Ahoj kluci , môže vyplet ktorý je pri kontrole stlaceni rukou tak akurát napnuty pukat?? Pretoze uz naozaj neviem co mi to môže robit , proste z predu puka a urobil som uz vsetko tu som.nasiel temu vypletov tak reku ci dakto map podobny problem. Neradte mi prosim ze vycisti hlavko a podobne. Vsetko som uz urobil a nerobim prvy krat servis bajku. No s tymto som sa este nestretol. A dodam... Robi to od pádu ked som predne kolo musel brat centrovať. Dnes nahodim na skusku este druhe kolo, len ma zaujima co s tym pukajucim. Dat to tomu co to centroval v servise dotiahnut? Nechcem to cele ja rozladit, vyplet som nikdy nerobil. Pripadne ine riesenie? Od centrovamia mam najazdene cca 120km a popukuje jemnulinko furt. Akoby od predstavca ( ci sedim stooojim, ci mam nohy ma pedaloch alebo uplne mimo... Ak ked riaditka pustim tak to robí ) hlavme pri jazde nerovnostami (ps odpruzenie nemam) , vsetky vztycne plochy su namazane a dotiahnuté na spravny utahovaci moment. Vdaka za typy a postrehy
20.06.2022 - 16:20:46
00
No co ti poviem Stunty... vypletam si sam a mam jedno koleso ktore puka uz vyse dvoch rokov... Doladoval a centroval som vyplet mozno aj desat krat, mastil krizenia spic, pootacal s niplami, pocuval haky spic pri naboji.... a vysledok..? NIC...! Neprisiel som na to a koliesko si pekne raz za otacku jemne pukne... :/
20.06.2022 - 20:03:23
01
Presiel som na tom 5000 km bez akéhokoľvek pukania a teraz zrazu po centrovani puka. Inak dnes som hladal zavadu dalej.. domce bowdenov do prehadzky, uchytky stahovacie pásky bowdenov, očistenie omazanie patky , ocistenie omazanie sedla , totalne bez uspechu stále to isté. Ako posledne teraz prehodim druhe koleso a velmi dufam že bude ticho. Ak bude ticho zajtra zanesiem doladit dosponovat špice.
20.06.2022 - 20:31:00
00
Skus na hlavicky niplov kvapnut lanovy olej, nasledne roztocit koleso aby to zatieklo dnu (mozes aj prepruzit spice) a nechat uschnut-vytvrdnut.
20.06.2022 - 21:44:13
02
Dnes som nahodil druhe koleso z bicykla na ktorom všetko ide ticho. Samozrejme ze po par metroch to bolo to isté. Takze v mojom pripade to vyplet nieje... A dnes som aj vycerpal veskere možnosti ... Proste neninco cistit a mazat... Vsetko je. A popukuje...
20.06.2022 - 22:25:19
00
Ok, takže začneme postupne (sám som teraz riešil tri pukania na mojom a skoro som sa zbláznil)

1. Robí to aj keď ideš na voľno, alebo iba keď šľapeš?
2. Ak aj na voľno, tak skús prehodiť zadné koleso ;-)
20.06.2022 - 23:16:25
11
Robí to aj na voľno, aj ked mam nohy mimo pedalov , aj ked sedim alebo stojim aj ked pustim riaditka ... Je to take jemnucke popukavanie ale otravné. Ide to akoby priamo z predstavca / krku . Mal som jeden vacsi pad cca v 50 kmh lde sa otocili aj rajdy okolo predstavca na stranu ale neohli sa . Zliezla mi aj jedna strana patky plasta a vidla z boku bola celá osuchana , kolo bolo v 8 . Na polnej dvojlolajke som chytil jarok a uz sa nedalo vyjst tak som letel az do kukurice cca ,6metrov... Rajdy som zrovnal klasika povolil dvs bočné sroby a narovnal a este v ten den som zaniesol kolo vyzute do servisu ma centrovaciu stolicu. Cca tam to začalo... V podstate uz som prešiel hafo fór, nasich sj zahranicnych a ani jedna rada mi neutisila bajk. Proste uz neni co skusat. Menit rajdy preventivne? Ram preventívne? ???? Nevidim zmysel bezhlavo kupovat nové diely. Ale mam podozrenie ze pri tom pade ako vznikol velky tlak na vidlicu a koleso, tak mohlo mierne vyosit krk vidlice voči mostiku (force mtb pevna alu), a to moze popukavat. Predné kolo, sedlovka vztycne plochy, patka, stred vrátane pedalov, stojan, skrutky , zvary praskliny som vsetko vylucil
20.06.2022 - 23:47:35
00
Takze ostava zadne koleso :-)

Teda: meni frenvencia pukania s rychlostou?
21.06.2022 - 11:29:34
00
Nemení. Puka to cele nezavistlenod rychlosti a od toho ci krutim alebo nie. Orech?
21.06.2022 - 12:36:43
00
Puka to cele nezavistle od rychlosti a od toho ci krutim. Zadne kolo na skusku neviem vyskusat, ja mam 10 speed a doma mam len kolo 8 speed , mozno by pasovalo zhodiť kazetu je to HG ale tak ku.revsky sa mi s tym uz nechce robiť ze to ani mozne neni. Dve prebdene noci kvoli tomu a problem pretrvava. Pukanie je jasne pocutelne z predu (predstavec vidlica) , uz naozaj zacinsm typovat ze pri pade sa ohol uvoľnil krk vidlice ako je nalisovany v korunke.
21.06.2022 - 14:06:24
00
Kola zoservisovane (konusy ) pukanie pretrvava. Uz len skúsiť vyrazit misky hlavka a nanovo nalisovat
22.06.2022 - 00:49:24
00
Pls ako riešite "skokovú" zmenu napätia pri centrovaní. Keď točím niplom tak v určitom momente niečo silno praskne a zásadne sa zmenia hodnoty. Pripadá mi to, ako keby sa špic v nipli plynulo neotáčal, ale až pri určitom pootočení niplom príde ku skokovému pootočeniu v závite. Pri centrovaní špice prstami stále stláčam, ale zjavne to nie je dostatočné.
Koleso sa mi podarilo celkom slušne vycentrovať. Po nafúkaní sa znížilo napätie špicov (čo sa dá pochopiť) ale nejaké špice "zapraskali" a zmenilo sa vycentrovanie.
Pri nasadnutí na bicykel to začalo strieľať ako ruské muničáky. Naozaj riadna paľba prvých pár sekúnd. Posledné prasknutie som zaregistroval po 30 km jazdy. Takto to proste nevycentrujem. Neviem či treba tie závity nejako namazať. To by ale znamenalo prepliesť celé koleso.
Napätie špicov pred nafúkaním a jazdou
Príloha:
Tension.jpg
Tension.jpg 115.53 KiB thumb_up0thumb_down


Odchýlky pred a po jazde
Príloha:
Truing2.jpg
Truing2.jpg 51.43 KiB thumb_up0thumb_down

20.08.2022 - 23:25:21
00
Ja zavity mazem vazelinou. Nieco podobne sa mi dejecna terajsich karbonovych kolesach - teda iba zadnom. Rozplietol som ho. Namazal zavity a uz je to lepsie.
Neviem ci to nemaju za vinu podlozky pod niplami. Mam tam Newman podlozky a alu niple
20.08.2022 - 23:38:27
00
No mne sa to prepletať nechce a hlavne by som to dodrbal ešte viac. Ma to prekvapuje pri nie úplne najlacnejších "značkových" kolesách.
20.08.2022 - 23:58:37
00
Nemám s vypletanim veľa skúseností, ale nacital som od Sheldona Browna že vyplet je potrebné počas centrovania niekoľko krát prepruzit zatlačením rafku do strany, čo som urobil a všetko fungovalo ok ..
21.08.2022 - 00:10:55
01
keyboard_arrow_up