podla tvojho popisu to vidim najskor na tu kategoriu MTB HT...otazka znie aka velkost, L alebo XL, meriam 189cm a vazim cca 97kg... ktory bike by si mi z tejto kategorie odporucil?
31.03.2022 - 19:49:37
00
Velkost zavisi od modelu a toho co ti sadne. L alebo XL su len nejake orientacne znacky ktore uz moc neznamenaju. Jeden vyrobca moze mat na tvoju vysku a postavu odporucane L, druhy XL. Odporucanu velkost najdes na strankach vyrobcu. Ale tiez sa toho nemusis 100% drzat. Vahovo nemam vobec tusenie ako na tom biky su, myslim ze do 110kg urcite, niektore do 130kg.
Z tych co su dostupne tu na mtbiker by som napriklad rozmyslal nad Marin Pine Mountain ak mas strach o nosnost. Ten ram je ocelovy cize toho celkom vydrzi, na druhu stranu bude ten bicykel celkom tazky okolo 14kg. Potom RockMashine Torrent, ten ma 115kg limit. Dalej uz len tie co si budes musiet nosnost zistit - Gt Awalanche 29, Giant Talon 29 a par dalsich. Moc ich tu na vyber nie je. Ked si otvorim napriklad Kaktusbike tak Specialized Chisel alebo Rockhopper, Scott Scale alebo Aspect, Cube Reaction atd atd, zavisi od ceny. Najlepsi pomer cena/vybava maju znacky ako Canyon, Radon, ... Takze napriklad Canyon Grand Canyon, Radon Jelous alebo ZR Team. Podporit mozes i slovakov Kellys Hacker alebo Gate, Ctm Rascal alebo Gambler. Ak pri znacke uvadzam viac modelov tak jeden je vzdy viac sportovejsi a druhy lacnejsi pohodovejsi. No a z kazdeho modelu su rozne vybavy, da sa vybrat podla ceny. Najidealnejsie je si pozriet par znaciek, pozriet co sa ti paci a vojst do par kamennych obchodov, odchytit si predavaca a prejst si par dostupnych modelov. A vybrat si podla dostupnosti po odskusani.
Inak ten Canyon ma fajn ceny, asi by som bral ten. V podstate tam maju dve verzie, jedna na 100mm zdvihu a druha odolnejsia na 120mm zdvihu (7, 8 a 9). Napriklad ta 8 ma uz vidlicu s 34mm nohami ktora bude pevnejsia a oproti 30mm alebo 32mm sa bude menej krutit. Aktualne to asi u teba nebude mat az taky vyznam ale ak zacnes viac jazdit po lese s tvojou vahou tak to bude plus. Teleskopicku sedlovku tiez asi zo zaciatku nevyuzijes ale opat, v lese dole kopcom uz ano. Potom tam ma Canyon XC-ckove HT a to model Exceed, ten by bol lepsi pre teba len uz je postaveny len na carbonovom rame takze ma vyssiu cenu a vahovy limit je otazny.
Cize zavisi od ceny, da sa ist pod 1000 a da sa ist i nad 2000. Vacsina tych lacnejsich okolo 500-800Eur bude mat zakladne vidlice, casto pruzinove ktore budu naladene na priemernu vahu. Dalej viacprevodnik vpredu co moze a nemusi byt vyhoda. V podstate ale na tych 10km je to jedno co vezmes, ak ale postupne zacnes jazdit viac tak uz to rozdiel bude.
31.03.2022 - 21:10:44
00
V tych vahovych limitoch je zaratana aj vaha biku, bacha! Ak chces istotu/zaruku tak treba siahnut po Orbea, Kona, GT, Trek napr. Tieto znacky davaju max vahovy limit cca 135-150kg.
31.03.2022 - 21:25:09
00
teraz som si uvedomil ze som nenapisal cenovku, optimalne keby som zohnal bike do 1500€
31.03.2022 - 21:50:47
00
no z mojho pohladu sa mi pacia tieto :
https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/giant-talon-29-1-ge-hematite.html
https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/giant-fathom-29-2-terracotta.html
01.04.2022 - 20:21:37
00
Z tych dvoch:
Talon je blizsie tomu co potrebujes. Bude ta menej brzdit, ma o nieco vacsi rozsah prevodov (cca 1 tazky a jeden lahky naviac), menej zdvihu ale zase 32mm a rychloupinak (na to co potrebujes i s ohladom na tvoju vahu toto problem nebude)
Fathom je uz trailovy bicykel s vacsimi plastami, vyssim zdvihom ale pevnejsou vidlicou a urcite i pevnymi osami.
Takto na fotkach vyzeraju tie bicykle mozno podobne, nazivo ale zistis i sam ze je to ina kategoria. Ak vyberas trailove bicykle koli nosnosti tak este mozes pouvazovat i nad fabikom. To je bicykel s objemnymi kolesami a ako taky je stavany ako dobrodruzny bicykel na miesta kde je minimum chodnikov a vsetko potrebne na prezitie si beries so sebou. Cize ma vyssiu nosnost ako bezny bicykel a obcas na fotkach vidim ze sa na tom vozia ludia 120kg+
01.04.2022 - 22:36:16
00
Aha, este jedna vec, mam bloknuteho imajoros tak som nevidel co napisal. To ze vo vahovom limite (nosnosti) je zapocitana i vaha bicykla moze byt pravda, napriklad pri nosnosti kolies sa musi pocitat aj s vahou zvysku a toto uz bude v tom vahom limite zapocitane. Bud sa vyjadril zle alebo to uplne divne napisal. Chcel asi povedat ze do vahy ktora nesmie prekrocit ten vahovy limit musis pocitat i vahu bicykla. No a to nie je pravda. Pocitas len to co na bicykel naviac nalozis, cize seba, oblecenie, batoh, vodu a inu vybavu. 14kg bicykel do toho fakt nemusis pocitat. Takze by som sa nebal ani toho 115kg limitu.
01.04.2022 - 22:59:26
00
vrabc0 1. Mas ma zablokovaneho-preco? 2. Az prilis vela vyrobcov jednocnacne MÁ zapocitanu aj vahu biku v max vahovom limite. Napr Cube

Prílohy:

Screenshot_20220401-234332_Office.jpg
Screenshot_20220401-234332_Office.jpg 153.76 KiB thumb_up0thumb_down

01.04.2022 - 23:31:06
00
vrabc0 CTM Owner's Manual:

Prílohy:

Screenshot_20220402-091040_Office.jpg
Screenshot_20220402-091040_Office.jpg 270 KiB thumb_up0thumb_down

02.04.2022 - 09:12:11
00
Mas pravdu, niektore znacky to udavaju takto nelogicky, napriklad Specialized. Ine napriklad Giant to udavaju len ako vahu jazdca a vybavy. Co je pre tazsich ludi mozno zaujimave je ze trekingove a krossove bicykle, ktore vyzeraju na prvy pohlad menej pevnejsie ako mtb, maju v skutocnosti vyssiu nosnost, najskor koli batozine.
02.04.2022 - 11:05:36
00
vrabc0 Presne tak. Tiez som zachytil ze crossove maju casto o cosi vyssi limit a tiez mi to nedava zmysel. Pozeral som Giant kedze vyssie ste spominali od nich Talon a Giant dava 135kg cisto len na jazdca. Tam je to teda v poriadku. Podobne je to aj u Orbea, Trek, GT, Kona, Cannondale..snad aj dalsie. Stale je vsak prilis vela vyrobcov co dava max limit okolo 110,115kg 😐
02.04.2022 - 11:22:12
00
vrabc0 len podotykam ze nie som zatazeny na znacku Giant, ak mas nieco lepsie v pomere cena/kvalita, necham si poradit...resp mi povedz co by si kupil ty :)
02.04.2022 - 12:15:49
00
tokii Co Ghost Nirvana?

https://www.najsport.sk/bicykel-ghost-nirvana-tour-sf-essential-olive-dark-olive-2021#product_variant=51729

Trailovejsia geometria, pevne osi vpredu/vzadu, 1x12 pohon od Shimana (prehadzka XT, radenie SLX), vzduchova vidla s 32mm hlinikovymi vnutornymi nohami. Hydraulicke brzdy tiez od Shimana aj ked len zakladne.

Brat kupil 2020 model a je max spokojny. Meria 190cm a vahou okolo 100kg. Upgradol na nom plaste a dokupil teleskopku. Ma ho v XL a sedi mu ako rit na serbel ?. Cena tiez viac nez fajn. Celkovo podla mna vyborny pomer cena/vykon pre nenarocneho bikera.

Jo a Giant udava max vahovy limit 120kg len na jazdca.
02.04.2022 - 13:06:29
00
Ak by som bol ja na tvojom mieste, planoval 10km vyjazdy, vacsina asfalt, zvysok lahky teren a naviac sa chcel zotavit zo zranenia tak by som vyberal krosovy bicykel okolo 1000Eur. To znamena ze by som napochodoval do minimalne jednej kamennej predajne a vyberal z dostupnej ponuky, skusil sa povozit a zobral ten model co by sa mi najviac pacil a najviac mi sedel. Napriklad https://www.giant-bicycles.com/sk/roam-disc-1-2022, https://www.ghost-bikes.com/en/bikes/lanes-road/bike/square-cross-essential-u-2021, https://www.cube.eu/en/2022/bikes/city-tour/offroad/nature/cube-nature-exc-bluenblue/, https://www.kellysbike.com/sk/cross-c928/phanatic-70-p67915. Tie bicykle su si velmi podobne. Ghost by som nezobral lebo sa mi vobec nepaci a najskor by som zvolil Cube koli vyzoru. Predpokladam ale ze v predajni by ho nemali v mojej velkosti alebo vo farbe tak by som sa rozhodol pre nejaky podobny v podobnej cene. Ako sa poznam tak by som sa neunahlil ale nechal si ho odlozit a doma v klude by som sa definitivne rozhodol.
Ak by som bol ja na tvojom mieste a nechcel som krosovy bicykel tak by som jednoznacne siahol po Kone Unit, X alebo singlespeed verzii, zalezalo by od toho ako je na tom noha a ake kopce mam na okoli. Ja ale problem s nohou nemam takze by som siel do singlespeedu. No a vymenil by som plaste za nejake uzsie. Lenze ja som ja a ty si ty.
02.04.2022 - 15:06:23
00
Podla mna dat aj 1000€ za bike na ktorom si chcem len rozhybat nohu po zraneni je vela. Na to ti staci bike aj za 3 stovky.
02.04.2022 - 16:11:38
01
keyboard_arrow_up