Zober stetec, tekute mydlo prelej do nejakej nadobky kde mozes omacat stetku, dobre oyeb bocnice rafika znútra , patky, mydlom nesetri odpari sa.. vysrobuj jadro ventila a fukni tam kompresórem max predpisany tlak. Ked zaskočilo sfuknes das jadro a uz klasika a malo by byť dobre. Neni toho krista aby si to takto nespravil.
25.03.2022 - 21:53:03
00
Ahojte mám problém u svojho nového gravel s nahodením bezdušového plášťu a už si neviem rady. Nahadzoval som veľa plášťov a mal som pocit že to mám celkom zmáknuté. Na kolesách DT Swiss GRC1400 Spline db (vnútorná šírka 24 mm). Keď nahodím plášť a roztočím koleso vyzerá to ako osmička (viď. video). Skontroloval som ráfik a ten je 100% rovný. Jediné čo mi z toho vychádza je že plášť zle sedí v ráfiku. Keď som pozeral vizuálne ako sadli pätky všetko je ok. Skúšal som plášte nahadzovať aj tak že som pätky navlhčil aby lepšie a ľahšie zapadli ale výsledok stále rovnaký. Toto sa deje s plášťom Continental Cross King 29x2.0 50-622 vyskúšal som inú značku plášťu Tufo GRAVEL SWAMPERO 40-622 a robí to presne to isté. Ešte som zabudol povedať že to isté sa deje aj na druhom kolese. To mi nejde do hlavy kde robím chybu. Ďakujem za hociaký podnet. https://youtube.com/shorts/Cnf1yFWpNH8?feature=share
30.03.2022 - 22:13:22
00
uplne som zufaly. konecne vikend, som chcel jazdit a neviem nahodit plast :( na tej druhej fotke je vidiet ako je patka uplne nasponovana, rovna ako pravitko a tvrda. po zatlaceni na jej strede sa ani nehne takze nechapem ako ju mam dostat plastovymi mount packami do rafiku. to je nemozme, prave som ich dve zlomil. nervy mam uplne v haji. patky som sa snazil natlacit na stred rafika (mensi priemer). par komentov vyssie som si pochvaloval kombinaciu tychto plastov Fast Trak a original kolies z vyroby, ze nahodenie ide ako po masle. lenze rafik som znicil, mam novy Remerx rx 2027 a tiez novsi model plasta Fast Trak a teraz to je uplne naopak. najhorsia kombinacia aku som kedy nahadzoval. neviem si s tym poradit doma, tak ako to rychlo nahodim v lese, pripadne v zavode? rafik bol v 50% akcii tak uz viem preco. nechal som sa ulakomit.

Prílohy:

20220423_163136.jpg
20220423_163136.jpg 373.69 KiB thumb_up0thumb_down

20220423_163310.jpg
20220423_163310.jpg 198.47 KiB thumb_up0thumb_down

23.04.2022 - 17:06:32
00
.....daj foto kde je pätka plášta v strede ráfika
23.04.2022 - 17:25:23
02
Dnes sa na to už vykašli. Vieš že keď má človek nerv, tak môžeš robiť čo chceš a nejde to. Ráno privstaň, zhoď plášť, namydli pätky, začni naproti ventilu, poriadne popritláčaj pätky do stredu ráfku a uvidíš že tam skočíia samé a budeš sa len čudovať prečo to včera nešlo. Keby nie 😄 tak sa hlavne nesnaž natlačiť celú päťku na raz ale po centimetri ju tam aj takúto našponovanú vpohode dostaneš.
23.04.2022 - 17:37:29
02
Skus ponatahovat plast. Neviem ako to dobre vysvetlit, zacnes oproti miestu kde ti treba nahodit zbytok plastu a tahaj plast z oboch stran k tomu miestu. Cielom je mat nasponovany plast tam kde je uz nahodeny a co najvolnejsi tam kde ti ho treba nahodit. Samozrejme patky v strede rafiku kde je obvod najmensi. Mne to zafungovalo vzdy, aj ked mi kamos tvrdil ze to nejde nahodit, aj ked som takto nahadzoval plast kolegovi ktory takto doniesol koli tomu koleso do prace.
Ked toto nepomoze tak mozno skus prelepit pasku na bezdusaky (alebo vymenit pasku ak nemas bezduse) na volnejsie nech nie je tak v tom strede nasponovana a kludne pouzi nejake pribory (cast ktoru drzis) alebo nieco podobne namiesto tych pacok pri nahadzovani.
23.04.2022 - 17:42:01
00
normalne, zacnem od ventilku tlacit patky na stred rafika a zaroven ich taham smerom akoby od ventilku k naboju, aby som patky "poposuval" co naviac na druhu stranu oproti ventilku. neviem to opisat, kazdopadne patky sponujem na stred a taham ich zaroven oproti ventilu oboma smermi od ventilku az kym nepridem k miestu, kde to uz nejde nahodit. na fotke to nebude vidiet ako su patky v strede, lebo objem plasta prekryva samotne patky. kazdopadne v minulosti som nemal problem nahodit plast, teraz ano. pochybujem, ze som to zabudol. a ak ano, potrebujem sa to znova naucit :-)
23.04.2022 - 17:44:40
01
....mydlo ani žiadne saponáty by som nepoužíval....spôsobuju koroziu ocele ale aj hliníka.
....ked už nič iné...tak indulonu
23.04.2022 - 17:49:19
00
naposledy som ten plast nahadzoval s kamaratom, poprosil som ho, aby mi s tym pomohol. nahodili sme to, ale ponadavali sme si riadne. museli sme vtedy pouzit 4 mountpacky. teraz mam len dve, ktore som aj tak zlomil. vecer idem za nim, nech mi s tym este raz pomoze. rano idem dlhu jazdu tak to musim dnes nahodit. kazdopadne ak to teraz aj nahodim, neriesi to problem ten, ze je to komplikovane a neviem si to dobre prestavit nahadzovat plast v niekde v zavode, v lese alebo ako ked som dostal defekt v zime pri -10° C. vtedy mi trvalo opravit defekt 30 minut, co som mal skrehnute prsty (bezproblemova kombinacia plasta a rafika). ak sa mam takto trapit pri kazdej vymene plasta tak to sa tohto kolesa radsej vzdam a kupim nove.
23.04.2022 - 18:00:20
00
....chyba bude vo vašom prijímači :D
23.04.2022 - 18:09:31
00
Tak to fakt len vymenit pasku. Problem to byt nemusi ale moze ho pomoct vyriesit. Ak ju mas moc naspanovanu alebo moc hrubu tak patky nemusia byt v tom mieste s najmensim priemerom prave koli paske.
23.04.2022 - 18:32:39
00
vecer dam info, ci sa mi to podarilo nahodit a mozno aj zistime dovod, kde je pricina, ci ozaj v prijimaci :-) kazdopadne tu pasku asi vyhodim z rafika nakolko stale pouzivam duse takze bezdusove rafiky su mi aj tak na nic. len su s nimi problemy. patky sa vedia niekedy tak zakusnut v tych drazkach, ze mam problem plast aj zhodit.
23.04.2022 - 18:49:04
10
treba kupit ocelove montpaky :D
23.04.2022 - 20:45:57
00
Stačí https://www.decathlon.sk/montpaka-id_8404829.html. Naozaj fungujú, kúpil som ich po 4 zlomenych a všetkých možných trikoch tu z fóra na Conti 5000 TL a Fulcrum 4 DB kolesách - neprekonateľné kombo ? pravdepodobne dolu pôjdu už len odrezať (ale predal som ich, takže sa nedozviem)?. Druhý hardcore bola pneu na XIAOMI kolobežky a to som už používal aj oceľovú trubicu ako páčidlo ? Odvtedy sú páky z Decathlonu v mojej povinnej výbave.
23.04.2022 - 23:15:21
00
Som rad, ze som objavil toto vlakno, pretoze som si myslel, ze po vyse 30 rokoch jazdenia uz neviem ani defekt opravit a nahodit spravne plast.
K tym vajciam, co tu boli na videach...mam podobny problem a robila mi to po defekte vymena za novu dusu...skusil som to nahadzavat velakrat, pouzit klasicke postupy (jemne nafunknutie, natiahnutie plasta po celom obvode do oboch stran, nech patky zapadnu a....a nic.
Pozorovanim som zistil nasledovne.
- ak fukam kompresorom je vajco vacsie
- ak fukam pumpou je vajco viditelne mensie
- po vymene duse je vajco este mensie, ale stale neviem dosiahnut dokonalost, aj ked pri jazde to uz citim minimalne, oto je pomerne cerstvy poznatok este vedeceky neovereny viacnasobnym testovanim;o).

K montapakam...v minulom storoci ziadne take vymozenosi neboli a tak som jazdil cestak s...vidlickami.
Ano za mladi sa mi vyborne pracovalo prave s vidlickami z maminej kuchyne, pretoze ich patka je dostatocne tenka na nahodenie plasta a dostatcne hruba na to, aby sa neohla, ked nasadzujete nejaky agilnejsi plast.
Nevyhoda je ich velkost samozrejme pri kazdodennom noseni, ale ak mam dnes podozrenie, ze sa ide zlomit montpaka pouzije prilezitostne stale vidlicky.
24.04.2022 - 14:28:57
02
keyboard_arrow_up