Kua, toto je fakt len pre silné povahy. ;(

https://twitter.com/ViktoriiaUAH/status/1509985789404459011
02.04.2022 - 00:08:03
00
Jaroh napísal:
Čína si doslova kolonizuje africké krajiny. Korupciou a hrozbami tam presadzuje obrovské nevýhodné pôžičky a investície, ktorými si krajiny zaviaže. Jej prístup má veľmi ďaleko od morálky.

Poziciam si tvoj citat (nejdem znevazovat tvoj nazor, kedze si ho vazim), no budem reagovat na narativ "zly veritel - dobry dlznik".
Uz od nepamati boli veritelia povazovani za nemoralnych, lebo ziadali urok za svoje uvery. Obzvlast v zidovskej otazke "oblubena tema" zleho zida, ktory parazituje na nemohucnosti nevinneho dlznika.
Je potrebne si uvedomit, ze prave na africke krajiny sa Europa vykaslala po konci kolonialnych cias, kedze neposkytovala ropu, tak preferovanu v druhej polovici storocia, o ine nerastne suroviny bol mensi zaujem (snad okrem diamantov). Kontinent zmietany v konfliktoch a hladomoroch, sem-tam nejaky koncert voci apartheidu. Afriku sme opustili! Cina sa chytila prilezitosti. Vyuzila prilezitost skorumpovanych vlad a poskytla "vyhodne" financie. A nie len to, sikovna podmienka, ze na obnove sa budu podielat cinske firmy a zamestnanci. Z ich strany prezieravy krok, s cielom ziskat pristup k potrebnym nerastnym surovinam a ziskat spojencov (tvrdo zaviazanych). Reakcia Europy? Ziadna. Nemoralne podmienky zo strany Ciny? ANO. No nebyt skorumpovaneho dlznika (diktatora), nebolo by ani nemravneho veritela.

Ja stale opakujem, ze vo volbach som nikdy nedal mandat volenemu politikovi zadlzit stat. Ak ho zadlzi zlej americkej banke (ktora kupi dlhopis na financovanie deficitu), nevidim chybu vo veritelovi (ten len robi svoj job), ale v politikovi, ktory to umoznil. Je totiz jasne, ze v pripade problemu si prave veritel urcuje (aj nemoralne) podmienky. Ale chyba je v politikovi, ktory to umoznil... (samozrejme, ak mam moznost, veritela si vyberam, no mnohe africke krajiny na vyber nemali.)
Bez dlznika niet veritela.
02.04.2022 - 00:21:02
27
tento clovek vie co hovori
thumb_up1thumb_down
odporucam aj jeho ostatne videa ak sa chce niekto poucit o financiach vseobecne
je ale potrebne mat šmak na not obvious sarkarzmus
02.04.2022 - 00:38:03
04
Pekne vysvetlene. Ja som dnas pozeral podobnu, ale este detailnejsiu analyzu od jednej poprednej ruskej ekonomky, ktora obsahovala aj lokalne informacie. Menuje podniky, dava priklady, vysvetluje ako si neporadia s nahradnymi dielmi, ako tazke bude sa vratit k jednoduchdim procesom atd atd Su tam aj take perlicky ako,ze India spravila posledne kontrakty na ropu od Ruska so 27$ zlavou (ak si dobre pamatam). A takisto bolo velmi zaujimava informacia, ze za ropu a plyn, co Rusko pumpuje do Ciny nedostavaju cash, ale to co do potrubi natlacia, sa odpisuje z kreditu, ktory Cine dlzia, lebo CIna financovala tie potrubia. Cize z tade im peniaze netecu. Takisto povedala, ze Rusku nehrozi ziadny rychly krach, ale v dalsom stvrtroku sa zacne vsetko viditelne zhorsovat a v podstate sa s tym nic neda robit. Inak ludia, co teraz prisli o pracu podla ruskych zakonov este 3 mesiace dostavaju plat, tj to je obdobie, kedy sa to zacne lamat.

Atmosfera je inak pekne depresivna. Uz prva otazka a odpoved stoji za to.
Moderatorka: Zacnem takou prvokativnou otazkou, Co by ste teraz spravili, keby ste pracovali na ministerstve.
Ekonomka: Utiekla by som.

Kto ma zaujem a vie po rusky.
thumb_up0thumb_down
02.04.2022 - 02:10:30
22
Dudo napísal:
Poziciam si tvoj citat (nejdem znevazovat tvoj nazor, kedze si ho vazim), no budem reagovat na narativ "zly veritel - dobry dlznik".
Uz od nepamati boli veritelia povazovani za nemoralnych, lebo ziadali urok za svoje uvery. Obzvlast v zidovskej otazke "oblubena tema" zleho zida, ktory parazituje na nemohucnosti nevinneho dlznika.
Je potrebne si uvedomit, ze prave na africke krajiny sa Europa vykaslala po konci kolonialnych cias, kedze neposkytovala ropu, tak preferovanu v druhej polovici storocia, o ine nerastne suroviny bol mensi zaujem (snad okrem diamantov). Kontinent zmietany v konfliktoch a hladomoroch, sem-tam nejaky koncert voci apartheidu. Afriku sme opustili! Cina sa chytila prilezitosti. Vyuzila prilezitost skorumpovanych vlad a poskytla "vyhodne" financie. A nie len to, sikovna podmienka, ze na obnove sa budu podielat cinske firmy a zamestnanci. Z ich strany prezieravy krok, s cielom ziskat pristup k potrebnym nerastnym surovinam a ziskat spojencov (tvrdo zaviazanych). Reakcia Europy? Ziadna. Nemoralne podmienky zo strany Ciny? ANO. No nebyt skorumpovaneho dlznika (diktatora), nebolo by ani nemravneho veritela.

Ja stale opakujem, ze vo volbach som nikdy nedal mandat volenemu politikovi zadlzit stat. Ak ho zadlzi zlej americkej banke (ktora kupi dlhopis na financovanie deficitu), nevidim chybu vo veritelovi (ten len robi svoj job), ale v politikovi, ktory to umoznil. Je totiz jasne, ze v pripade problemu si prave veritel urcuje (aj nemoralne) podmienky. Ale chyba je v politikovi, ktory to umoznil... (samozrejme, ak mam moznost, veritela si vyberam, no mnohe africke krajiny na vyber nemali.)
Bez dlznika niet veritela.


uvedomujes, ze hovoris o narative "zly veritel dobry dlznik" "zvacsa" pri projektoch, ktorych financovanie je zjavne specificky vyberane ako vysoko neperspektivnych projektov predurcenych na krach a nasledny vstup veritela s primarne geo-politickymi cielmi? Okrem ineho, casto projekty, ktore ako neperspektivne a predurcene na krach boli oznacene a nefinancovane napr. aj tou "EU"?
02.04.2022 - 02:56:45
02
eCT81 napísal:
Je to ich krajina tak ich máme len upozorňovať sankcionovať ale nie bombardovať pokiaľ ten zločin nešíria aj mimo ich krajinu.
Rusi to šíria aj mimo ich územia a navyše za posledné desaťročia ničím svetu neprispeli.
Tuším že tetracyklín bol ich posledný príspevok pre svet ale možno že sa úspechy v rozvoji technológií nedostávajú do našich medií ?
tetrycklin objavili amici,spolocne s Pfizerom aj patentovali jeho vyrobu
ale rusom vdacime za mnoho objavov,televizor,elektricka,cerenkovo ziarenie,oblukova lampa,vrtulnik,vesmirna raketova technika,fototechnika,vektorove vakciny,rusi napr.uz davno uspesne testovali este pred cooperom mobilne zariadenia-mobily, rusi vynasli videorekorder napr. ,trolejbus,batohovy padak,taky Jablockov vynasiel napr. elektricky ziarovku este pred Edisonom, Tetris :lol:

ty by si isiel investovat mrte penazi do nepokojmi zmietanych vysoko rizikovych africkych krajin? lebo ja urcite nie
02.04.2022 - 06:33:12
00
niečo dali, ale všeobecne skôr nakradli a skopírovali čo len mohli, rovnako sa správajú aj teraz a už si to dali aj do zákonov.
02.04.2022 - 07:05:55
03
yojo napísal:
Vobec si to nemyslim. Tie utoky su dost zalostne. Vacsina obycajne DDOS utoky a kradnutie nejakej haldy dokumentov z verejne pripojenych serverov beznych institicii. Zapadne sluzby su schopne podstatne sofistikovanejsich utokov, ked sa teda bavime o top armadach, ktore by do utoku na Rusov sli (USA, UK), takymto sa nebudu ani zaoberat.


neboli to len DDOS, ale prieniky a kradez databaz z bank, ministerstiev, a po novom aj zbrojarenskych firiem

https://mobile.twitter.com/darkowlcyber/status/1509999042406895622

...to nebude mat s Anonymous absolutne nic spolocne :D
02.04.2022 - 07:08:29
00
Srsen napísal:
niečo dali, ale všeobecne skôr nakradli a skopírovali čo len mohli, rovnako sa správajú aj teraz a už si to dali aj do zákonov.


Sám som kedysi dávno pracoval v Slovenskom "ost silicon valley" a už vtedy sa v celom RVHP kopírovalo IBM/JSEP ,PDP/SMEP, ...
Po 89 sa to začalo priamo nakupovať z USA a vtedy som mal to šťastie navštíviť aj výskumné laboratória a div sa svete pracovali tam hlavne Číňania a Rusi.
Pred cca 20 rokmi sa značná časť ICT výroby presťahovala do Číny .

Neskôr Američania zistili že aj vývoj je lacnejšie robiť v Číne čo sa im a vlastne aj nám môže teraz vypomstiť.
02.04.2022 - 08:11:03
02
Dúfam že papieru majú dosť…
https://zdopravy.cz/rusky-urad-civilniho-letectvi-je-offline-a-bez-dat-mluvi-se-o-kybernetickem-utoku-109558/

Podle informací Kommersantu neměl úřad data zálohována, protože na to stát neposkytl peníze. Mluví se také o selhání společnosti InfAvia, která IT systémy pro úřad zajišťovala.

Server Avherald.com přinesl oficiální vyjádření, podle kterého Rosaviaciaja přechází kvůli výpadku internetu dočasně na papírový oběh dokumentů a přes síť AFTN. Ta je mezinárodní telekomunikační sítí sloužící pro výměnu zpráv a informací týkajících se leteckého provozu.
02.04.2022 - 08:25:57
00
Ruská armáda je zastaralý kolos na hliněných nohou. Sankce slaví úspěch
02.04.2022 - 09:00:49
22
matt snad neveris tymto somarinam :D 65TB dat? v roku 2012 som mal domace ulozisko na urovni 100TiB, teraz som na urovni skoro 2000TiB,a to mi chce niekto povedat,ze nevedia zazalohovat 65TB dat v obrovskom rusku? :D :D ach boze,zase neverte vsetkym somarinam
02.04.2022 - 09:28:41
01
eCT81 napísal:
Pred cca 20 rokmi sa značná časť ICT výroby presťahovala do Číny .

Zrovna tento tyzden som nahodou v TV vzhliadol zaujmavych Simpsonovcov z roku 2006.
https://www.youtube.com/watch?v=cyJfOPSS2Uc&t=26s

Doba pokrocila a globalizaciu medzitym zemegulu obehla a to mi pripomenulo, ze toto som si este nestihol pozriet.
https://www.csfd.cz/film/688123-americka-fabrika/prehled/
https://uloz.to/hledej?q=american%20factory
02.04.2022 - 09:33:41
01
Je zaujímavé, že tie najlepšie analýzy a informácie sú často úplne mimo zdrojov, kde ich priemerný John Doe hľadá:

thumb_up0thumb_down
02.04.2022 - 09:54:18
10
S podporou Putina v Rusku to nemusi byt az take zle.

Průzkumy VCIOM jsou spolehlivé.. Procento lidí kteří souhlasili, že odpoví na otázky "sociologů" bylo pouze 10%. To znamená, že z 1000 lidí jich souhlasilo odpovídat 100 a z těch bylo 82 pro Putina. V o tom je spolehlivost průzkumů veřejného mínění..

Zdroj: diskusia na armadninoviny.cz
majales, 2.4.2022, 02:06
Odkial to mal on, neviem, ale cituje z nejakej azbuky.
02.04.2022 - 10:08:16
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up