Kúpim ešte jednu brasnu na riaditka a hotovo
14.04.2022 - 13:33:35
00
Existujú tretry, že kufor nevytrca z podrážky? Aby sa dalo normálne chodiť a šoférovať?
21.04.2022 - 07:20:49
00
Nie- potom by nedosiahli na pedál a nezacvakol by si sa
21.04.2022 - 07:26:34
00
Áno klasické turistické Shimano majú kufor tak že neprekáža ... Aj šoférovať v nich viem ...
21.04.2022 - 07:40:42
01
ivast klasické Shimano tretry som mal a dalo sa chodiť aj kerovať ale kufor klopkal o zem. Ja som mal na mysli, aby sa železo nedotklo zeme
21.04.2022 - 14:22:07
00
Teraz jazdím v xc tretrách aj flatoch na mtb, Chcem ale kúpiť aj cestný endurance bike(Addict, Domane).

Otázka znie, akú majú výhodu cestné tretry oproti xc okrem hmotnosti? Veľa výrobcov ponúka ten istý model pre xc aj cestu.

Na začiatku sa prikláňam k xc aj na ceste nech môžem aj normálne chodiť keďže plánujem endurance bike, ale čo potom neskôr?

Vďaka
27.04.2022 - 13:46:22
00
Cestne tretry maju zvycajne tvrdsiu podrazku oproti MTB tretram a vdaka tomu je lepsi prenos energie. Otazne je, ake tretry mas teraz. Ak jedny z tych zavodnych s karbonom vystuzenou podrazkou, tak nema vyznam, aby si kupoval cestne..
27.04.2022 - 14:10:47
00
Ahojte, idem si po radu, mám nové tretry Fizik Terra X5 (kupované v januári 2022). Reálne som ich začal nosiť v marci, cca po 400km sa mi zvlnilo vnútro tretry v oblasti palca. Na pocit je to akási výduť do vnútra, ktorá však pri obutí tlačí na palec a prsty. Stalo sa Vám už niečo podobné? Dá sa to nejako elegantne napraviť či reklamovať?

Prílohy:

terra_x5.jpg
terra_x5.jpg 202.36 KiB thumb_up0thumb_down

27.04.2022 - 14:15:57
00
marekr Presne toto iste sa stalo kamarátovi. Reklamoval ich. Reklamáciu mu uznali. Zobral rovnaké a znova mu to urobilo.
27.04.2022 - 22:13:27
01
Midzione rovnake vzhladovo - cestne tretry maju spravidla tuhsie podrazky. cestne kufre lepsie roznasaju silu - pri dlhej jazde ta nebolia chodidla (necitis ze ti mtb kufor tlaci do chodidla. pri rekreacnom jazdeni to bude viac menej jedno, pri vaznejsom zaujme jazdit sa oplati ist do cestnych tretier aj pedalov.
28.04.2022 - 15:22:14
00
toto o rozložení sily a tlačení kufra počúvam dlho ... ale čo mám mtb karbónové tretry tak necítim nič podobné ... a aj na nylonových som jazdieval aj naozaj dlhé hodiny bez toho aby som mal pocit, že mi zatláča kufor do chodidla .... ono asi naozaj bude rozdiel výkonnostné jazdenie a vozenie sa

a tiež by som chcel vedieť odoveď na otázku od marekr-a, tiež mi nie práve lacné pearl izumi toto spravili (ale sranda, len na pravej nohe), riešim to tak, že ak sa v nich viac spotím resp zmoknem tak tam napchám papier a ono sa to trochu napraví ... ale trvalé riešenie to nie je
28.04.2022 - 15:39:43
00
lapaloma napísal:
toto o rozložení sily a tlačení kufra počúvam dlho ... ale čo mám mtb karbónové tretry tak necítim nič podobné ... a aj na nylonových som jazdieval aj naozaj dlhé hodiny bez toho aby som mal pocit, že mi zatláča kufor do chodidla .... ono asi naozaj bude rozdiel výkonnostné jazdenie a vozenie sa

a tiež by som chcel vedieť odoveď na otázku od marekr-a, tiež mi nie práve lacné pearl izumi toto spravili (ale sranda, len na pravej nohe), riešim to tak, že ak sa v nich viac spotím resp zmoknem tak tam napchám papier a ono sa to trochu napraví ... ale trvalé riešenie to nie je


Písal som na support, Frnančeska mi uznala reklamáciu, môžem si vybrať v rovnakej cenovej hladine nové tretry avšak celý eshop majú vybrakovaný tak budú vracať peniaze.
28.04.2022 - 15:58:35
00
mám rovnaké tretry, špica zatiaľ drží po sezóne jazdenia, dúfam, že to tak ostane... k téme cestné vs mtb tretry: cestné s karb. podrážkou som jazdil niekoľko sezón, nakoniec som ich vymenil za uvedené fiziky, keďže kufre na chodenie zrovna niesú v porovnaní so SPD, kde neriešiš po čom ideš... je tam síce rozdiel v efektivite kvôli menšej vzdialenosti k osy pedála a väčšej platforme, ale práve kvôli chôdzi, výdrži kufrov a kombinácií road/mtb výjazdov som to vyriešil jednými kvalitnejšími tretrami... s tlačením kufra na chodidlách som problémy nikdy nemal, práveže ma fiziky ma prekvapili pohodlím na jednej bikepackingovej akcií napriek tomu, že sa mii zdali pocitovo tuhšie ako XC701 od shimana (s-phyre boli už kopytá :))
28.04.2022 - 21:09:33
00
Vďaka za vysvetlenie. Jazdiť plánujem tak ako na mtb len rekreačne. Zatiaľ na začiatok ostanem pri mtb tretrách a neskôr možno prejdem na cestné.
29.04.2022 - 23:15:40
00
Nesuvisi to s kupou, no mam otazku. Mam cestne tretry a vcera som zmokol na bajku, ked som prisiel domov, tak som tretry a vlozku zacalsusit fenom a potom dal na radiator. Ked vyschli tak som zistil ze strasne smrdia zvnutra. Ako sa take tretry cistia zvnutra alebo ako sa to riesi? Dikes
02.05.2022 - 19:04:20
00
keyboard_arrow_up