Ja si ju teda nastavit poriadne neviem, vela krat sa s tym len hram podla youtube videi .. ale cenovo je to stale velmi vyhodne aj kebyze to zanesis do nejakeho servisu :)
01.05.2022 - 21:45:31
00
Zle som to napisal. Nie ze by si nemali kupovat, ale mali by akceptovat, ze si budu musiet nieco nastavit sami, pripadne zaniest do servisu ako hovoris. A ak to neakceptuju, tak kupit v lokalnom sope. Ale fakt riesit nejake nastavovanie v dnesnej dobe internetu, ked sa da vsetko vygooglit za 10 sekund nechapem. Mimochodom ja som s Canyonon nikdy po doruceni nemusel ani len tu prehadzovacku nastavovat, vzdy to bolo ok. Na margo krivych kotucov - prave minuly tyzden som kupoval nove kotuce od Sram, uplne rovne samozrejeme neboli. Takze nie len pri objednavke z Canyonu sa stane.
01.05.2022 - 22:00:38
00
Kotuce v ramci vykrivenia do milimetra dvoch sa daju bez problemov doma vyrovnat napr. nastavitelnym francuzskym klucom. Staci ho nastavit aby mal malu medzeru na kotuc a trosku kotuc jemne ohnut do druhej strany. Radsej menej ako viac a sledovat, ci to pomaha a podla toho zvazit potrebnu silu na ohyb. V podstate je to jednoducha blbost hotova za par minut.
01.05.2022 - 22:09:09
00
No ved samozrejme, vyrovnane za 3 minuty. Nic co by inak stalo za zmienku na fore. Napriklad take Shimano SM-RT76 treba rovnat skoro po kazdom vyjazde.
01.05.2022 - 22:10:53
01
Mne sa tak zda, ze v dnesnej dobe su ludia schopni bicykel reklamovat alebo niest do servisu aj ked dostanu defekt.
01.05.2022 - 22:15:17
01
Hosť napísal:
Ano s minimalnou stratou preda niekto nejaky gravel, urciteee ?. Z vlastnej opakovanej skusenosti viem, ze aj novy alebo parmesacny bike s minimalnym najazdom je bez aspon 25% zlavy nepredajny. A ak clovek nechce cakat minimalne par tyzdnov az mesiacov na zaujemcu, tak zlava musi byt 30% a viac. Stale samozrejme plati, ze musi byt ako novy a kupca bude pravdepodobne aj tak chciet este cenu stlacit dole. Zaroven drobne doplnky ako folie, kosik, blatniky, ale casto aj vacsie veci, ak ostatnu mamontovane, tak su to jednoducho rovno stratene peniaze a ani nema zmysel prisudzovat im viac ako nulovu hodnotu. Mozno pokial este ide napr. o hodnotne pedale alebo vyrazne lepsie brzdy alebo prehadzovacku, tak je mozne kvazi pocitat ze maju hodnotu 50% z kupnej sumy (ale aj to kazdy skor odignoruje a nie je ochotny priplacat za vase doplnky, ktore on si sam nevybral).
Takze vela stastia s minimalnou stratou ?. A ak niekto tvrdi nieco ine, tak to iba dokazuje, ze uz riadne dlho alebo nikdy nepredaval bicykel.

No z vlastnej skúsenosti je toto blbosť ? Ale asi máme každý inú skúsenosť. No na jeseň som predal 5 ročný full ktorý mal najazdench cca 10 k. a ani pri tom som nemal 30% zľavu. Ale zas keď som kupoval bola tam akciová cena a biky za poslednú dobu riadne zdraželi. No ako som dal inzerát tak záujemcov bolo v priebehu 1 dňa fakt dosť. 2. deň som mal predaný. Teraz je iná doba ako pred 2-3 rokmi. ? Ide samozrejme aj o dostupnosť daného biku. Ak je bežne dostupný, tak tam to bude ako píšeš. No bežne sa na nový bike čaká pár mesiacov, takže ako sa niekto zobudil neskoro a chce bike čo najskôr tak si priplatiť. Takže sa dá predať aj rýchlo a dobre aj keď mal si inú skúsenosť ? Ale teda je tam viac faktorov a treba mať trochu aj šťastie ?
01.05.2022 - 23:02:59
00
@imro1, 5 rocny bike, ktory pocitam, ze nepatril zrovna k 3-4 tisicovym modelom, ked bol novy, a navyse s vyraznou zlavou, sa neda porovnavat s par mesacnymi bicyklami, o ktorych som pisal.
Ale je to asi aj o celkovej sume. Lacnejsie sa samozrejme predaju lahsie.
01.05.2022 - 23:42:11
00
Ja som mal Canyon bicykel, ten bol trošku poškodený pri prevoze..oska kolesa..ale inak v pohode..len tieto graveli im asi moc nevyšli, majú problémy s lakom pri tých skrutkach na uchytenie. A na nastavenie biku nového sa mi teda viac ako týždeň nechce čakať. Najlepšie by bolo z miestneho shopu kúpiť. Nastavia dovezú, človek skontroluje a vybavené..len tu nič nemajú ☹️
02.05.2022 - 04:56:07
00
Hosť napísal:
Ano s minimalnou stratou preda niekto nejaky gravel, urciteee ?. Z vlastnej opakovanej skusenosti viem, ze aj novy alebo parmesacny bike s minimalnym najazdom je bez aspon 25% zlavy nepredajny. A ak clovek nechce cakat minimalne par tyzdnov az mesiacov na zaujemcu, tak zlava musi byt 30% a viac. Stale samozrejme plati, ze musi byt ako novy a kupca bude pravdepodobne aj tak chciet este cenu stlacit dole. Zaroven drobne doplnky ako folie, kosik, blatniky, ale casto aj vacsie veci, ak ostatnu mamontovane, tak su to jednoducho rovno stratene peniaze a ani nema zmysel prisudzovat im viac ako nulovu hodnotu. Mozno pokial este ide napr. o hodnotne pedale alebo vyrazne lepsie brzdy alebo prehadzovacku, tak je mozne kvazi pocitat ze maju hodnotu 50% z kupnej sumy (ale aj to kazdy skor odignoruje a nie je ochotny priplacat za vase doplnky, ktore on si sam nevybral).
Takze vela stastia s minimalnou stratou ?. A ak niekto tvrdi nieco ine, tak to iba dokazuje, ze uz riadne dlho alebo nikdy nepredaval bicykel.


Ja som predal pred pol rokom gravel gt grade o 100 eur menej ako som ho kúpil a to mal najazdené 1400km a asi pol roka som ho jazdil a keby viem tak ho predám aj za rovnakú cenu pomaly sa bili oňho ?Išlo o bike za 2500
02.05.2022 - 07:35:24
01
V dnesnej dobe s tymto tazko suhlasit. Dovolim si tvrdit, ze by som dokazal predat 2 rocny gravel za vacsiu cenu, nez som ho kupil.
02.05.2022 - 07:41:54
00
Sovicka30 čo tam chceš nastavovať? Bike príde nastavený, stačí založiť kolesá, rajdy a sedlovku.
02.05.2022 - 07:43:06
00
No prečítaj si recenzie na stránke , každý druhý píše že to príde total rozstelovane..
02.05.2022 - 07:47:30
00
No ono to je ako pri všetkom a skôr napíšu ľudia čo im prišlo niečo nie v idealn stave. Samozrejme stáva sa, ale tých spokojných čo nenapíšu a príde im to v bezchybnou stave je podstatne viac. Takže to často skresľuje ? Tiež som pred kupov čítal veľa recenI a videl aj nejaké videá na YT ako mali niektorí chyby v lakovani, doskriabane komponenty a pod. Mne prišlo všetko v bezchybnou stave a pekne zabalené. Stačilo len zložiť a jazdiť. Netreba mať zbytočne predsudky ?
02.05.2022 - 07:59:48
01
Presne tak. Keď si uvedomíme aké množstvo bicyklov predajú tak tých zlých recenzií je len smietka z toho čo predajú. Mne prišli obidva bajky nastavené a nepoškodené, takže žiadnu recenziu som tam nedával. Keby tam dávali recenzie všetci čo si kúpili bajk tak im nestačí server.
02.05.2022 - 08:35:36
02
Nahrajem si video ako vybalujem, aby mi potom uverili že došiel poškodený a nenastaveny..aby to nebolo na mňa
02.05.2022 - 08:47:45
00
keyboard_arrow_up