Realistickejšiie zobrazuje sklon asi Ride with gps a Komoot. Pri tejto odbočke vpravo ukazuje Locus 23 % stúpanie, rwgps 1 % a Komoot 3 %.
Príloha:
road.jpg

Príloha:
locus.png

Príloha:
rwgps.png

Príloha:
komoot.png
15.06.2022 - 19:04:53
00
Dobre kamarát. 😋

Locus nič neukazuje. Celé plánovanie trás je založené na srtm výškových dátach. Tie sú dané a nezávislé od aplikácie, ktorá ich využíva.

Keď tej problematike nerozumiem, držím ...
15.06.2022 - 21:30:02
01
Písal som snáď, že majú v Locuse zlé dáta? Locus zobrazuje chybný sklon. Stačí sa inšpirovať konkurenciou, prípadne túto funkciu vypnúť.
15.06.2022 - 21:51:34
00
Nerozumieš tomu. Locus nemá žiadne vlastné dáta. Keď plánuješ trasu v hocijakej aplikácii, tak tá používa len srtm dáta. Tie sú pre všetkých rovnaké.

Nerozumieš tomu, nehádaj sa. Čítaj s porozumením. A mysli kriticky.

Pri zázname trasy s tým tiež Locus nemá nič spoločné. To, čo mu dá hárdvér, to použije.
15.06.2022 - 22:26:08
00
O tom aké dáta Locus používa som nič nepísal. Nech sú jeho dáta akékoľvek, keď niečo poskytujem, tak to má byť kvalitné a keď nemá kvalitné dáta od tretej strany, tak nech ich nevyužíva vo svojej aplikácii. To ako sa má zobrazovať sklon nech sa učí od konkurencie.
15.06.2022 - 22:48:16
00
Kua, ty si aký múdry.

Si to predstavuješ trochu príliš jednoducho.
Ale keď ti ich dáta nevyhovujú, tak si ten súbor nestiahni, alebo vôbec nepoužívaj tú aplikáciu a máš po probléme.
15.06.2022 - 22:51:00
00
Dal som sem len príspevok, ktorý porovnával ako zobrazujú sklon 3 aplikácie: Locus, Ride with GPS a Komoot a používateľa zaujímalo, ktorá aplikácia ich zobrazuje najrealistickejšie. Pre neho by tak vypnutie tejto funkcie u Locuse nič neriešilo.
15.06.2022 - 22:56:18
00
Škoda mlčať. 😛
16.06.2022 - 00:10:29
00
laco napísal:
Dobre kamarát. 😋

Locus nič neukazuje. Celé plánovanie trás je založené na srtm výškových dátach. Tie sú dané a nezávislé od aplikácie, ktorá ich využíva.

Keď tej problematike nerozumiem, držím ...

Ok, my friend. Sikanovat ho tu nemusite :)
Jeho pripomienka je technicky spravna. Rovnaky zdroj dat sice mozu mat, ale diabol je skryty v detailoch. V tomto pripade v algoritme (filtracnom), akym ich spracuvaju a zapracuvaju do apky. Rozny pristup k spracovaniu SRTM dat sa prejavi najma v celkovom stupani/klesani trasy, ale toto je jeden dalsi z prejavov, aj ked menej viditelny. Inak zda sa mi, ze freemap pouziva aj nejake presnejsie data pre Slovensko ako SRTM.

Pri realnych datach je to podobne. Aj barometer ma sum cca. +/- 1m , takze to moze narobit v reale neexistujuce extremy pri sklone a narast celkoveho stupania/klesania cca. o 5-10%, ak sa zaznam nefiltruje.

Ten konkretny usek je fajn na skusanie algoritmov. Sklon mi tiez chyba, tak si ho prave dorabam do cmaps. Coming soon.
16.06.2022 - 07:32:01
02
Dobre, Pali. To všetko vieme. Tu však nejde o celkové stúpanie, ale o sklon trasy v percentách. Otázka bola položená takto.

maxxxmato napísal:
Caute, viete o neakej appke zadarmo kde nahram gpxko a vykresli mi prodil trate kde uvidim percenta stupania? Na mapy.cz sice vidim profil ale nevedim percenta, napr. na preteky si stiahnem gpx ale bez % tazko z toho rozoznat co za kopce tam su, dik


Dal som obrázky plánovania trasy v Locuse, kde sa vychádza zo SRTM dát. A je tam aj obrázok, na ktorom vidno aj stúpanie v percentách.

Aj pri použití nejakého stiahnutého gpx s bohvieakými nepresnými výškovými dátami sa dá v Locuse tieto bohvieaké výškové dáta nahradiť SRTM dátami. A potom tam také bludy nevychádzajú, ako prezentoval niekto vyššie.

V Locuse sa trasy perfektne plánujú, hlavne keď sa použijú aj letecké snímky a vrstva Strava Heatmap. Používam ho aj na PC cez Bluestacks 5 alebo cez Samsung Dex (len pre Samsung telefóny podporujúce Samsung Dex). Nič lepšie zatiaľ nepoznám.

A keď si trasu v Locuse naplánujem, tak si ju hneď viem priamo z Locusu poslať cez bluetooth do garminu. Hocikedy a hocikde, aj niekde počas prestávky v rámci výletu.
16.06.2022 - 22:52:33
00
Ten hore spomínaný úsek bol plánovaný priamo na webe Locusu. Podobne aj v iných aplikáciách bez importu inej trasy. Hodnota sklonu u Locusu 23 %, Hodnota u OsmAnd 6 % bola ako tak reálna.

Ďalším príkladom sú Donovaly opäť plánované v plánovači na webe Locusu. Sklon na jednom úseku skoro 30 %.
A realitu pozná asi každý šofér, čo tadiaľ prechádzal.
Príloha:
im1.png
17.06.2022 - 00:10:50
00
laco napísal:
Dobre, Pali. To všetko vieme. Tu však nejde o celkové stúpanie, ale o sklon trasy v percentách. Otázka bola položená takto.
.......
Aj pri použití nejakého stiahnutého gpx s bohvieakými nepresnými výškovými dátami sa dá v Locuse tieto bohvieaké výškové dáta nahradiť SRTM dátami. A potom tam také bludy nevychádzajú, ako prezentoval niekto vyššie.......

To co si zjavne dostatocne stale neuvedomujes je, ze v SRTM datach su tiez bludy a zda sa, ze ich filtracia v Locuse pri vypocte sklonu trasy nie je v tomto uplne optimalna. Vid. raw OSM/SRTM data nefiltrovane v starom CMAPS. V novom taketo ficuri este nie su - optimisticky doplnim zatial.
Primarne som chcel povedat, ze pripomienka bicycletour bola uplne k veci a nemusel si byt na neho taky "prisny". Bakule si tu porovnavat nemusime, mier a lasku vsetkym :)

Prílohy:

SRTM-KysuckyLieskovec.jpg
SRTM-KysuckyLieskovec.jpg 82.32 KiB thumb_up0thumb_down

17.06.2022 - 06:43:11
01
Ospravedlňujem sa. Niekedy blbo reagujem, a potom ma to mrzí.
17.06.2022 - 11:29:02
02
Asi bude ideálnym riešením záznam na hodinky a netreba meniť telefón, hodinky dobijem aj z dynama a vydrž je násobne vyššia ako u zariadenia na to určeného...
27.03.2024 - 09:24:47
01
keyboard_arrow_up