No a uz je to tu zase len o filozofovani nad velkostou ramu...
A pritom tema je o vybere ebikeu, ale tipy mi nikto nedal ziadne.
04.07.2022 - 12:37:05
00
Ja neviem ci toto uz nebude mimo temy. Ako riesite vy co ste kupili bajky niekde dalej zaruku? Vzdy s predajcom? Lebo je alternativa kupit aj mimo SK, ale to co mi prislo hned na um je zaruka. Resp, ti co ste kupovali bajk niekde dalej, ake s tym mate skusenosti?

Dik L.
04.07.2022 - 18:44:17
00
Hosť napísal:
Co budem, ked tu aj tak nikto nic nepise...

Aky enduro ebike by ste mi odporucili? 29" (mullet skor nie, ale ak vsetko ostatne by bolo dobre, tak moze byt), vpredu by mal byt ZEB/FOX38 a nieco adekvatne vzadu (pruzina by bola super alebo aj moznost vymeny za pruzinu by bol pekny bonus), Brzdy 4-piestove (radovo SLX/Code R alebo lepsie) a pohon na urovni okolo SLX/GX alebo lepsie samozrejme. Ale je pre mna VELMI podstatny pomer cena/vykon a spolahlivost pohonu. Vzhladovo, cim menej do oci bijuca hrubocizna spodna trubka, tym lepsie. Na vykone ani dojazde velmi nezalezi, nizsia hmotnost je preferovana. Hlinikovy preferujem viac ako karbon, ale nie je to podmienka. Cenovka do 7? (neviem ani sam, ci je to realisticke). Na aktualnej dostupnosti nezalezi, kedze zatial by som len tak predbezne chcel zistit moznosti a preskumat viac potencialnych kandidatov. Predbezne dakujem vsetkym za navrhy, ak by som priamo neodpisal.


zde https://www.commencal-store.com/commencal-meta-power-sx-essential-keswick-green-2022-c2x33289141
04.07.2022 - 18:48:01
01
Luc-SVK napísal:
Ja neviem ci toto uz nebude mimo temy. Ako riesite vy co ste kupili bajky niekde dalej zaruku? Vzdy s predajcom? Lebo je alternativa kupit aj mimo SK, ale to co mi prislo hned na um je zaruka. Resp, ti co ste kupovali bajk niekde dalej, ake s tym mate skusenosti?


mal som Canyona z Nemecka a Commencal z Čiech, našťastie ani v jednom prípade som nepotreboval nič riešiť. chcem tým len povedať, že v zásade takýto nákup nie je problém, akurát si treba nastaviť myslenie tak, že v prípade problému si ochotný bajk nasúkať späť do krabice, vybaviť dopravu a obrniť sa trpezlivosťou.
04.07.2022 - 18:59:47
01
Sorcerer: a ako si risil bzny servis po 100 -200 km ktory bezne predajca robi na doladenie veci? Pripadne servis po roku? Si ho tam posielal? Alebo si servisoval inde?

V pripade ze si servisoval inde, neobaval si sa, ze ked sa nieco pokazi tak ta predajca posle do .. pretoze do toho bajku zasahoval uz niekto iny ?
Canyon je direct sale znacka tam je to asi ok.
Ale u beznych znaciek napr u Meridy mi taky pristup chyba. Tam podla informacii co som dostal sa o teba ma starat predajca. No ale ked je predajca daleko, tak sa neoplati tam ist kvoli beznym servisnym ukonom a efektivnejsie je nechat to odervisovat kdekolvek lokalne. Len to uz potom zasa predajca moze povedat v momente ked sa nieco velke pokazi, ze do neho zasahoval niekto iny, neodborne a pod. Tieto veci neviem ako funguju v praxi.
04.07.2022 - 19:34:53
00
Zubesuch, veru Commencal ma ani nenapadol a je pekny. Aj ked teda radsej by som verziu Meta Power 29. Tie mullety mi vzhladovo nesedia, nemozem si pomoct. Prihodim si Commencal do zoznamu potencialnych kandidatov. Dik 😉.
04.07.2022 - 19:43:31
00
Opatrny-lenochod: co toto?
https://mondraker.com/sk/en/2022-level-rr?c=85#specs
https://mondraker.com/sk/en/2022-level-r?c=9

Odporucana cena Level-R je 7.299
04.07.2022 - 20:07:29
01
Luc-SVK "garančné prehliadky" a iný servis som riešil u nás v Ebajk.sk, zhodou okolností je predajňa a servis v mojom meste. základné veci, ako doštelovanie radenia, odvzdušnenie bŕzd a podobné úkony určite nemajú vplyv na záruku aj keď si to spravíš doma, alebo v nejakom lokálnom servise. záruka je dôležitá na komponenty, rám, motor, vidla, teleskopka, často sa to robí aj tak, že sa predajcovi na reklamáciu pošle len samotný komponent, ak je to možné, napr. teleskopka, vtedy nie je potrebné posielať celý bajk. Meridu mám a popravde nezisťoval som ako to majú zariadené, lebo ich mám tiež blízko, ale na bežný servis chodím k nám do Ebajku a predpísané prehliadky do Meridy, zatiaľ som bol po 500km a ďaľšia ma čaká po 2000km.

btw. ak by niekto potreboval krabicu na bajk, mám z Canyona aj z Commencalu, darujem za odvoz
04.07.2022 - 20:09:48
03
Luc-SVK napísal:
Ja neviem ci toto uz nebude mimo temy. Ako riesite vy co ste kupili bajky niekde dalej zaruku? Vzdy s predajcom? Lebo je alternativa kupit aj mimo SK, ale to co mi prislo hned na um je zaruka. Resp, ti co ste kupovali bajk niekde dalej, ake s tym mate skusenosti?

Dik L.

Pristupujem k tomu pragmaticky, teda:
1. musí sa to proste oplatiť /nielen cena, ale aj samotný bajk, konfigurácia, model/
2. ak by sa mi stalo niečo fatálne /motor, rám/, zaplatím si za pár eur /10-15-20?/ kuriéra, ktorým to pošlem tam, kde som to kupoval
3. ak sa mi pokazí niečo MIMO pohonu, opravu si zaplatím a dám si to urobiť v hocijakom servise, lebo stále je to len obyčajný bicykel s rovnakými komponentami, akurát pohon je naviac

Pravidelne pozerám videá z MTBiker, aj od jedného čecha, ale zatiaľ som vôbec nemusel do bicykla zasiahnúť, napr. hlavové zloženie som ešte nerozoberal, nič nevŕzga, nič nemá vôle.
Mám 2 momentové kľúče aby som pokryl od 2 do 120 Nm ak by bolo treba niečo rozobrať, dotiahnúť. Brzdové doštičky som menil už asi 4x, na jar preperiem a premažem reťaz, preventívne ju premeriavam /novú už mám kúpenú/. Defektov som už zopár opravoval.
Zatiaľ 5-ta sezóna k plnej spokojnosti bez akéhokoľvek servisného zásahu. Nič nevŕzga, neklepe. Prehadzovačka radí stále na 100% rovnako, vôbec som ju nedonastavoval. V kapsičke mám všetko v ručne vyrobených kožených púzdierkach z pravej kože /nitovačku, kliešte, spony, spojku, proste komplet vybavenie na ďaleké "sólo trasy", lepiacu súpravu v krabičke vyloženú molitánom. Raz som pol hodiny pátral, čo mi poklepkáva a zistil som, že sa mi "odomkla" veľká roľnička /magnetické pútko uzamykania sa odoplo/.
04.07.2022 - 20:15:09
01
Luc-SVK napísal:


Tiez celkom pekny, len Mondraker tradicne je trosku drahsi, takze RR uz je drahy na mna (aj ked vyzera super) a R cenovo este dajme tomu, ale stale je to relativne dost a vaha 26,6 kg. Ale inak vyhovuje a pruzina je pre mna plus, takze tiez pridavam na zoznam kandidatov na zvazenie. Diky.

Este som pozeral Focus Sam2 6.9, ktory sa mi tiez paci. Mozno by sa dala aj ekono varianta 6.8 s dokupenim pruzinoveho tlmica.
04.07.2022 - 20:37:23
00
Hosť napísal:
Zubesuch, veru Commencal ma ani nenapadol a je pekny. Aj ked teda radsej by som verziu Meta Power 29. Tie mullety mi vzhladovo nesedia, nemozem si pomoct. Prihodim si Commencal do zoznamu potencialnych kandidatov. Dik 😉.


https://www.stevensbikes.de/2021/index.php?cat_id=533&cou=DE&lang=de_DE
05.07.2022 - 20:14:59
00
horak71, o tej znacke som doteraz ani nepocul 😮. Ale celkom zaujimave. Dikes.
05.07.2022 - 21:24:16
00
opatrny-lenochod a niečo takéto? značka patrí pod Meridu, preto sa bajky podobajú a pomer cena/výkon celkom dobrý

5800€
https://www.centurion.de/de-de/bike/905-944/no-pogo-r2700i

6700€
https://www.centurion.de/de-de/bike/904-943/no-pogo-r3700i
05.07.2022 - 22:34:00
04
sorcerer, no teda, kde tie znacky beriete? 😀 Ale tie sa mi veru pacia. 29"-ky, pruzina, ZEB, pekny vzhlad, zaujimavy pomer cena/vykon, co viac chciet? 😀 Tiez si poznacim, a ked na to dojde a koncom tohto alebo zaciatkom buduceho roka budem uz realne vyberat, tak urcite budu tieto centuriony v uzsom vybere. Vdaka 😉
05.07.2022 - 22:48:58
01
ešte jeden dám do placu, Moustache 2022 vyzerajú tiež veľmi dobre
https://ebajk.sk/obchod/elektrobicykle/horske-mtb/celoodpruzene/moustache-samedi-29-game-9-2022/
05.07.2022 - 22:59:44
00
keyboard_arrow_up