julius - ano, o tomto viem a kedysi som tade jazdieval. avsak ide to cez pole a ked uz je vyrastene, tak je to otrava a trva to dlho a nechce sa mi do toho...
inak kukam, ze na tvojej mapke je ta cesta oznacena ako cyklotrasa "003. Malokarpatska magistrala", no tak super, popyci bezpecna cyklotrasa :D
07.06.2022 - 11:06:31
00
juliusv
Julo ja chodím až tadeto (viď mapka) za letiskom doľava a potom ako Ty okolo družstva do Jablonového...je tam z Perneka širšia a z toho dôvodu aj trošku bezpečnejšia cesta...
07.06.2022 - 11:16:56
01
...mapka...

Prílohy:

obrázok_2022-06-07_111722698.png
obrázok_2022-06-07_111722698.png 161.13 KiB thumb_up0thumb_down

07.06.2022 - 11:17:57
01
mkovacik napísal:
Neviem či toto je nový trend jazdiť bikom po potoku, ale určite to nie je pre prirodu nič dobré. Tak ako na nožiarskych forach nik nefoti noze zapichnuté do živých stromov, tak si myslim že aj na bikovom fóre by sme sa mohli spravať rovnako k prirode ohladuplne.


...keď budeš nútený obchádzať zatarasenú cestu 60cm stromom, a nie jedným, pôjdeš aj po potoku...ale nabudúce tam vyhľadám raka, pstruha a skokana a osobne sa im ospravedlním...
07.06.2022 - 11:31:24
06
Stary Plast - vyskusal som v piatok vyslap z juhu cez Kamenny jarok. Dalo sa to slapat takmer cele.
Drevami som vyznacil a nohami odhrnul aspon ciastocne listie az na hreben. A teraz mam pekny krvavy otlak uprostred laveho chodidla z vnutornej strany. Treba to vyjazdit, snazte sa aj vy :)
Zaciatok je cca. tu. Do OSM dokreslim.

Prílohy:

1.JPG
1.JPG 319.6 KiB thumb_up0thumb_down

2.JPG
2.JPG 329.98 KiB thumb_up0thumb_down

3.JPG
3.JPG 321.28 KiB thumb_up0thumb_down

zaciatok.jpg
zaciatok.jpg 270.01 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Veeeelka drevena sipka ukazuje smer jazdy
zaciatok2.jpg
zaciatok2.jpg 187.79 KiB thumb_up0thumb_down

07.06.2022 - 11:32:16
010
SCHROJF napísal:
...keď budeš nútený obchádzať zatarasenú cestu 60cm stromom, a nie jedným, pôjdeš aj po potoku...ale nabudúce tam vyhľadám raka, pstruha a skokana a osobne sa im ospravedlním...


A len uplne nahodou ta pri tejto "nudzovej" situacii vyfotili, vsak. Proste si to nedomyslel, stava sa, tak v tom nepokracuj
07.06.2022 - 12:34:12
05
cokupit napísal:
A len uplne nahodou ta pri tejto "nudzovej" situacii vyfotili, vsak. Proste si to nedomyslel, stava sa, tak v tom nepokracuj

Fotím sa väčšinou sám, tak prečo si takúto nevšednú a zriedkavú situáciu neodfotiť...
07.06.2022 - 12:43:33
02
Palo TT napísal:
Stary Plast - vyskusal som v piatok vyslap z juhu cez Kamenny jarok. Dalo sa to slapat takmer cele.
Drevami som vyznacil a nohami odhrnul aspon ciastocne listie az na hreben. A teraz mam pekny krvavy otlak uprostred laveho chodidla z vnutornej strany. Treba to vyjazdit, snazte sa aj vy :)
Zaciatok je cca. tu. Do OSM dokreslim.


Tak som si to priplanoval do nedelneho vyjazdu aj tak som mal v plane ist okolo :)

Ta cesta co spominas je takto?

Prílohy:

stary plast.PNG
stary plast.PNG 28.7 KiB thumb_up0thumb_down

07.06.2022 - 13:22:28
00
SCHROJF napísal:
juliusv
Julo ja chodím až tadeto (viď mapka) za letiskom doľava a potom ako Ty okolo družstva do Jablonového...je tam z Perneka širšia a z toho dôvodu aj trošku bezpečnejšia cesta...

akurat ze ja vybehnem na tu asfaltku az za Pernekom, prichadzam z Jelenkovie luky. Tou Tvojou cestou som isiel raz z Kuchyne, okolo letiska.
07.06.2022 - 15:00:21
00
iron.hide napísal:
julius - ano, o tomto viem a kedysi som tade jazdieval. avsak ide to cez pole a ked uz je vyrastene, tak je to otrava a trva to dlho a nechce sa mi do toho...
inak kukam, ze na tvojej mapke je ta cesta oznacena ako cyklotrasa "003. Malokarpatska magistrala", no tak super, popyci bezpecna cyklotrasa :D

tak ked bola na tej mape cyklotrasa Konske hlavy - Pernek, cez Klokociny, obojsmerna, tak ma uz nic neprekvapi. Aktualne zmazana. Som zvedavy kedy na tej asfaltke namaluju cyklopruh :-)
07.06.2022 - 15:03:41
00
rasfo
to cervene je to nove - Na kamennom je odbocka. Na vrchole chod aj k lavicke.
Z Amona najlepsie takto

Vapenna prepilena - aktualne teda tiez velmi dobre dostupna.(len par desiatok metrov tlacenia)

Prílohy:

StaryPlast.JPG
StaryPlast.JPG 14.43 KiB thumb_up0thumb_down

07.06.2022 - 15:25:45
02
Palo TT to si vyhrabal nejaký nový chodník, alebo si len trochu prečistil ten, čo tam bol? Asi pred týždňom som sa na jeden napojil a priviedlo ma to až na hrebeň a odtiaľ pohodlne až na vrchol. Bola to veľmi príjemná zmena oproti tej ceste, ktorá šla k vrcholu z konca veľkej zvážnice.
07.06.2022 - 16:09:47
00
Neviem presne, ktory chodnik myslis. Na prelome milenia :) bol chodnik v hornej casti vedeny cca. tak, ako je fialova ciara. Pred par rokmi aj samotny Kamenny jarok takmer uplne zanikol - v spodnej casti bola tazba. Trochu som ho postupne upratal (asi nielen ja) a najma zakreslil do OSM, takze ozil. Z juhu sa trafi lahsie.
Zelena vetva - tato cast bola este v terene vyrazna, ale popadane konare. Dalej som jednoznacne pokracovanie nevidel, tak som ho spravil najlahsim smerom "nanovo" mimo kamennych poli, aby sa dalo slapat aj hore.
Druhe problemove miesto je ta oranzova bodka na spodnej vetve, tam treba smer este tiez trochu naznacit drevami + na tej spodnej vetve je miestami stale kopec listov.

Ono stavanie trailov ma nejak extra neberie, lenze toto je klucovy prepoj po hlavnom hrebeni juh - sever, ktory navyse historicky existoval a jazdil sa. Rozmyslal som, oslovit "miestnych" a spravit tam nejaku brigadku (co stale mozeme spravit), ale nakoniec sa mi to neplanovane podarilo aspon naznacit aj samemu za cca. 1 hodku.

Prílohy:

StaryPlast.JPG
StaryPlast.JPG 14.35 KiB thumb_up0thumb_down

07.06.2022 - 22:20:02
24
Budem to tam musiet ist pozriet, minule som tade skusal ist, ale som to vzdal, nechcelo sa mi tlacit bike hore tym strmym kopcom.
08.06.2022 - 21:39:17
00
Ide/bol niekto dnes robiť testovacieho jazdca?😎
09.06.2022 - 16:51:49
00
keyboard_arrow_up