Ahojte,nestretli ste sa s nejakym sposobom ako upevnit bicykle v privesnom voziku? Davnejsie som videl na predaj take osky do ktorych sa vlozila vidla. Ale teraz tych vidiel je viadcero a nie kazda ma rovnaku osu. Ideme do Chorvátska a chceme nejako rozumne upevnit cca 6ks Mtb bajky na neplachtovy vozik. Diky za tipy,obrazky, rady ;)
10.05.2022 - 16:25:47
00
Inšpirácia : https://www.mottez.sk/privesny-vozik-na-prepravu-6-bicyklov-batozina-2/
https://www.google.com/search?q=privesny+vozik+na+prepravu+bicyklov

Možno nemusíš kupovať držiaky na vidlice ( ktoré by si využil len raz do roka) , možno upevniť nejaký železný profil do vozíka a namontovať nosiče bicyklov ktoré máš bežne na streche auta ( tie asi využiješ častejšie).
10.05.2022 - 20:49:12
10
Jj, urobiť konštrukciu na ktorú sa chytajú bežné nosiče a vybavené. Niektoré menšie vozíky to majú ako voliteľné príslušenstvo (sused také má)
11.05.2022 - 00:13:59
10
Tiez som uvazoval nad tym ze do vozika dať cyklonosice. Lenze vozik budeme mať požičaný, neviem ci sa daju z neho odstranit bočnice a tak rychlo vyrobit nejaku konstrukciu ktora by sa pripevnila (tiez nemam sajnu ako) na vozik. Prepravit nam treba 6bajky ktore maju aj riadnu hodnotu (
11.05.2022 - 22:34:57
00
Aký máš teda vozík? Nevieš to chytiť do podlahy o niečo?
11.05.2022 - 23:17:11
00
To ze ja neviem co ne na tom voziku. Ape cez vikend sa pokusim k nemu dostat. Ma 3m dlzku tak snad pojdu zhodit bocnice a nejako uz pevne pripevnime akoze priecniky a na ne nosice.
11.05.2022 - 23:23:36
00
Tak jonstrukcia sa pripraví,este by som chcel poradit pri vybere 6ks stresnych nosicov, preferujem pevne zelezne. Poradite nejaky fajn model za dobru cenu?
16.05.2022 - 18:41:02
00
viktorkana.sk
Foto: Viktor Kana

AHOJTE, chystame sa do Chorvátska a potrebujeme naložiť za mikrobus na vozik 6-7 bajky. Poradte nejake pevne strešné nosice, ktoré by sme na vozik pripevnili. O dizajn ani vahu nejde. Hlavne nech to drzi dobre, bicykle nebudu v smere jazdy, ale takto ako to maju urobene tito na obrázku. Skor by som uprednostnil nejaký kovovy pevnejsi nosic ako drahsi alu. Diky za vase tipy.

Prílohy:

IMG_3720.jpeg
IMG_3720.jpeg 146.77 KiB thumb_up0thumb_down

16.05.2022 - 19:49:58
00
Kup tie kde sa dava koleso dole... Menabo bike pro
16.05.2022 - 20:03:26
00
Čítam navod a nie je v nom uvedene ake vidlice sa dajú upevniť. Viem ze budeme mat bajky klasik na rychloupinak,na pevnu osu 15x100 a aj boost 15x110. to vsetko sa dá upnut do tohto nosica? Pozeral som si ho uz predtym, kedze je dobry ze nedrzi za karbonovy rám
16.05.2022 - 20:13:08
00
A čo tak si ho požičať https://www.mottez.sk/privesny-vozik-na-prepravu-6-bicyklov-batozina-2/
16.05.2022 - 20:18:59
01
skbodva, mám s tým dlhoročné skúsenosti z cestovky, kde sme vozili bicykle na prívesoch aj na autách aj v autách ... :-) Podľa mňa každý nosič vydrží, čo potrebuješ a tiež ani jeden nie je konštruovaný na použitie naprieš smeru jazdy.
My sme napokon nekompromisne skončili na "klasických" Thule ProRide, predtým sme používali viacero typov, ale napokon sme skončili pri týchto, mali sme ich desiatky a určite boli najmenej problémové. To však neznamená, že neboli problémové - vzhľadom na veľmi intenzívne používanie skôr odchádzali koncovky tých koľajničiek a tiež úchyty kolies, osobitne pri tých, ktoré sú naprieč smeru jazdy. Vždy však vydržali roky, keby nebolo covidu, tak ešte stál by sme ich jazdili... tie problémy nepredstavovali veľké komplikácie, nikdy nezlyhali fatálne, teda že by odpadli alebo z nich vypadol bicykel.. Takže pri jednorazovej akcii by som sa neobával, i keď na jednorazovú akciu sú asi drahé. Avšak ako vravím, podľa mňa každý nosič na trhu splní vaše potreby.
Pár vecí:
- riešenie na obrázku nie je úplne vhodné, keďže bicykle sú vyššie, tak jednak je vyššie ťažisko prívesu a teda viac skáče a tiež sa tým pádom bicykle viac pohybujú - väčšia námaha na stojany, odretie bicyklov (ak sa zle poukladajú) ... ak je to možné, treba to radšej dať na plošinový vozík, tam je ťažisko nižšie, nie je to potom také rozskákané. Na niektorých vozíkoch sa dajú dať dole bočnice ...
- pri takomto tesnom skladaní treba dať osobtný pozor na karbónové rámy alebo vidlice,pri nich ešte viac platí, že treba zabrániť vzájomenému dotyku bicyklov pri prejazde nerovnosťami ...
- ak sa dá, tak radšej treba stojany v smere jazdy, na to sú konštruované. pri siedmych bajkov by to nemal byť problém naskladať aj na menší vozík ...
- pri siedmych bicykloch sa oplatí uvažovať aj o riešení strecha a ťažné, prípadne iba strecha... my sme vozili osem bicyklov v smere jazdy aj na Ducate aj na dlhom Traficu. Najmä na streche bicykle trpia oveľa menej, pretože na rozdiel od vozíka je auto ťažké a neposkakuje na nerovnostiach a teda výkyvy sú oveľa menšie a menej agresívne, ako na vozíku.
16.05.2022 - 20:24:57
20
skbodva napísal:
Čítam navod a nie je v nom uvedene ake vidlice sa dajú upevniť. Viem ze budeme mat bajky klasik na rychloupinak,na pevnu osu 15x100 a aj boost 15x110. to vsetko sa dá upnut do tohto nosica? Pozeral som si ho uz predtym, kedze je dobry ze nedrzi za karbonovy rám

Všetko pripojis. Dlho uz pouzivam dva a je super. Jedine lista mohla byt o 10cm dlhsia
16.05.2022 - 20:38:12
00
TOME napísal:

Sme z vychodu,neoplati sa nam ist pre vozik na zapad.
16.05.2022 - 20:48:23
00
Možno niekto prenajíma aj v okolí :) skús pohľadať. Napadlo ma to, lebo som to niekde videl naživo a prišlo mi to celkom solídne.
16.05.2022 - 20:50:11
00
keyboard_arrow_up