Chces povedat, ze poznas na pocit rozdiel medzi boostovanym a neboostovanym bicyklom;o)?
21.03.2022 - 21:34:23
01
Boost a pevne osky su dnes standardom. Tuhost spojenia a opakovatelna presnost ulozenia kolesa je pri kotucovych brzdach a 12spd systemoch takmer nutnost, takze kupovat nonboost ram na QR v tejto cenovej hladine je nezmysel. + ziadna lepsia vidlica sa dnes uz na 100mm QR ani nerobi a ten rozdiel v tuhosti medzi QR a pevnou osou je vyznamny. jednoducho ten Cube nema (pri tej cene) dobry zaklad...
21.03.2022 - 21:52:09
01
Cisto z praktickeho hladiska je obrovska vyhoda pevnych osiek v jednoduchosti pri zhadzovani, nahadzovani kolies - preprava , servis a podobne. Samozrejme pevna oska dost zasadne spevni ram aj vidlu. Boost je uz len ceresnicka, kazda z tych veci prispeje svojou troskou. Samozrejme neznamena to ze sadnes na bajk a citis. Spoznas to pod zatazou ked bajk ide tam kam ho nasmerujes ty nie tam kam chce fyzika a jeho makka vidlica a lacne krutiace sa kolesa.

V com je naozaj FAIL toho CUBU je ze ten isty neboost ram pouzivaju od zakladneho modelu AIM za 550€ az po Reaction PRO za 1350€, kde je stale vidla na rychloupinak a dokonca este aj bez rozsireneho krku(napriek tomu ze ram ho ma, asi sa nedalo nic ine zohnat) . Minimalne od modelu Attention(SL) mal byt ten ram iny a mal mat vsetky moderne standardy. Je to hulvat setrenie. Hlavne ked napriklad shimano uz ani nepocita s tym ze ich 1x12 pohon bude montovany na neboost ram, vsetky seriove kluky maju uz len boostovu retazovu linku. Shimano len napisalo ze je to kompatibilne so vsetkym vratane nonboostu, zakaznici sa uz ale nikdy nedozvedia preco im na velkych pastrokoch rapoce retaz jak svina ked maju vzadu neboost naboj 135QR/142mm a ze to tak byt nema.
21.03.2022 - 21:53:28
00
...ono aj ta geometria je taka "rekreacna" - o 1° podkopnuta vidla neznamena aktualnu geo, reach a razvor su dost kratke a zadna stavba trochu dlha...
21.03.2022 - 22:03:43
00
DI2F4Y napísal:
- ten Rockrider je standardny XC bike, ktoremu nic oproti porovnatelnym konkurentom nechyba - cena asi bezkonkurencna (chvilku som ho jazdil na jesen)
- novy Kellys Gate ma podarenu modernu geo a na tu cenu celkom dobru vybavu, dobre jazdi aj na trailoch (mam na 70tke odjazdenych asi 1500km cez tuto zimu)


Ahoj ja mam Gate 90 a som s ním veľmi spokojný. Nemám ho dlho najazdene cca 400km ale je super.
23.03.2022 - 14:32:32
00
A čo tak tento Cube: https://www.cube.eu/sk/2022/bikes/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-tm-olivenlime/ ? O 50€ drahší od toho čo si vybral ty, má pevné osky (boost) a aj teleskopickú sedlovku
24.03.2022 - 19:59:40
00
fko07 napísal:
A čo tak tento Cube: https://www.cube.eu/sk/2022/bikes/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-tm-olivenlime/ ? O 50€ drahší od toho čo si vybral ty, má pevné osky (boost) a aj teleskopickú sedlovku


Tie ramy robi Cube hrozne kratke. 455mm reach na XL? Celkovo geometria toho biku nic moc. Komponenty su primerane cenovke.
24.03.2022 - 21:10:17
00
keyboard_arrow_up