možem porovnávať koho chcem a teba do toho houbi :D, scestné je považovať za najlepšieho špurtéra s Cavom Greipela a nespomenúť 2,6 krát lepšieho Cipolliniho /57 víťazných etáp na Grand Tour - 12 etáp na TDF, 42 na Gire, 3 na Vuelte kým Greipel spolu len 22 a to 11 na TDF, 7 na Gire, 4 na Vuelte :D /, ...
09.05.2022 - 21:24:14
00
Ale tiež je nerovné porovnávať Greipela s Cipollinim, ktorý Giro jazdil každý rok a Greipel tam bol 5x. TdF bude možno lepšia pre porovnanie. Okrem toho iná doba, iná konkurencia...
09.05.2022 - 22:24:45
00
ivan napísal:
možem porovnávať koho chcem a teba do toho houbi :D, scestné je považovať za najlepšieho špurtéra s Cavom Greipela a nespomenúť 2,6 krát lepšieho Cipolliniho /57 víťazných etáp na Grand Tour - 12 etáp na TDF, 42 na Gire, 3 na Vuelte kým Greipel spolu len 22 a to 11 na TDF, 7 na Gire, 4 na Vuelte :D /, ...

Chcel som spomenut aj Cipolliniho v ramci top3. Aj som ho mal v prispevku napisaneho, ale vymazal som ho - rec bola o Greipelovi a Cavendishovi. A ako pise kolega, je nerovne ich porovnavat aj kvoli tomu, ze Cipollini je 15 rokov ci kolko starsi. Nepochybujem ale, ze Cipollini urcite tvrdi, ze nikto nikdy nebol lepsi sprinter ako on.
Na TdF sa ale schadzaju vzdy vyrazne lepsi sprinteri a viac ako na Giro. Uz len kvoli tomu, ze kazdy sprinter sniva, ze vyhra na elyzejskych poliach.
09.05.2022 - 22:52:38
00
Motorka spôsobila nehodu...Lopez odstúpil...
https://www.cyclingnews.com/news/motorbike-causes-crash-at-giro-ditalia-video/
10.05.2022 - 14:40:51
00
Volodja napísal:
Chcel som spomenut aj Cipolliniho v ramci top3. Aj som ho mal v prispevku napisaneho, ale vymazal som ho - rec bola o Greipelovi a Cavendishovi. A ako pise kolega, je nerovne ich porovnavat aj kvoli tomu, ze Cipollini je 15 rokov ci kolko starsi. Nepochybujem ale, ze Cipollini urcite tvrdi, ze nikto nikdy nebol lepsi sprinter ako on.
Na TdF sa ale schadzaju vzdy vyrazne lepsi sprinteri a viac ako na Giro. Uz len kvoli tomu, ze kazdy sprinter sniva, ze vyhra na elyzejskych poliach.


Ale ved ja scestne neporovnavam kto je historicky lepší či Mareczko, Cav alebo Greipel, ... len som na príklade napr. Graipelovych udajov napisal že u špurtera nerozhoduje iba maximalna rychlost ale aj vytrvalost - kondícia - FTP, darmo že Mareczko, ... je rýchly ako Cav, ... ked potom príde do dlhšieho špurtu unavenejši z predchádzajucich 5 hodín preteku a prehrá s rovnako rýchlym možno aj pomalšim len preto lebo má horšiu kondíciu, horšie FTP - ukazovatel vytrvalostných schopností.
10.05.2022 - 15:11:42
00
Hazard napísal:
Ale tiež je nerovné porovnávať Greipela s Cipollinim, ktorý Giro jazdil každý rok a Greipel tam bol 5x. TdF bude možno lepšia pre porovnanie. Okrem toho iná doba, iná konkurencia...


Preco by nebolo možné porovnavat Cipoliniho s Greipelom. Na grand tour sa nechodí podla chuti ale sa tam musíš nominovat výkonnostou. Na TDF má Cipolinini viac vyhranych etap ako Greipel, a že chodil častejšie na Giro ako Greipel tak zrejme tam Greipel nechodil preto lebo bol v ten rok, pripadne viac sezon niekto lepší v jeho tíme ako on. Dnešná doba je iná ale Grand Tour sú furt 3, súčasný Cav má 53 vyhraných špurtérskych etáp etap na Grand Tour, má ale viac víťazných etáp na najprestížnejšej z troch grand tour - na tej kde sa schádza najväčšia konkurencia špurtérov, vrchárov, klasikárov a časovkárov a je to s Cipollinim, s jeho dobou porovnatelné. Iné by bolo porovnávat dobu pred Cipollinim kedy si francúzi a taliani ,,neliezli do kapusty,, a niekedy moc nechodili taliani na tour a fracuzi na giro a boli aj väčšie počty etáp počas troch týždnov, niekedy aj dve za den kolko z toho bolo počas troch týždnov špurterskych etáp vtedy a teraz to by chcelo zistit. Tie dvoj etapy za den bola zväčša časovka a klasická etapa.
10.05.2022 - 15:54:31
02
Kamna pekne vitazstvo na Gire. Pekny dojazd celkovo.
10.05.2022 - 17:11:19
03
Kamna v cieli potvrdil, ze sa dohodli, tak co potom ten Lopez skusal? Bud to cele zahral, alebo sa na dohodu vykaslal a skusil vyhrat? Akurat v tej zakrute ohrozil Kamnu.
10.05.2022 - 17:30:14
00
Kamna vravel že šli až moc rýchlo do zákruty. A že ju pokazil o kúsok menej ako ten druhý
10.05.2022 - 17:42:15
00
A to divadielko s buchanim o rajdy v cieli? Spanielska telenovela?
10.05.2022 - 17:53:11
00
ne, tak možno už na to zabudol ako sa dohodli, šak to bolo viac ako 2 kilometre pred cielom

Dumoulin stráca na začiatku gira na Yatesa 6 a pol minúty,
10.05.2022 - 18:54:22
00
Sagan podla fotiek na instagrame co to pochudol, mohlo by z toho nieco byt
10.05.2022 - 19:20:12
00
vravím, potrenuje hore v Utah, daco zhodí a na tour bude jazdit jak za mladi, ešte sundá francúzom Virenquea a ôsmym zeleným sa osamostatní v počte získaných dresov jednej farby na čele v historii starej dámy
10.05.2022 - 19:24:20
00
V 2023 možno. Jedine formu može načasovat na MS. S tým sklzom na Tdf bude rad ak bude v top 10
10.05.2022 - 19:38:15
00
tiež bereš hned všetko vážne :D
10.05.2022 - 19:51:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up