Hosť napísal:
Uplne totozne cachrovanie sa da urobit i s reachom, preto pisem o tom ze jedna hodnota na vyber velkosti nestaci. Vid napriklad Canyon Stoic L (183cm-192cm) reach 480mm a toptupe 650mm vs Pole Taival K2 (175cm-185cm na style, resp 170cm-180cm na speed) reach 480mm a toptube 650mm. Pritom ako vidis odporucane velkosti su niekde inde.

Ale to predsa nie je problém veľkostí, ale odlišný prístup dvoch nezávislých značiek. :) Obe má inú filozofiu a rovnakú veľkosť odporúčajú v inom rozsahu výšky postavy hoci rámy majú takmer totožnú veľkosť.
Pole má na stránke uvedenú takú "zázračnú" formulku, že "For example, if you are 182cm tall and prefer a bike for all-out speed, we would suggest the size K3. If you spend more time at the bike park or prefer a more agile riding style, take the size K2."
Takže ani oni vlastne ponúkajú veľkosť K2 v rozsahu 170 - 185cm a K3 v rozsahu 180 - 195cm v závislosti od štýlu jazdy, teda v rozsahu 15cm zatiaľ čo Canyon svoje eLko ponúka v rozsahu iba 9cm výšky postavy :)
02.05.2022 - 12:38:35
00
Prispejem svojou troškou do mlyna. Ťažko sa k tomu viem ja vyjadriť fundovane, keďže je to môj prvý bajk a nemám s čím porovnať. Tak skúsim iba také osobne dojmy začiatočníka. Spočiatku sa mi zdali tie 29" kolesá veľké a cítil som sa na ňom ako na koze, hrozne vysoko. Ale to bolo skôr spôsobené tým, že som na ňom iba jazdil a sedačku mal hore. Teraz, keď už ho viem dať aj do vzduchu a sedačka býva hore iba pri dlhšom presune(proste rad jazdim len tak lezerne so sedlom dole), tak môžem povedať, že na moju výšku 181cm je aspoň pre mňa akurát. Aj keď som tam dal vidlu so zdvyhom 160(pôvodne 130) nejak zásadne to nezmenilo "štýl" bajku(aspon ja som to nepocitil). Príjemne sa na ňom šliape po rovine aj do kopca a na pumptracku ide rád do vzduchu a dokáže sa poskladať aj do ostrejšej klopenky(len sa toho človek nemôže báť). Keďže mám 100+/- kg, tak samozrejme musela nastať výmena vidly a bŕzd a dal som tam miesto 2,4 2,6 hrubé obutie. Momentálne som s ním ako ho mám upravený na 100% spokojný(uz len kozmetika). Ale ako som už napísal, iba sa učím. Ale myslím si, že sme sa skamarátili a poslúcha na moje povely, tak ako si predstavujem. Cítim sa na ňom tak, že to mám plne pod kontrolou. Kúpil som ho iba podľa foto na nete a tiež ma zaujala prvá tá agresívnejšia stavba, a taká robustnosť rámu(mojich 100kg) a zavážil aj SVK výrobca. Pôvodne som si ho kúpil iba na také jazdenie s deťmi, ale akosi som tomu prepadol, takže ten upgrade ho posunul na vyšší level použiteľnosti. Veľkosť mám L
22.01.2024 - 12:49:44
00
Jezus neviem kto to presunul z povodnej temy,ale tymto ten prispevok dost stratil na vypovednej hodnote,kedze ani nikto nevie o co sa jedna.
22.01.2024 - 16:48:07
00
Podla mna nikto nic nepresuval a autor prispevku ho umiestnil sam podla svojho uvazenia.
22.01.2024 - 17:52:54
00
keyboard_arrow_up