romanx napísal:
Preco potom kupovat za tie peniaze bike so spickovym karbonovym ramom? Ved moze kupit funkcne porovnatelnu alternativu v hline, resp. "beznejsiu" znacku a usetri.
Ja nevravim, ze je to treba hned ohadzat Eaglom, ale Deore je predsa vstupna brana do komponentoveho MTB sveta, tak preco to davat na ram s cenou cez 3K €? Zabijes potencial biku.


lebo ram a jeho geo + vlastnosti spravia pri jazde strasne vela, ale napr. ci tam mas deore alebo XTR salter uz moc nepocitis. tiez radsej investujem do trvacnych komponentov ako do spotrebbaku.
a premiovky v zakladnej sade ponukaju preto lebo nechcu ponukat samostatny ram ktory by dosiahol takmer cenu celeho biku
26.04.2022 - 15:25:54
02
Zabijes napr. hmotnostou, prip. jemnostou chodu pacok, ergonomiou...je toho dost.
Inak neviem co tu stale splietate luxusne komponenty. Ja som pisal, ze akurat zakladne Deore na taky bike nepatri, ziadnu sadu som neodporucal. Pre mna je standard u Shimana min. SLX, optimum XT. To uz je luxus?
Ale nechajme to tak, tato disputa nema aj tak vychodisko. Kazdy si to aj tak zdovodni po svojom.
26.04.2022 - 15:30:28
02
DI2F4Y úplne s tebou súhlasím ohľadne snobizmu komponentov. Ale tiež by som nedal vyše 5000 ťažko zarobených eurokorún za bajk na Deorečku, nech je na ráme nápis aký chce. Ak by bola cena adekvátne prispôsobená nižšej rade osadenia, potom bez problémov.
Lenže dnes sa to všetko zvalí na nedostatok materiálov, cyklokomponentov a ľudia to aj tak kúpia.
26.04.2022 - 15:30:54
01
DI2F4Y napísal:
ked urves XTR-salter v bike-parku tak je Tvoj socialny status zalozeny na tom XTR-ku na rovnakom leveli ako ked tam urves Deore. :)

Tymto pristupom ti staci jazdit zakladny bike v hliniku a na deorecku. Ved co keby si nahodou spadol a nedajboze nieco urval? ;)
26.04.2022 - 15:36:52
01
A to môžete byť radi, keď tam bude za 5k deore a nie NX ako na kamarátovom Spešl endure za viac ako 5k :D
26.04.2022 - 15:42:06
00
je to úplne jedno Deore aj NX fungujú zhruba rovnako
26.04.2022 - 15:44:52
00
romanx napísal:
Tymto pristupom ti staci jazdit zakladny bike v hliniku a na deorecku. Ved co keby si nahodou spadol a nedajboze nieco urval? ;)

riesilo sa tu ze na Ibis "nepatri" Deore alebo ze na S-ko Mercedes "nepatria" plechove disky a pneumatiky Barum... a ja tvrdim ze ak splnaju funkcne poziadavky tak je to jedno. to neznamena ze kritizujem ak si clovek dopraje, ja kritizujem to vytvaranie socialneho tlaku na to co "sa patri" a co nie. jazdim na vselicom od NX po XTR a nemam problem to pomixovat, ak to funguje tak ako ocakavam za naklady ktore som ochotny na tento rozmar znasat.
26.04.2022 - 15:51:08
01
Asi poznáte video - How to buy a mountain bike, ako chalan vyhadzoval peniaze za bicykle, ktoré po čase predal so stratou, keď zistil, že potrebuje lepší. Ak to myslíte s cyklistikou vážne, je lepšie kúpiť, alebo poskladať aspoň vyššiu strednú triedu, ktorá nie je o moc drahšia voči low cost. Veľký cenový rozdiel vidieť medzi strednou a top triedou, kde je rozdiel kvality menší. Nebavíme sa o topkách ako s-works venge 2.

Vlastnil som mtb ročník 2002 a roky jazdil s kamošom na drahšom fulle a tým získaval zručnosť, skúsenosti a cenné informácie. Na 3 mesiace som dostal do rúk sram x9, najazdil 200km - rovnako slabá kvalita, furt sa babrať s radením. Tak isto tourney, altus a alivio. Následne som testoval komplet na XT a dával mu poriadne zabrať. Po viacerích hrubých jazdeckých chybách, bol stále bezchybný, bezhlučný a radil ako švajčiarske hodinky.

Ideálne na porovnanie je, keď sme dvaja s rozdielnymi bicyklami a vymeníme si ich počas jazdy.  On 1x8 viečko od konzervy, ja 2x11 cirkulár a na kopci som ho musel čakať, ķým bicykel dotlačí hore.  Po výmene bicyklov sa karta obrátila, pýtal som sa ho, že som jemne bez záťaze stlačil páčku radenia a niečo mu tam hapruje.  A on, že veď je to nové po odbornom servise a nič tam necíti, že to postupne skočí.  Tažko ma niekto presvedčí, že mi postačí lacnejší.
XT môže radiť jedným stlačenim cez viac pastorkov, u xt brzd je aj možnosť free stroke.  Na slx to treba dorobiť a deore to nemá vôbec. 
Porovnanie 105ky a sory je naozaj poznať po pár mesiacoch používania. XT takmer necítim ani nepočujem. Keď  niekto na novom low cost bicykli preraďuje, je to nechutný zvuk, ako keby sa mu to šlo rozsypať. ?
Pri výbere myslím aj na možnosť upgrade, kompatibilitu, cenu a dostupnosť komponentov.

Nedal som sa odradiť, napriek tomu, že ma kamarát odhováral od vyššej ceny, že to nevyužijem. Potom som zistil že on má iné naroky, najazdí len 400km za rok a ja tisíce.  Netreba dať vždy na radu kamarátov, tobôž nie na neznámych ľudí.

Preto aj chápem sovičku, že nechce horšie komponenty. V jeho prípade mu neviem inak poradiť, než si ho poskladať. Lacnejšie komponenty vo mne kvalitou vzbudzujú odpor, pretože som sa na nich spálil. Teraz mám 105ku a  najazdenych 2000km bez jediného servisu a bez citelného zhoršenia.   Naladiť tourney je ako za trest a keď sa to podarí, tak za pár týždnov zase. Dnes výrobcovia pchajú XT a ultegru len do topiek. Preto vyskladať.
Nemám čas sa babrať s radením.
26.04.2022 - 18:14:06
00
Ja by som skor povedal ze kupit co najblizsie tomu co chcem a preskladat tie veci ktore nie su podla predstavy. Nove zhodene z biku spenazit este nejazdene.
Take kluky a prevodniky ci su ultegra alebo 105 alebo GRX je podla mna sumak. Je to len o hmotnosti a v GRX asi o retazovej linke.
26.04.2022 - 18:19:53
00
A úplne najlepšie je keď si kúpiš celý nový, presne tak ako chceš a nemusíš tam už nič meniť. A výrazne lacnejšie ako keby si skladal. To je potom paráda.
26.04.2022 - 18:33:58
00
Tak môj vysnívaný je Canyon Lux trail..ten ma všetko čo potrebujem 👍
26.04.2022 - 18:36:14
01
scarinko Spenažovať nevyužité nové komponenty, nemusí každému vyhovovať. Dať na bazár nové kľuky čo stoja 75€, za 35€ a čakať pol roka, či sa mi niekto ozve a príjemcovi príde tovar prasknutý. To sa fakt oplatí len u výmeny pár drobností menšieho rozmeru ako predstavec s pôvodnou cenou 13€, ktorý predám za 6€. Inak by si to radšej záujemca kúpil bez poštovného v obchode, kde to má istejšie. Dobre sa predáva ťažko dostupný tovar. Neviem, ako by som balil riadidlá s kľukami? Pri osobnom odbere je to zas beh na dlhú trať a inzerát budem mať zavesený 2 roky, pokiaľ ho nedám hlboko pod cenu.
26.04.2022 - 19:04:14
01
? somariny. Pozri na bazar. Aktualne sa da predat vela veci, za dobre peniaze. Kupoval som kluky aj riaditka karbonove cez bazar. Normalne to obalis a das do krabice.
26.04.2022 - 19:06:22
01
@stevo9: tak ja som myslel ze sa tu bavime o tom ze 12spd Deore a 105ka tu predstavuju tu budget-friendly volbu :)
... a na zaver Ti este konkretne prezradim ze som doteraz neprisiel na to co vlastne ten free-stroke na XTckach vlastne robi, lebo toto co by mal, tak to sa mi vidi ze velmi nerobi ;)
26.04.2022 - 19:07:13
00
Hosť napísal:
a radil ako švajčiarske hodinky.

Ako radia švajčiarske hodinky?
Prepáč, nedalo mi nespýtať sa :)

Ale k téme, toto je nekonečná debata. Bajk za 5300 na Deore? Nie ďakujem, aj keby bol posledný v republike :)
Navštevujem miestne (aj nemiestne) cykloobchody a tiež nemám pocit že by bicykle neboli. Ale určite je pomenej ako iné roky a ceny sú vyššie, to bez debaty. A ukecať nejakú tú zľavičku už tiež asi nebude len tak :D
26.04.2022 - 19:39:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up