Ahojte, kupil som bike len tak na rekreacne jazdenie a trosku nabrat kondicku. Je na nom odpruzena vidlica RST Capa T4 ale ta to uz ma za sebou. Chcem ju vymenit za nejaku inu ale chcem si dat poradit po akej sa pozriet. Len su rozne upnutie kolesa v mm a neviem ake bude pasovat na moj bike. Teda ak sa mylim opravte ma. Bicykel je kellys quartz.
08.06.2022 - 12:32:28
00
Prosim ta a co moze mat taka zelezna pruzinovka za sebou ? Poriadne ju namaz a ona zasa par rokov trochu pojde ;-]
08.06.2022 - 12:55:54
10
Na jednej strane chromu su uz bodky hrdze, tym ze som prebehol bike je to uz rozmastene aj s olejom po celej teleskopickej casti. A ked stlacim prednu przdu a zatlacim bike dopredu tak sa jemne vidlica kolise/lame v teleskopickej casti.
08.06.2022 - 13:27:33
00
Kedze si nedal ziadne detailnejsie info tak ak chces aby nova vidlica sadla na aktualny bicykel tak na nej potrebujes mat:
- rovnaku osku. Predpokladam ze mas len klasicky rychloupinak a koleso do vidlice davas uz s nasadenym rychloupinakom. Pri pevnych oskach s nasadenou osou koleso do vidlice nevlozis
- rovnaku velkost a typ krku (teoretcky je mozne ze mas este zavit), ak mas ahead tak nezabudni zo starej vidlice zlozit nalisovanu cast hlavka a nalisovat na novu (pripadne zohnat novy diel ci cele hlavko)
- uchyt na brzdy, kotucove vs v-brake, pri kotucovych sa ti moze menit adapter co ale nie je problem, len zozenies spravny adapter
- samozrejme idealne ma byt na rovnaku velkost kolesa aj ked 27.5" vidla ti najskor sadne na 26" bike

Pozor na to ze i pri rovnakom zdvihu vidlice sa ti moze menit celkova dlzka vidlice (to len aby si nebol prekvapeny ze budes napriklad o 2cm vyssie)
08.06.2022 - 15:09:37
00
keyboard_arrow_up