A nejde to naklonovať bez toho aby si ten pôvodný disk delil? Neviem, pýtam sa. Ja si vždy inštalujem systém z DVD-čka.
27.04.2022 - 13:36:11
00
možno jednoduchšie bude rozdeliť to v win utilite disk management a nie cez cmd, máš tam zrozumiteľné grafické rozhranie
27.04.2022 - 13:40:17
00
Prečo sa potrebuješ dostať k nejakému PC? Veď ten postup robíš na tom NB a na tom disku, z ktorého Ti nechce bootovať. Len boot robíš z iného média /DVD, USB /. Ak máš kapacitne dosť veľké SSD, tak s nejakým presúvaním medzi partíciami by som čas nestrácal, ale naklonoval to tak, ako to je teraz. Zaberie Ti to v konečnom dôsledku menej času, ako sa babrať s delením disku a presúvaním dát.
27.04.2022 - 13:45:59
00
3jalo3 No islo by, cozeby nie, ale je tam 350gb dat, co za prve je zbytocne klonovat kedze stary hdd necham ako externy disk na data a moze to zostat rovno nanom, a za druhe ssd je len 240gb na system takze aj tak to neni kde dat.
lapaloma pisal som ze vo win mi to prave rozdelit neslo, prave preto som skusal tento krok ktory to mal nejak umoznit.
27.04.2022 - 13:46:00
00
frankie33 precital som to zatial len zbezne ale ak som spravne pochopil, tak musim stiahnut ten soft, spravit z neho bootovatelne cd/usb a to nabootovat. Bez druheho pc to nespravim ked nb neviem zapnut :-) Alebo sa snad mylim?
27.04.2022 - 13:54:10
00
Aha, ak nemáš hotové boot médium tak to musíš robiť na inom PC, to hej. Nemusel by si ani sťahovať ten repair soft, stačilo by Ti bootavcie médium s WIN 7. A nemáš možnosť tie veľké data niekam dočasne presunúť? Bolo by to čistejšie, si myslím. Pretože po naklonovaní na SSD Ti ten pôvodný HDD ostane s vytvorenými oddielmi, ktoré budeš asi chcieť upratať. Ak by si mal data dočasne odložené inde, tak ten pôvodný HDD môžeš po naklonovaní celý zrušiť, vytvoriť na ňom 1 oddiel /datový externý disk je zbytočné rozdeľovať/ a z dočasky naňho vrátiť data.


Naposledy upravil frankie33 dňa 27.04.2022 - 14:01:47, celkovo upravené 1 krát.

27.04.2022 - 13:57:05
01
ja nerozdelujem disky od kedy su na trhu SSD a za tie roky som to nikdy ani nepotreboval a aj stare SSD mi stale funguje v podstate rovnako a aj po kontrole softom mi pise stale stav ako OK resp dobry.
27.04.2022 - 13:59:42
00
Jaiub A akú kapacitu má ten pôvodný disk? Rozdeliť (zmenšiť) by sa mal dať v správcovi. Ak máš tých 350Gb voľného miesta, nevidím problém. Teda až na to rozbehnutie toho noťasa.
27.04.2022 - 14:22:06
00
frankie33 ano mas pravdu bolo by to cistejsie, ale nemam kde moznost to odlozit, keby moc chcem tak by aj mozno bolo ale nechcel som to zatial tak riesit. System ako taky je cisty, upratany a nie zasrany od roznych suborov ci programov, netreba ho z tohoto dovodu preinstalovavat a preto mi prislo toto riesenie s klonovanim maleho C: a datami odlozenymi na D: ako idealne a jednoduche riesenie, bez potreby opatovne instalovat drivery/programy a vyladovat system. Potom by som samozrejme stary hdd resp C: sformatoval a nastavil na jeden oddiel ako externy disk…

3jalo3 hdd ma 600gb, system cca 40gb, data 350gb a volne miesto 200gb. 90gb dat som uz odlozil na vsetky usb v domacnosti :-D Uz som tu viackrat pisal ze prave vo win spravcovi mi to neslo, preto som podla navodu skusal ten prikaz ktory to mal umoznit…

Hack3r ani ja som nikdy nerozdeloval, resp. nemal tu potrebu. Az do dnes..
27.04.2022 - 14:45:30
00
Jaiub V prvom rade skús opraviť ten boot manager. A ten chkdsk vyžadoval ešte pred zmenšením existujúceho oddielu, alebo až pri vytváraní nového? Na klonovanie mám urobený boot USB kľúč, na ktorom je Acronis True Image a Acronis Disk Director. Doteraz ma nesklamal.
27.04.2022 - 15:12:56
00
Samozrejme, rozbehnut to je teraz priorita. Ten postup s chkdsk som vygooglil ked mi neisiel zmensit existujuci oddiel, podla toho clanku v prvom prispevku. Este neviem s cim budem klonovat, zatial som to chcel len pripravit a pri tom som aj skoncil :lol: Vyhliadnuty som mal Macrium Reflect
27.04.2022 - 16:19:53
00
takto, vrátme sa na začiatok check disk /v je výpis súborov /f fix errors ... nie je to na shrinkovanie volumu a už vôbec by to nemalo poškodiť boot .. celé je to akési divné alebo zle čítam tu napísané

a ešte mi napadlo, v tom PC máš ten ssd už vložený? alebo máš tam len jeden HDD? ak máš viac nechaj len ten jeden správny
27.04.2022 - 16:25:16
03
len tak na okraj, nezostal ti v USB porte zastrceny nejaky USB kluc?
27.04.2022 - 16:40:52
00
Nie nieje a ani nebolo pripojene ine usb a ani ziadny iny disk.
lapaloma tak neviem co to sposobilo, len som chcel vytvorit novy zvazok, nedalo sa mi zmensit existujuce C:, ukazovalo mi dostupne miesto 0 aj ked je 200gb volne. Tak som si nasiel tamten clanok ked nejde vytvorit novy zvazok a tam bol ten postup s chkdsk, spravil, restartoval a uz nezapol. Niesom IT, taketo veci viem robit len podla navodu…
27.04.2022 - 19:12:54
00
do biosu sa dostanes ,mas-mal si zapnutu obnovu systemu ? vratit pred datum cas kedy si robil spominanu zmenu ...
27.04.2022 - 19:45:35
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up