pa3km napísal:
Neviem co splietas, ked pri tych fulcrumoch je jasne uvedene "The full-carbon rim for tubular tyres" (pre vysvetlenie, tubular tyres su galusky). A tiez neviem, co maju spolocne rafiky s 12s kazetami, volnobezku/orech na NABOJI si vymenis za aku potrebujes (shimano/campa/sram).

Popis som si nechal preložiť cez prekladač stránky a ten to preložil ako dušové pneumatiky. V tomto prípade máš pravdu ide o voľný preklad rúrkové pneumatiky. Pri Fulcrumoch som si obmedzenie na počet pastrokov kazety v popise nevšimol nikde. Pri tých Bora to tam je vyslovene špecifikované.
20.06.2022 - 15:19:44
00
Prosim ta nepouzivaj prekladac a nemut tu potom hluposti. To nie je ziadne obmedzenie. Ale specifikacia daneho kolesa v ponuke. Nikto ti nekaze kupit koleso s HG orechom. Ci si myslis, ze campa vyrobi koleso kam nemozes dat orech na 12spd campu? Ano ten konkretny model je urceny pre 11spd shimano sram, ale dal som to ako priklad na to, ze tvrdis, ze kvalitne galuskove diskove kolesa sa nevyrabaju. Ano, vyrabaju sa, staci trochu hladat na webe a pokial neovladas jazyk, popros znameho…
Admin prosim ta o presun tejto konstruktivnej debaty do prislusnej temy, dik
20.06.2022 - 15:27:07
00
Stax napísal:

JOLI co myslis ze znamena tubular nazve linku? lebo plaste to naozaj nie su
20.06.2022 - 16:46:17
00
...ci tie galusky v tomto pripade nebudu len taka poza... ?
20.06.2022 - 17:34:31
00
pa3km napísal:
Prosim ta nepouzivaj prekladac a nemut tu potom hluposti. To nie je ziadne obmedzenie. Ale specifikacia daneho kolesa v ponuke. Nikto ti nekaze kupit koleso s HG orechom. Ci si myslis, ze campa vyrobi koleso kam nemozes dat orech na 12spd campu? Ano ten konkretny model je urceny pre 11spd shimano sram, ale dal som to ako priklad na to, ze tvrdis, ze kvalitne galuskove diskove kolesa sa nevyrabaju. Ano, vyrabaju sa, staci trochu hladat na webe a pokial neovladas jazyk, popros znameho…
Admin prosim ta o presun tejto konstruktivnej debaty do prislusnej temy, dik


Moja chyba, mal som to špecifikovať hneď na začiatku, že musí na ne pasovať 12 kazeta. Ani tie Fulcrum čo si dal link nemajú ohľadne tohto špecifikáciu a keď som si našiel na inom webe tento model tak tam bola špecifikácia Shimano 8-9-10-11 a Campa 9-10-11. No uvádzajú model 2019. Možno už 2022 je aj na 12tku. V tom prípade som myslel, že sú momentálne kvalitné karbónové kolesá vhodné na galusku s použitím 12tkovej kazety akosi nedostupné. Ak by boli tak by výrobcovia nepredávali tieto bicykle vyskladané iba s kolesami, kde ide iba plášť s dušou respektíve bezduša. Na výber nedávajú. Evidentné nie sú. Snáď pri tak vysokej investícií by mohol mať človek aj na výber. A prosím nezačínaj tú rozprávku ako sa dá taký bicykel vyskladať, keď v tejto dobe nekúpiš poriadne ani sadu, rámy niektorí už samostatne ani nepredávajú a na kolesá musíš mať naozaj šťastie ak nechceš vymetať e-shopy po celej planéte. Niekoho to baví a má na to čas. Mňa to nebaví a nemienim tomu obetovať čas. Iba by som očakával, že si výrobcovia kolies nepostavia hlavu a nebudú účelne pri nových modeloch vytláčať z trhu používanie galusiek.
20.06.2022 - 17:36:21
00
DI2F4Y napísal:
...ci tie galusky v tomto pripade nebudu len taka poza... ?

Niečo vecné by si nemal, ty póza.
20.06.2022 - 17:36:59
00
JOLI neviem ako ti to este zrozumitelnejsie napisat. Nemusis nic skladat - kupis kolesa, k nim dokupis orech na campu, vymenis, nahodis 12spd campa kazetu a hotovo - mas diskove/galuskove bory/fulcrumy. Ak to povazujes za skladanie alebo prilis narocny ukon alebo tu vyplakavas, ze katalogove bajky nie su osadene ako si ty predstavujes, tak je to smutne. Robi sa to tak uplne bezne. Ale ano, na kazde riesenie sa najde problem…
20.06.2022 - 19:35:08
00
...vecne mam, ze zhanat galuskove kolesa a nevediet aky vyraz sa na to v anglictine pouziva mi uz zavana takym tym, "chcem najst problem a pohundrat si za kazdu cenu"...

1. dostal si tu X prikladov galuskovych kolies na kotuce a furt Ti je cosi nedobre (na majstra sveta asi netrenujes predpokladam...)
2. firmy vyrabaju a predavaju to co ide na odbyt alebo comu veria ze ma potencial, tak ak mas pocit ze si nasiel dieru na trhu tak zacni predavat Ty a nevyplakavaj
20.06.2022 - 21:06:57
02
JOLI napísal:
...musí na ne pasovať 12 kazeta...

naviac 12s kazety od shimana a campag sú spätne kompatibilné s 11s orechmi ;)
20.06.2022 - 23:33:05
00
pa3km napísal:
JOLI neviem ako ti to este zrozumitelnejsie napisat. Nemusis nic skladat - kupis kolesa, k nim dokupis orech na campu, vymenis, nahodis 12spd campa kazetu a hotovo - mas diskove/galuskove bory/fulcrumy.

No iný spôsob mi evidentne neostáva.
21.06.2022 - 00:15:18
00
DI2F4Y napísal:
...vecne mam, ze zhanat galuskove kolesa a nevediet aky vyraz sa na to v anglictine pouziva mi uz zavana takym tym, "chcem najst problem a pohundrat si za kazdu cenu"...

1. dostal si tu X prikladov galuskovych kolies na kotuce a furt Ti je cosi nedobre (na majstra sveta asi netrenujes predpokladam...)
2. firmy vyrabaju a predavaju to co ide na odbyt alebo comu veria ze ma potencial, tak ak mas pocit ze si nasiel dieru na trhu tak zacni predavat Ty a nevyplakavaj

Vidím, že debata už dosiahla vrchol a správne dozrela do bodu, keď sa tu dávajú už odporúčania na podnikateľský plán vyrábať kolesá, ktoré sa desiaťročia vyrábali na galusky. No je to dobou v štýle píšte všetci modrým perom, iná farba nebude…,
21.06.2022 - 00:20:31
00
to na co si sa stazoval na zaciatku (parafraza: "neexistuju diskove kolesa od Fulcrum alebo Campagnolo Bora na galusky") Ti bolo o 2 prispevky pod Tvojim vyvratene a ani to dlho netrvalo, takze cele to pod tym bolo uz len taky bonus...
ale tak my sme sa aspon dozvedeli 2 podstatne veci:
1.) ze 11spd orech Campa je rovnaky ako 12spd a...
2.) ze na galuskach sme nezastavitelni :)

...teda "my" nie bo "my" jazdime plaste :)
21.06.2022 - 07:33:58
01
Poprosím o radu. Išli by ste do kolies kde je náboj Rotor R-Volver? Nejedná sa mi o váhu ale o spoľahlivosť, prípadne bežný servis časom..
05.07.2022 - 18:13:09
00
Bola tu debata ohľadne galusky a kotúčov. Podľa mna je riešenie equator. Kúpil som na rim braky a za mna úplne spokojnosť. Sú výborne
05.07.2022 - 19:42:56
00
Ak by niekoho zaujimalo tu je par postrehov po mesacnom pouzivani ,cca 500km ,mojich kolies neznamej cinskej zn. ICAN Wheels, model Alpha 50mm
Plusy + vyzeraju super na bicykli :) + lahke pri 50mm hlbke ,pocitovo lepsie zrychlenie ked slapnem + cena cca 500eur ( kupoval som ich zakladny model) + zastupenie a sklady v EU + Dokonca aj stale komunikuju ked im napisem :) + super hlasne rapciace hub ;) + mam 96kg a stale drzia aj po mesiaci :D + stabilne aj pri bocnom vetre

minusy - neskutocne tazko isli nahodit plaste, bol to urputny boj,prsty dokrutene som mal ako paragrafy - po nahodeni plasta nechcel dosadnut uplne k vnutornym hranam rafiku, takze bud bola osmicka alebo vajicko, -dal som to do servisu ,trochu pomohla nova kvalitnejsia paska na rafik ,ale tiez sa servisak vyjadril ,ze sa dobre zapotil kym nahodil plaste- bolo potrebne aj mierne docentrovanie spajli - na zadnom kolese jemne nevyvazenost v oblasti ventilku ked v tej oblasti plast nechel uplne dosadnut , nie je to nic hrozne,necitit nic pri jazde - takze k cene treba priratat este par eur za servis , casom skusim prejst na bezdusovy system a uvidime.
07.07.2022 - 11:02:01
02
keyboard_arrow_up