J.Naď píše,ako sa "hospodárilo" na ministerstve obrany za vlády Smeru a spol:
ĎALŠÍ PRÍKLAD TOHO, AKO PELLEGRINIHO “ODBORNÁ” VLÁDA A DANKOVI NOMINANTI NA OBRANE OKRÁDALI SLOVÁKOV
Prepáčte, trošku dlhší status…
Pripomeňme si rok 2019, konkrétne február, kedy Pellegriniho vláda na návrh ministra obrany Gajdoša za SNS, schválila návrh novej tzv. abonentnej zmluvy na servis stíhacích lietadiel MiG-29 s ruskou (už vtedy na sankčnom zozname EÚ zaradenou) spoločnosťou OAK RSK MiG na obdobie ďalších 5 rokov, konkrétne do novembra 2023.
Kritizoval som to vtedy ako nezmysel, ktorý povedie jednak k zbytočnému zdraženiu údržby lietadiel MiG-29 a tiež k ďalšiemu neprípustnému zvýšeniu závislosti SR na Rusku. Pochopiteľne, išlo o biznis, ako inak, tak to Pellegriniho vláda schválila… Navrhoval som vtedy ukončiť prevádzku lietadiel MiG-29 a dohodnúť sa s niektorým zo spojencov na ochrane nášho vzdušného priestoru (tzv. air policing), kým nám neprídu nové stíhačky. Vtedy MOSR tvrdilo, že prídu do konca roku 2022...
Danko s Gajdošom vtedy hádzali po mne síru, že to nie je pravda, že to určite nebude drahšie ako predtým a že požiadať o air policing by bolo oveľa drahšie riešenie, lebo “spojenci by si za to nechali draho zaplatiť”.
AKO TO TEDA DOPADLO?
Takéto boli platby do roku 2018, teda do platnosti novej “veľmi výhodnej” abonentnej zmluvy z dielne Pellegriniho vlády:
2016 - 26,1 milióna eur
2017 - 20,5 milióna eur
2018 - 19,5 milióna eur
Takéto boli platby po podpise zmluvy vo februári 2019:
2019 - 41,1 milióna eur
2020 - 40,7 milióna eur
2021 - 40,5 milióna eur
Faktom tiež je, že stav okamžite letuschopných lietadiel sa po podpise zmluvy v roku 2019 jednoducho nezlepšil… Ale Pellegriniho “odborná” vláda umožnila, aby sme platili každý rok asi 2x viac. Za tri roky, 60 miliónov uletelo von komínom MOSR niekde. V koši ale určite nie sú…
Samozrejme, okrem týchto platieb, sme investovali ďalšie desiatky miliónov ročne za samotnú prevádzku lietadiel MiG-29. Je to tak, letectvo je dôležitá, ale aj drahá spôsobilosť…
NA ZÁVER…
… spomeniem už len to, že s poľskou stranou sme predbežne politicky dohodnutí (spracuje sa k tomu aj technická dohoda), že ochranu vzdušného priestoru SR nám budú od podpisu dohody až do momentu, kým nám prídu v roku 2024 naše lietadlá F-16 z výrobnej linky, zabezpečovať BEZODPLATNE, teda ZADARMO. Uhradíme im vždy len náklady na palivo, za zrealizovaný let nad našim územím. Je to od Poľska veľké gesto blízkeho spojenectva, za ktoré som im, a osobitne ministrovi Błaszczakovi, veľmi vďačný. Peniaze teda nebudeme platiť Rusom, ale môžeme ich použiť na ďalšie potreby u nás v rezorte obrany. Takto sa to robí, do ???…
Len za “výhodnú” zmluvu z dielne Pellegriniho vlády a manažérov z SNS na obrane, sme Rusom zbytočne od roku 2019 doposiaľ zaplatili viac ako 120 miliónov eur. Prečo? No lebo sa bolo treba chodiť klaňať Putinovi do Ruska a popritom si kadečo vybavovať. Všakže, pán bývalý kapitán… A predseda “odbornej” vlády Pellegrini to potichúčky schvaľoval. Prečo asi…?!
30.04.2022 - 11:01:27
413
triki napísal:
toto by bol pekný lend- lease 8)

a10 by sa tiez nestratilo - a to uz ho vyraduju snad 30 rokov...
30.04.2022 - 11:40:53
00
Srandista..
Všichni se ptají, jak vy potom zaplatíte Americe za všechny ty zbraně, co ste si od nich vzali?
No jak, dáme jim za to Kamčatku ;)))
https://twitter.com/barbarian_cohen/status/1520328240560328711
30.04.2022 - 11:51:50
01
Srsen napísal:
Áno je to taký spontánny protest, preto ich tam navozili autobusmi ... myslím smerákov

Fico zmenil meno na KIM SOM C H U J

Prílohy:

Kim_som_chuj.jpg
Kim_som_chuj.jpg 82.86 KiB thumb_up0thumb_down

30.04.2022 - 11:52:19
24
Kim Som uj je predsa Blaha.
30.04.2022 - 11:58:56
00
tak budu dvaja
30.04.2022 - 12:02:08
04
Joe70 napísal:
Bože nevyjadruj sa k veciam ktorým absolútne nerozumieš a propaguj radšej ten tvoj Sputnik. Nech si to bulvár nazýva ako chce, platí sa stále v devízach podľa platných kontraktov za rovnaké ceny. Zmenil sa mechanizmus akým Rusi menia devízy na ruble. To je všetko. Platba v rubľoch by to bola, keby keby EU firmy museli nakupovať tie ruble a posielať ich Gazpromu. A znášali by kurzové rozdiely etc.


Ja som propagoval Sputnik ?! A , keďže máš nielen “ pokazenú “ optiku , ale aj kognitivne funkcie , nemá zmysel vôbec na tvoje “dumky “ reagovať . No fakt je , že Poliaci a Bulhari mali zaplatené do konca mesiaca a bolševícko-fašistická zgerba ich pre výstrahu ostatných členov EU natvrdo odpojila . Áno , môžu “načierno “ teda zatiaľ podľa platnej zmluvy čerpať podľa zmluvy legálne do konca mesiaca / podľa zgerby načierno / , a od nového mesiaca sa môžu “ priživiť “ . Ja som sa zariadil … znizil som plyn na minimum znížením o 1-2 stupne a plynový sporák som vymenil za indukciu . V novom už plyn vôbec nemam . Jbm ruZa , ako len človek vie ruZa jbť za to čo spôsobili celému spoločenstvu .
30.04.2022 - 12:27:56
01
Stax napísal:
a10 by sa tiez nestratilo - a to uz ho vyraduju snad 30 rokov...

F15 +F35 je a bude kľúčová dvojica pri všetkých AA,AG operáciách.Chceli vyradiť f16,ale aj tým sa bude predlžovať životnosť o ďalších 30r.
ja si myslím,že na uzemnenie rusákov budú falcony úplne stačiť.Aj keď ukr.má záujem práve o SE.
30.04.2022 - 15:41:06
00
Russia will pull out of the International Space Station over economic sanctions
30.04.2022 - 17:10:16
00
Prosím o odomknutie pre všetkých, vďaka..
https://dennikn.sk/2827975/lekar-o-troch-tyzdnoch-v-pekle-mariupola-a-o-tom-ako-zachranoval-dievcatko-ktoreho-posledne-okamihy-videl-cely-svet/
30.04.2022 - 17:24:56
10
ja len takto

Prílohy:

Untitled document (1).pdf [61.18 KiB]

30.04.2022 - 17:54:11
20
Правда о генералах ВСУ, которые наводят ужас на армию РФ (2022) Новости Украины
thumb_up0thumb_down
potrét generálov Ukrajinskej armády, ktorí riadia ukrajinské bojové operácie (ku koncu ukrajinská verzia "Hej sokoly")
30.04.2022 - 18:40:52
01
jerry74 napísal:


🔓 : https://dennikn.sk/2827975/lekar-o-troch-tyzdnoch-v-pekle-mariupola-a-o-tom-ako-zachranoval-dievcatko-ktoreho-posledne-okamihy-videl-cely-svet/?cst=9b4db77c098aa29d02340fc17c1353a5fbdfcb62
30.04.2022 - 19:25:14
21
prichádza víkend a rusákom zase zahorelo...asi od suchej trávy :sun:

https://twitter.com/igorsushko/status/1520283961678729216

takže japonci už skúšajú tie Kurily....asi to tu čítajú. :lol:
30.04.2022 - 20:18:54
23
haluz ked dufas ze neznamy clovek este nieco napise na twittri po
So.

We've volunteered for a little adventure behind the lines, because we're just a bunch of restless dudes who're only truly happy when we're behind a trigger. If we don't post during our usual window, don't fret! It doesn't mean we're dead :)

Keep calm and Glory to #Ukraine

a refreshujes pravidelne ze ci uz. a uz \o/ :party:

nieco dlhsie v anglictine ti ktorym to vadi nech to necitaju 8)

Hello, friends 🧵

Our assignment took us deep into enemy territory. Unlike the times before, however, the job was, in some ways, much more dangerous. We changed into plausible civilians clothing, each armed with a concealed firearm, and under the cover of darkness made our way into the occupied city of #Kherson on bicycles, in pairs, taking the Western approach. After hiding the bicycles in the brush, we snuck into the city proper.

The streets were quiet, dead quiet. We saw not a living soul except for occasional #Russian patrols, in vehicles andsometimes on foot, driving around, shining flashlights into windows and dark corners. Anyone on the streets at night is immediately arrested and often beaten.

Making our way through the city during curfue hours was a tense experience. Our contact has warned us to remain in theshadows and not to expose ourselves to spying eyes. While a minority, the collaborators in #Kherson are everywhere, and they wouldn't hesitate to tip the #Russians off if they saw us on the street after dark. A window opening above us or a flicker of someone's cigarette on abalcony, a barking dog in the distance, all were enough for us to cling to the walls in the darkness and hold our breath.

We eventually made contact with a member of the local Resistance that were invaluable in acting as spotters for our artillery for the last month. Theyprovided us with #Russian uniforms but no id papers. We could pass for Russian soldiers from a distance, but any up close examination would've revealed our true nature.

The resistance reported that the situation in the city is grim. People have been disappearing from their homesor taken right off the streets, never to be seen again. Anyone associated with territorial defense, SBU, local government administration, journalists and political activists is a target. Rumours are floating around that the #Russians are sending them off to concentration camps in#Russia, or simply executing them somewhere outside the city of #Kherson and burying them in mass graves. Children have also been forcefully relocated to Russia. Just a few days ago, a Resistance member told us, an expression of sadness and pain on his face, 60 orphans wererounded up and taken East.

Thousands of tonnes of grain have been taken from #Kherson region to #Russia. Another #Holodomor in the planning.

Come morning, the curfue is over. We wait for the streets to start filling up with people hurrying along their daily tasks, and weventure outside. The tension can be felt immediately. Citizens keep their eyes to the ground, avoiding looking at each other or at the #Russian soldiers. Suspicion, distrust, fear and hatred are palpable. The Russians feel it too, and that makes them scared, frustrated, angry andon edge, their faces grey and tired. They randomly stop people on the street, frequently violently, particularly men. They search their belongings and phones for suspicious items and content.

Their efforts to turn #Kherson "Russian" continue. Many positions in civiladministration are now occupied by #Russian collaborators. They shamelessly push Russian state propaganda and actively assist the invader in identifying and arresting #Ukrainian citizens that present a threat to the Russification of the region.

We remained in the city untilevening, and then made our way back to the bicycles. A couple of hours later and a close call with a #Russian BTR, we finally made it to our lines, where kind souls have prepared strong coffee and plenty of cigarettes.

Thus ends our infiltration of #Kherson, a city strainingunder #Russian occupation and provocations (Kyivstar Internet was cut as we were leaving, most likely to blame it on the #Ukrainians)

I cannot discuss the specific objectives of this operation, but I can say that they were all achieved.

Glad to be back.

Glory to #Ukraine ✊🏻🇺🇦

https://twitter.com/CanadianUkrain1
30.04.2022 - 22:50:20
11

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up