Sám neviem čo od toho smatlaka plesateho čakať,jedno hovorí druhé robí, v posledných voľbách som mu dal hlas,ale teraz už viem že prvý a aj posledný krát
19.04.2022 - 21:07:53
01
Názor ruských vrahov na Slovensko...
https://www.postoj.sk/104026/vysleme-zly-signal-ak-slovakov-nepotrestame
19.04.2022 - 21:17:31
17
za každej vlady sa kradne, prvy rok sa rozkukávajú potom tri roky kradnu, menej by sa kradlo keby boli volby raz za dva roky, z 10 rokov by sa kradlo namiesto sedem len päť
19.04.2022 - 21:20:25
00
Šojgu volá Putinovi a ptá se, kam poslat atomovku, aby dal Západu lekci.
- Na Londýn?
- Tam ne, tam má Lavrov dceru.
- Na Holandsko?
- Nééé, tam je moje dcera!
- A co na USA?
- Opovaž se, tam má děti zbytek vlády... víš ty co? Vystřel to na Voroněž, tam nikoho nemáme...
19.04.2022 - 21:22:01
02
Meskas vyse 27 hodin. :)
https://www.mtbiker.sk/forum/post1833430.html#p1833430
19.04.2022 - 21:28:34
10
majiteľ aj štatutári sú formálne bezúhonní a aj bola kritériom cena a sú naozaj najlacnejší, tak moc na výber nebolo...
a tých 130k za dvoch strážnikov na rok a 24/7, so sviatkami a nočnými tiež nie je nejako veľa, "na kávu" bude, ale na zbohatnutie asi moc nie
19.04.2022 - 21:31:41
00
ale aj tak je to nasranie si do huby, dávno mali byť na blackliste
je to taký "vychcaný ekonomický" prístup ako aj so sankciami proti rusku
19.04.2022 - 21:37:12
05
Chlapi, sme na Slovensku. Sme banánová republika uprostred Európy. Tu neexistujú pravidlá. Slovensko je len zhluk ľudí, ktorí kradnú a ľudí, ktorí sa tu snažia nejak prežiť...
19.04.2022 - 22:04:28
03
Chápem, že nič nie je čierno biele,
asi ako Nemci, tie leopardy nakoniec na ukrajinu nedodajú, a trvajú na dodávkach ruského plynu,
sú najsilnejšia EU ekonomika a chcú si to udržať, ten konflikt je od nich tak či tak ďaleko, priamo nie sú ohrozený.
a určite je tam cítiť, že rusi si nemcov zakúpili,
a teraz čo, je toto dlhodobé riešenie, teda aj pre nemecko ?
19.04.2022 - 22:23:49
00
na rtvs2 bezi trojdielny dokument Putin: Príbeh ruského špióna
v linku je odkaz na prvu cast, ktora ale bude v tom archive iba do dnesnej polnoci, potom ju treba hladat inde.

zaujimave su tie recenzie na csfd, vsetky az na jeden su este z minuleho roka. myslim, ze minimalne tie "odpady" si idu svoju utopiu o velkom rusku a prezieravom panovi prezidentovi do dneska a navzdy |-)
https://www.csfd.sk/film/839606-putin-pribeh-ruskeho-spiona/recenzie/


Naposledy upravil ennio dňa 19.04.2022 - 22:44:04, celkovo upravené 1 krát.

19.04.2022 - 22:43:16
32
dotm napísal:
majiteľ aj štatutári sú formálne bezúhonní a aj bola kritériom cena a sú naozaj najlacnejší, tak moc na výber nebolo...
a tých 130k za dvoch strážnikov na rok a 24/7, so sviatkami a nočnými tiež nie je nejako veľa, "na kávu" bude, ale na zbohatnutie asi moc nie

24/7 dvaja strážnici znamená 6 zamestnancov. Títo SBSkári sú platení minimálkou. Nestoja firmu viac ako 1000 € mesačne, za rok im ostane 50k. Na smerákov samozrejme zanedbateľná suma. To drží predseda bežne v šuflíku. Ale ide o princíp. Šulino opäť nesklamal.
Vôbec by ma neprekvapila budúca koalícia Šulino, Mafián, Pupuš. Na druhú stranu, zatiaľ to vyzerá tak, že by to bolo menšie zlo.
19.04.2022 - 22:43:51
01
Ak bonul splnil podmienky a dal najnizsiu cenu (ktora bola jedinym kriteriom), co mali spravit? Dopisat im tam par nul?
Vacsi pruser ako zakazka pre bonul by boli manipulacie aby ten ci onen zakazky nevyhraval.
19.04.2022 - 23:16:39
01
Nedám jediné kritérium cenu. Sú všelijaké možnosti ako prihrať zákazku vybranej firme vhodne zvolenými kritériami. Pri obstarávaní áut sa rozum zastavuje. Moc nepreženiem keď je kritérium, že na prednej maske musí mať 4 kruhy.
Proste zákazku posunúť Bonulu je totálny výsmech. Ale u Šulina ma to naozaj neprekvapuje.
19.04.2022 - 23:22:02
00
Joe70 Evidentne si zbehlý v predpisoch verejného obstarávania, podobne ako v ekonomike či politike. Pouč ma teda. Ak uchádzač splnil všetky podmienky účasti vo VO, jeho ponuka nemala formálne a obsahové nedostatky, a ukázala sa po vyhodnotení všetkých kritérií ako najvýhodnejšia (podotýkam že hlavným kritériom bola cena), na základe akých ustanovení zákona o VO by si si ako člen komisie dovolil vylúčiť takúto ponuku resp. ukončiť proces VO neurčením víťaza ? Na základe akých ustanovení zákona o VO by si sa vysporiadal s námietkami, ktoré by takýto uchádzač určite podal, ako by si ako člen komisie vysvetlil odvolaciemu orgánu VO svoj krok ? Čakám konkrétne ustanovenia, to bude pre Teba malina.

Mimochodom, vysúťažená hodinová sadzba bez DPH je 7,40 Euro. Nezdá sa mi, že je to premrštená cena, SBS v BA majú sadzby od cca 7,50 vyššie, väčšinou začína nad 8 eurami.
Celá zmluva tu : https://www.crz.gov.sk/data/att/3236152.pdf

Takže, ako v tomto prípade sklamal “Šulino” ? Čo mal prinútiť konať členov komisie protizákonne a vybrať drahšiu ponuku iného uchádzača, čím by sa sám dopustil trestného činu ? Ach jaj, chlapi, treba sem tam vážiť slová a zachovať princíp objektivity, nie tu metať hromy blesky len tak, aby sa nepovedalo.
19.04.2022 - 23:27:43
016
Ako som napísal, podmienky sa prispôsobia firme ktorá to má vyhrať. Áno, mám s tým osobné skúsenosti. Ešte z čias Mečiara. A bez hanby priznám, že z oboch strán.
Šulino proste neprekvapil. Nie je to vyslovená zlodejina na akú sme u nich zvyknutí, ale proste spraviť súťaž pre Bonul o niečom svedčí. Šulino bol vždy flexibilný.
19.04.2022 - 23:44:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up