropy iba ruské banky a Putin skrátka povie bankám, za aký kurz ho majú predávať a oni ho za taký kurz budú predávať. Vzhľadom, na to, že nikto iný ruble nepredáva, nie je konkurencia, nie je trh a cenu si preto určuje Putin.
24.03.2022 - 08:48:32
03
Poslancovi Smeru Blahovi súd nariadil prestať šíriť lži o prezidentke Zuzane Čaputovej. Okresný súd Bratislava I mu neodkladne „nariadil zdržať sa zverejňovania a šírenia nepravdivých tvrdení, že som vlastizradkyňou, agentkou cudzích mocností, alebo že som ovládaná Spojenými štátmi,“ informuje prezidentka. Súd mu nariadil do troch dní od doručenia rozhodnutia, odstrániť tieto tvrdenia z desiatok svojich statusov.
24.03.2022 - 09:35:26
316
a jeje, neborakovi zhorkne slina :-D
24.03.2022 - 09:38:58
00
Tak rad by som vstupil do debaty o kurzoch, ale...
Skuste zatial nespekulovat o devizovom trhu. Kristina vychadza z predpokladu plne konvertibilnej meny (co RUB do nedavna bol), ini usudzujete podla nekonvertibilnych mien, napr. ukr Hrvina, ktoru centralna banka zafixovala na USD (tzn. de facto urcila cenu).
No s RUB je to teraz trosinku zlozitejsie, pretoze aj ked sa "obchoduje", tak sa tazko zhana protistrana, proste banky "nechcu" a nie ze "nemozu". A s tym suvisi aj kurz. Zatial ho ruska centralna banka nefixovala... uvidime, co bude dalej
24.03.2022 - 09:41:38
19
3 strany som cakal na tento prispevok!
24.03.2022 - 09:47:09
12
pekne horí:
Ďalšia ruská vojnová loď ide po pošliapanej trase. Naši informujú o požiari veľkého rozsahu v prístave Berdyansk. Prečo horí veľká výsadková loď orkov zvaná orsk. Je pekné horieť!
https://www.facebook.com/antac.ua/videos/2214497685368082
24.03.2022 - 10:04:02
00
Srsen napísal:
Poslancovi Smeru Blahovi súd nariadil prestať šíriť lži o prezidentke Zuzane Čaputovej. Okresný súd Bratislava I mu neodkladne „nariadil zdržať sa zverejňovania a šírenia nepravdivých tvrdení, že som vlastizradkyňou, agentkou cudzích mocností, alebo že som ovládaná Spojenými štátmi,“ informuje prezidentka. Súd mu nariadil do troch dní od doručenia rozhodnutia, odstrániť tieto tvrdenia z desiatok svojich statusov.

a čo na to súdruh Blaha? kopírujem jeho aktuálny status :puke:

OSTRO ODSUDZUJEM ČAPUTOVEJ ÚTOK NA SLOBODU SLOVA OPOZIČNÉHO POSLANCA
Zuzana Čaputová nezvláda politickú kritiku a útočí na slobodu slova spôsobom, ktorý by si nedovolil ani Jozef Tiso.
1. Jej dnešný status, v ktorom šíri nenávisť voči mojej osobe, považujem za malicherný a detinský. Zjavne som svojou kritikou zaťal do živého.
2. Zapájať súdy do politického zápasu a dožadovať sa represalií voči opozícii je zo strany prezidentky absolútne nepochopenie demokracie a voltairovskej tolerancie.
3. Ale čo čakať od osoby, ktorá o vlastných spoluobčanoch hovorí, že "tliachajú" a že Slovensku nerozumie.
4. Žiaden súd nedokáže zakázať slobodu slova. Ak ľuďom zakážu hovoriť pravdu nahlas, budú si ju hovoriť pošepky. Tak to v totalitách chodí.
5. Ľudia na Slovensku vedia, že Čaputová slúži Amerike a zrádza národné záujmy. Majú na to dobré dôvody.
6. Z USA dostala pred voľbami 175 tisíc amerických dolárov - bola pri tom dokonca aj predsedníčka amerického Kongresu. Ako máme veriť, že slúži Slovensku?
7. Dnes proti vôli väčšiny Slovákov podpisuje okupačnú dohodu s USA. Ako inak to nazvať ako vlastizradou?
8. Nedostal som žiadne rozhodnutie súdu, o ktorom píše Čaputová, ale pripomínam, že už pred voľbami 2020 mi okresný súd Bratislava I. prikázal zmazať statusy o ESET-e.
9. Mimochodom, milionári z ESET-u sponzorovali aj kampaň Zuzany Čaputovej. Zvláštne náhody.
10. Podali sme odvolanie a krajský súd rozhodol, že okresný súd zlyhal. Neprijateľný zásah do mojej slobody prejavu potvrdil aj Ústavný súd.
11. Nechce sa mi veriť, že by okresný súd nepoznal tieto rozsudky a na podnet Čaputovej opakovane porušil moje základné práva - bol by to neuveriteľný škandál. Budeme sa samozrejme brániť.
12. Politicky je však dôležitá iná vec. Ak sa Zuzana Čaputová ako hlava štátu rozhodla takto agresívne útočiť na slobodu slova, Slovensko je vo vážnom ohrození.
13. Zatvárajú sa opozičné médiá, ľudia sú kriminalizovaní za svoje názory, vláda zapcháva ústa opozícii.
14. Sú to prejavy fašizácie Slovenska a je mi veľmi ľúto, že do prvej línie boja proti demokracii sa postavila práve prezidentka republiky.
15. Ak mi štátna moc zákaže hovoriť o prezidentke ako vlastizradkyni, budem o nej hovoriť ako o fašistke - vzhľadom na jej aktuálny džihád proti slobode ľudí je to mimoriadne trefné označenie.
Pani Čaputová, úprimne - že vás hanba nefackuje.
24.03.2022 - 10:08:38
00
Dudo napísal:
No s RUB je to teraz trosinku zlozitejsie, pretoze aj ked sa "obchoduje", tak sa tazko zhana protistrana, proste banky "nechcu" a nie ze "nemozu". A s tym suvisi aj kurz. Zatial ho ruska centralna banka nefixovala... uvidime, co bude dalej


Závisí, že ktoré banky. Neruské banky nechcú, zatiaľ čo ruské banky už de facto nie sú svojprávne a či chcú alebo nechcú, tak musia (resp. budú musieť), whatever to bude.

Som inak zvedavý, ako sa to vyvinie. Ako to ja čítam, tak na jednej strane Putler potrebuje prachy - aj devízy aj ruble. Na druhej strane však odberatelia plynu a ropy už naozaj intenzívne hľadajú iné riešenia a vzájomne sa koordinujú, aby sa postuone zbavili závislosti na Putinovi (úmyselne nepíšem "na Rusku").
Bohužiaľ, pre Slovensko, ktorého štátna správa tento problém roky ignorovalo (úmyselne?), neexistuje žiadny dobrý scenár, iba zlé.
24.03.2022 - 10:09:49
00
Dano5 napísal:
a čo na to súdruh Blaha? kopírujem jeho aktuálny status


Dobre postavená odpoveď. Hejt - a teda impakt - ako doteraz, ale už žiadna priama urážka. Dobre to robia, tipujem, že majú dobrých spindoktorov.
24.03.2022 - 10:13:27
00
Je už potrebné oddeliť "slobodu prejavu" od tohoto tu, v podstate je už horší ako naši náckovia.
24.03.2022 - 10:18:23
01
Len úbožiak sa takto správa ku žene, bez ohľadu na to kto je kto...
24.03.2022 - 10:26:30
07
k tým špiónom-Krúpa má v tom jasno :y:
https://www.facebook.com/zomriofficial/videos/359679659373963
24.03.2022 - 10:38:35
08
Dano5 napísal:
a čo na to súdruh Blaha? kopírujem jeho aktuálny status :puke:

OSTRO ODSUDZUJEM ČAPUTOVEJ ÚTOK NA SLOBODU SLOVA OPOZIČNÉHO POSLANCA
Zuzana Čaputová nezvláda politickú kritiku a útočí na slobodu slova spôsobom, ktorý by si nedovolil ani Jozef Tiso.
1. Jej dnešný status, v ktorom šíri nenávisť voči mojej osobe, považujem za malicherný a detinský. Zjavne som svojou kritikou zaťal do živého.
2. Zapájať súdy do politického zápasu a dožadovať sa represalií voči opozícii je zo strany prezidentky absolútne nepochopenie demokracie a voltairovskej tolerancie.
3. Ale čo čakať od osoby, ktorá o vlastných spoluobčanoch hovorí, že "tliachajú" a že Slovensku nerozumie.
4. Žiaden súd nedokáže zakázať slobodu slova. Ak ľuďom zakážu hovoriť pravdu nahlas, budú si ju hovoriť pošepky. Tak to v totalitách chodí.
5. Ľudia na Slovensku vedia, že Čaputová slúži Amerike a zrádza národné záujmy. Majú na to dobré dôvody.
6. Z USA dostala pred voľbami 175 tisíc amerických dolárov - bola pri tom dokonca aj predsedníčka amerického Kongresu. Ako máme veriť, že slúži Slovensku?
7. Dnes proti vôli väčšiny Slovákov podpisuje okupačnú dohodu s USA. Ako inak to nazvať ako vlastizradou?
8. Nedostal som žiadne rozhodnutie súdu, o ktorom píše Čaputová, ale pripomínam, že už pred voľbami 2020 mi okresný súd Bratislava I. prikázal zmazať statusy o ESET-e.
9. Mimochodom, milionári z ESET-u sponzorovali aj kampaň Zuzany Čaputovej. Zvláštne náhody.
10. Podali sme odvolanie a krajský súd rozhodol, že okresný súd zlyhal. Neprijateľný zásah do mojej slobody prejavu potvrdil aj Ústavný súd.
11. Nechce sa mi veriť, že by okresný súd nepoznal tieto rozsudky a na podnet Čaputovej opakovane porušil moje základné práva - bol by to neuveriteľný škandál. Budeme sa samozrejme brániť.
12. Politicky je však dôležitá iná vec. Ak sa Zuzana Čaputová ako hlava štátu rozhodla takto agresívne útočiť na slobodu slova, Slovensko je vo vážnom ohrození.
13. Zatvárajú sa opozičné médiá, ľudia sú kriminalizovaní za svoje názory, vláda zapcháva ústa opozícii.
14. Sú to prejavy fašizácie Slovenska a je mi veľmi ľúto, že do prvej línie boja proti demokracii sa postavila práve prezidentka republiky.
15. Ak mi štátna moc zákaže hovoriť o prezidentke ako vlastizradkyni, budem o nej hovoriť ako o fašistke - vzhľadom na jej aktuálny džihád proti slobode ľudí je to mimoriadne trefné označenie.
Pani Čaputová, úprimne - že vás hanba nefackuje.

Jedným slovom COCOT.
24.03.2022 - 11:00:11
17
Fasovo najoblubenejsie slova: fasizmus
Co dodat.
24.03.2022 - 11:23:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up