user_id napísal:
mizaky Suhlasim. Ked idu povedzme po uzkej casti hradze, aj dost blbo sa taka skupina predbieha, hlavne ked idu vedla seba a kvakaju a oproti idu stale nejaki cyklisti.

jj a ty ich predbiehas isto ze :)
ako ja s nimi nezdielam ten ich entuziazmus v tom ze sa neustale hraju na PRO po rakuskom vidieku ale tak ked ich to naplna tak ok. Ale tiez by sa mohli obcas zamysliet nad sebou ze aj ked si nakupia handry za par stovak a davaju 5 fotiek tyzdenne na instagram s novym aero bikom tak stale su tu aj ostatni ktorych to nezaujima a nebudu sa im neustale uhybat lebo on je zrovna na svojom vyjazdiku
21.06.2022 - 09:25:36
01
scarinko No bolo to medzi Starym mostom a cistickou a vliekli sa dost pomaly. Obchadzali prekazky a asi nechceli skupinku potrhat..
21.06.2022 - 09:40:30
00
Teda aby som upresnil, tito konkretne nesli pomaly, okolo 30kmh myslim. Islo mi skor o to ze nechapem ako takyto sposob bicyklovania moze niekoho bavit - pozerat na zadok predsebou a kazdych 10 sekund brzdit a uhybat sa. Ale tiez som zacil aj pomalu skupinku ktoru som radsej rychlo obehol lebo boli roztahani na dlzku a sirku. Zhodou okolnosti to bolo v tom uzkom useku pri sade Janka Krala co je asi najhorsie miesto na takto skupinove aktivity.
21.06.2022 - 11:26:50
00
tak to je dost individualne. tiez obcas jazdim v skupinke vo vlaciku ale mna to nebavi stale a po tej istej trase ale su ludia co ano
tak isto kazdeho nebavi jazdit strme lesne traily plne kamenov opancierovany od hlavy az po pedale a skakat 10m lavice a dropy ale zas ineho to bavi
21.06.2022 - 11:32:20
00
Na oboch jazdach, ktore mali oznacenie no-drop som odpadol. (Na jednej z nich este skor aj ini cyklisti). Beriem ako sebakritiku, ze nerobim dobre meno cyklistike, ked sa neudrzim vo vláčiku 43ci47 kmh;)
21.06.2022 - 18:11:30
00
Nemyslim ze toto je prave hanba.
21.06.2022 - 18:13:36
00
scarinko napísal:
Ty si tade niekedy jazdil na cestnom bicykli alebo jazdis na cestnom bicykli?
Po tom chodniku na cestaku fakt nechodim. Vzdy po ceste.


Byval som tam, jazdil tadil vzdy na smer zelezna alebo hradza. Nikdy som nesiel po ceste a nikdy by ma tam nedostali na biku. A jazdil som cestak na 25mm plastoch. Ked sa ponahlam idem autom, ked mam cas idem sa bicyklovat nemem problem ist rychlostou chodze okolo zastavky a ani sa nebojim ciernych podchodov. Skor ma stval ten usek dalej kde uz ani chodnik nejestvuje okolo zastavky patronka.

Na druhu stranu ten usek je vysmech tzv. uprednostnovaniu alternativnej dopravy. Mame v Ba kopec kuskov cesticiek pre cyklistov, ale nebezpecne tazko prejazdne miesta su ignorovane, lebo tam nie je mozne za par supov namalovat pruh a hotovo. Tam by bolo treba nozaj nieco aj budovat a to sa uz nikomu nechce.
21.06.2022 - 19:34:55
03
scarinko napísal:
Miso ale tvoja logika je nejaka pocudna. Cyklista jazdiaci na ceste kde ma jazdit a kde su dva pruhy v jednom smere ti vadi a posielas ho na chodnik kde nesmie jazdit a ako obhajoba tohto je ze sice davas pozor na chodcov ale nezavadzias soferom ktori maju volny cely jeden a pol pruhu pre seba. Tomuto ja nejak nerozumiem.


Vysvetlim: Mas jazdit tak aby si sa dostal domov zivy, aby sa vsetci co ta stretnu dostali domov a tak, aby ste si vsetci nepokazili den. Niekde to moze byt po chodniku, niekde po ceste, niekedy to moze znamenat tlacit a niekdy len zastavit a moment pockat. Najcastejsie to znamena sa vzit do toho druheho ucastnika cestnej premavky a polozit si otazku co by chel aby som urobil.

Nechce sa mi tu vykopirovat argumenty o tom ako sa neda jazdit po cesticke pre cyklistov a musi sa chodit po ceste kde je zakaz vjazdu cyklistom lebo .... Tak sa neschovavajte za paragrafy, ktore poznate len ak sa vam hodia.
21.06.2022 - 19:46:24
04
Tqk dnes som zazil zas nieco nove..som si spravil vyjazd, pocas ktoreho som zle odbocil a trosku som sa stratil. Cestou domov som sa teda ponahlal a konecne sa aj vietor otocil, tak som celkom fical..a tak som dobehol cyklistu preo mnou..pan s dresom Castelli na Colnagu bez prilby na mna hned spustil, ze som curak, lebo s nim zavodim.. fakt nechapem
21.06.2022 - 21:26:53
03
scarinko napísal:
Nemyslim ze toto je prave hanba.

Mas uplnu pravdu, bolo to pisane so sarkazmom/ironiou,aby som zostal v teme;). Uz sa im tam netlacim. Mam rad, ked plati dohodnute a to sa neudialo. Takze stale jazdim viacmenej solo, ziaden problém.
21.06.2022 - 22:13:55
02
Inak ozaj chuťovka toto... https://m.facebook.com/KRPZBA/photos/a.611221992633668/1452019705220555/?type=3&source=57 bežne tade vidím prebiehať chodcov, ale cyklistu som ešte tam nevidel šaškovať. Tých 50€ pokuty je smiešnych.
21.06.2022 - 23:57:16
01
To mi pripomina ako som raz prechadzal dialnicu s bikom na pleci. Niekde som pobludil na polnych cestach a nadchod co tam mal byt nikde na dohlad... To bolo este v case ked neboli mobilne telefony cize... ked si odkazany sam na seba musis si nejako poradit. Kazdopadne hento na patronke je len dalsie zdoraznenie toho ako je ten dopravny uzol zle vyrieseny. Tam naozaj nejestvuje rozumny korektny sposob ako s bikom presjst z hradze na zeleznu. Ale hento je asi najhorsi. Dobra sprava je ze s pribudanim ebikov bude preliezania s bikom ubudat :-)
22.06.2022 - 11:42:01
00
To nebolo na Patrónke
22.06.2022 - 13:37:16
10
Mas pravdu teraz citam text. No ja som videl take na patronke a dost sa ten plot podobal. Moja chyba sorry.
22.06.2022 - 14:08:10
01
Kenai napísal:
Mas pravdu teraz citam text. No ja som videl take na patronke a dost sa ten plot podobal. Moja chyba sorry.


BTW: vtipne foto na temu jazda po chodniku. Za mna by som im podakoval, ale urcite sa najde niekto co si bude mysliet, ze mali byt na tej stvorprudovke.
https://www.google.sk/maps/@48.171891,17.0710286,3a,75y,335.86h,74.68t/data=!3m6!1e1!3m4!1sK2YomaFZPlg-XD1CG6137g!2e0!7i16384!8i8192

Podla mna jeden z prikladov, kde dodrziavanie dopravnych predpisov rozhodne neviedie k vacsej bezpecnosti.


Naposledy upravil Kenai dňa 22.06.2022 - 14:18:43, celkovo upravené 2 krát.

22.06.2022 - 14:13:58
00
keyboard_arrow_up