Ti co pouzivate supergliss 100k - skusali ste ho niekto davat aj do tlmica, do vzduchovej casti? V blizkej dobe budem robit servis vidly aj tlmica a do vidly pojde urcite supergliss, ale napadlo mi, ze by som ho dal aj do tlmica.. ide o RS superdeluxe, kde vyrobca predpisuje maximu 15w-50 ktora ma viskozitu ~96 cSt.. tak mi prislo, ze supergliss so svojimi 100 cSt by mohol fungovat rovnako.. ci?
20.04.2022 - 16:44:12
00
Este som neskusal ale kludne ho tam daj. Maximalne co sa moze stat ze bude trocha viacej slzit cez tesnenie a budes mat mastnejsiu piestnicu. Ja zvyknem pouzivat mix float fluid a sram butter.
20.04.2022 - 18:22:07
01
Rumakk napísal:
Dano je to presne ako pises, olej cirkuluje zo spodnych noh do patrony a zas do noh... citaj bod E, F, G, H.... a este raz mi niekto povie ze Fox je lepsi ako RockShox s Chargerom:D

https://bikerumor.com/soc18-inside-look-at-2019-fox-grip2-damper-video-cutaway-photos/


No práve tá cirkulácia oleja je skôr pozitívum. Tesnenie na piestnici nemusí tak tesniť = menšie trenie a patróna sa vie sama odvzudšniť. Čiže odpadajú problémy s dokonalým plnením a FIT/charger patróny a rovnako odpadá expanzný gumený "mech" a jeho poškodenie. Aj by som sa stavil, že s tým do pár rokov príde aj RS (podobne ako s Chargerom).

Pružina namiesto vzduchovej komory je určite výraznejší rozdiel ako FIT/Charger vs. FIT GRIP patróna. Avšak, ak by si mal kombináciu pružina + FIT Grip určite by to zas hladkosti chodu vidlice pomohlo. ;)
21.04.2022 - 16:12:41
00
Ale veď modely Select už od 2019 majú Charger s rovnakým systémom

Prílohy:

Screenshot_2022-04-21-19-26-09-175_com.google.android.apps.docs.jpg
Screenshot_2022-04-21-19-26-09-175_com.google.android.apps.docs.jpg 82.5 KiB thumb_up1thumb_down

21.04.2022 - 19:28:12
01
Pekne, tak táto info ma nejako minula. :)
Takže to už stihli 2 roky po zavedení u F, akurát to zatiaľ neposunuli na highend modely.
21.04.2022 - 22:48:23
00
Lapierre cirkulaciu oleja by som nevnimal ako pozitivum... lebo potom musis pristupovat k castejsej vymene oleja a to aj v patrone, co povedzme si ze nie kazdy zvladne doma....
,,Tesnenie na piestnici nemusí tak tesniť = menšie trenie´´ s tvojim tvrdenim suhlasim... ale sam dobre vies ze tato sila v dampri je zanedbatelna, sila stlacenia ci uz chargeru, Fit, Grip, alebo dampra DVO je velmi mala v porovnani s AIR shaftom a silou odtrhu tesneni shaftu, ved preto sa aj experimentuje s roznymi vychytavkami na zvacsenie negativnej komory napr. vorsprung secus.... ale ak by sme spominane dampre mali porovnavat, tak ano Grip ma urcite najmensi odpor,... ale z celeho toho trenia co ti vznika vo vidlici z gufier, shaftu a patrony ma patrona podiel mozno pár percent....

o mojej pruzine od push industries by sme mohli pokecat kludne pri pive, alebo ak chces tak telefonicky... ale nemyslim si ze s grip patronou by som citil rozdiel ked sama pruzina mi zlepsila chod PIKE o 99%....
21.04.2022 - 23:21:51
00
Ahojte,
Mam RS yari 2020, chcem robiť základný servis.
Pozeral som oleje - ide tam 5wt pre motion Control damper a 0w-30 pre spodné nohy (120ml 8€) Ako vazelinu som pozeral - rsp slip slick (10€ 50ml).
Oproti automotive sú to vcelku pálky za obyčajný olej. Aké máte skúsenosti - aký olej a vazelinu používate?
Ďakujem

Ps: vidla od nova je veľmi málo citlivá na mierne nerovnosti, v ťažkom teréne je to už fajn. Plus keď je nafukana na moju polovičku (50kg) tak pri rozumnom Sag ma o dosť nižší zdvih :(
25.04.2022 - 18:50:45
00
Sorry, ale zas do auta toho oleja lejes ovela viac.... :-))
Yari ma zakladnu verziu tlmenia, co sa prejavuje na jej chode....
Ugrade mozes spravit patronov, napr:
https://www.mtbiker.sk/bazar/komponenty/vidlice-a-tlmice/odpruzene-vidlice/vidlice-29/4479083/predam-rockshox-lyrik-yari-rc-21-.html
+ pouzit SKF gufera a budes mat z Yari Lyrik, to ju uz uplny level vidlice....
+ je teraz nova verzia airshaftu, neviem ktoru verziu mas dnu ty.....
25.04.2022 - 19:44:37
01
Dano5 napísal:
Presne tak,do vidlíc z Grid patrónou nedávajte na mazanie do nohy z tlmením Fox 20 wt Gold,tiež som urobil tú chybu-robil som bežný servis známemu,nemal som doma 5w tak som dal na mazanie 20w gold a už po pár jazdách tlmenie spomalilo,v zjazdoch bola z vidlice zbíjačka-vyzerá to tak,že olej sa dostáva z mazania do tlmenia a z tlmenia zasa do nohy a tak stále dokola.
Objednal som ten Motul 5w,uvidím ako sa bude vidlica chovať,potom napíšem,
Ešte pridávam link na množstvo a typ olej pre vidlicu 34 SC Float Performance,ktorú mám, na novom biku:

https://biketechtools.com/forks/oil-volumes/fox/oil-chart/656


Pridávam info-olej dorazil,výmena olejov bez problému,chod po výmene olej v tlmiacej patróne sa mi zdá ešte o kúsok hladší,ten Motul 5w je fakt riedky ako voda ;)
Nejaké postrehy-hoci manuál píše do vzduchovej často 3 ml Fox 20wt gold,bola tam žltá vazelína,a dosť vela,samozrejme bola zotretá do negatívnej komory,neviem prečo tam dávajú iné ako píšu v manuáloch-vazelínu som utrela a dal som 4 ml toho Fox 20 wt gold.
Do vonkajšej nohy na vzduchovú stranu 10 ml Fox 20wt gold,krúžky oba dobre namočené tiež v tomto oleji.
Boli tam dva tokeny,jeden som vybral,vidlica bola kúsok viac progresívna ako by som chcel,teraz je to pre mňa akurát.
Do tlmiacej patróny Motul 5w doplna,do vonkajšej nohy na tlmiacu stranu 30 ml Motul 5w.
Hotovo,ak by niekto potreboval,oleja mám dosť,ten liter sám neminiem ani za 10 rokov :)
29.04.2022 - 10:22:35
00
Foto

Prílohy:

IMG_20220429_100923.jpg
IMG_20220429_100923.jpg 297.02 KiB thumb_up0thumb_down

29.04.2022 - 10:24:03
00
Na 38me sa do vzduchovej komory dáva pri skladani aj Slick honey a následne sa "zaleje" tým goldom. Keď sa gold zmieša s vazelinou tak s toho vznikne ta žltá vazelina. To že jej tam býva veľa už je druhá vec
29.04.2022 - 13:35:49
00
Vazelina tam musi byt, ale v rozumnom mnozstve a tak aby nebol zapchaty port. Ked das len olej tak ti stecie dole a casom pojde piest nasucho. Do pravej nohy sa dava 40ml oleja na mazanie ale to nebude problem ked mas len o 10 menej.
29.04.2022 - 15:46:06
00
Mám otázku. Je to v pohode keď asi po pol roku státia bicykla vidlica aj tlmič stratili nejaký tlak? Diki za odpoveď
29.04.2022 - 18:44:46
00
Ano
29.04.2022 - 19:41:32
20
miso00 napísal:
Vazelina tam musi byt, ale v rozumnom mnozstve a tak aby nebol zapchaty port. Ked das len olej tak ti stecie dole a casom pojde piest nasucho. Do pravej nohy sa dava 40ml oleja na mazanie ale to nebude problem ked mas len o 10 menej.

kde si našiel,že tam ide 40 ml ? ešte raz dávam link na moju vidlicu:

https://biketechtools.com/forks/oil-volumes/fox/oil-chart/656

skúsenosti mám presne opačné-ak je tam len vazelína,už po jednom výjazde je zotretá v negatívnej komore a v nohe tam,kde prepruží piest,olej práveže pri jazde pení (následkom rýchlo sa meniaceho tlaku) a preto dobre maže a tesní,robím to tak aj na vidliciach RS už pár rokov a dobre je ;)
30.04.2022 - 08:18:03
00
keyboard_arrow_up