Ahojte, mám dilemu a otázku či ste niečo podobné už riešili.
Mám garmin 530 ktorý som výhradne donedávna používal. Ale dostal som apple watchky 7 a dnes som zapol “tréning” a po výjazde a následnom načítaní do stravy vo výsledkoch boli nie zanedbateľné rozdiely.
Apple watch namerali 37,6 km garmin 36,8km.
Výškové metre apple 478m a garmin 471m.
Otázka je ktoré meranie je podľa vás presnejšie ? Ktoré by ste preferovali vy ? A malý postreh, strava mi v pohode zarátala výjazdy ako dve jazdy, čo by som čakal že bude viac sofistikovaná.
Ďakujem za každý názor.
Jaro
26.03.2022 - 20:18:28
00
Presnejsi bude podla mna garmin pretoze pouziva kompinaciu satelitov GPS, Galileo a Glonass. Ja by som preferoval garmin ale to je na tebe. Garmin je vyslovene fitness tracker pricom apple watch je rozsirenie smartfonu na ruku.
26.03.2022 - 20:25:21
01
Díkes, dáva to zmysel. Pre mňa to ale znamená nosiť hrudný pás ku garminu aby som to mal “na komplet”. Keďže som sa spoliehal na watchky.
26.03.2022 - 21:00:29
00
Rozhodne bude aj meranie tepu z pasu ovela presnejsie ako z hodiniek na ruke
27.03.2022 - 09:56:54
04
Ono ten hrudny pas je fajn vec ved vyuzijes ho aj ked meras tep pri iných aktivitach, da sa sparovat aj s garmin cyklopocitacom a nemusis mat vtedy hodinky. Zase sme pri tom co od toho chces , na hobby jazdenie a sledovanie tepu stacia watchky. Ked chces seriozne presne data a sledovat progres tak pás. Ja som do pásu siel len kvoli plávaniu lebo watchky nemeraju pod vodou a nasiel som tomu vyuzitie aj na cestákj. Na mtb nenosím pas vôbec , to je pre mna relaxacna aktivita kde mi netreba vediet tepy tam staci tep z hodiniek. Pri behu mi pás prekáža a zase nesledujem tep. Na cesták to je ina vec tam sledujem tep aby som sa nevycerpal predcasne takze watchky isli dole , a mam sparovaný pás s cyklopocitacom.
27.03.2022 - 18:43:09
01
Ďakujem, ono ja mám MTB ako relax tiež a najnovšie gravel na kvázi tréning a aj dochádzanie do práce. Ale mať dáta o progrese je potešujúce. Neberem to dáko extra vážne ale baví ma to. A watchky budem používať práve viac menej iba v bazéne. Pás mám jednoduchý a nie je vhodný do vody.
Ale ďakujem za info a názor. Pomohlo mi to zorientovať sa. Ešte raz ďakujem.
27.03.2022 - 19:20:55
00
keyboard_arrow_up