No v praxi to tak naozaj je, ze urcite kombinacie su v pohode a niektore su velmi zle. Ale schwalbe za tych 18 rokov, co poznam, to je oscilacia medzi good a pruser. Aj tak nakoniec skoncis na Minionoch, takze to skrat a rovno ich kup :D
10.07.2022 - 15:14:10
00
Schwalbe jazdim asi 15 rokov, od kedysi Nobby Nic + Racing Ralph, potom nove RRay + RRaplh, dnes NN + WickedWill, decka maju Rocket Rony na 24kach. Kedysi s kolami Fulcrum, dnes s DT Swiss. Vzdy na 2 bajkoch na zeninom aj mojom. Kedysi s dusami, potom 26 bezdusi, teraz 29 a 27 bez dusi. A NIKDY som nemal najmensi problem ani s jednym z tychto vsetkych plastov. Vyzute v pohode a aj obute som ich mal vzdy bez nejakych problemov a potreby extra korekcie. Brasko ma BigBetty a MagicMarry bezduse aj s insertom a tiez bez problemov. Toz vsade sa najdu aj zle kusy, moze byt... Ale v mojom okoli je Schwalbe plastov viac ako vsetkych ostatnych dokopy a neviem o nikom, kto by sa na ne stazoval.
12.07.2022 - 10:21:26
03
Smart Sam 26" drôtené s dušami na základných ráfoch Cube, Eddy Current SuperGravity 29/27,5" a Hans Dampf SuperGravity 29/27,5" tubeless na Alex Rims, Nobby Nic SuperTrail 29/27,5" tubeless na Mavic - čo sa týka obúvania samotného a zapadnutia do pätiek nemal som nikdy žiadny problém, niektoré som nahodil aj servisnou pumpou, tie čo nešli bombičkou CO2. NN 29" vpredu mi teraz trochu hádže, ale nie som pretekár aby mi to nejako špeciálne vadilo a riadítka z toho nevibrujú, tak neriešim. Na Maxxisoch EXO+ mi presakovalo mlieko cez bočnice a neznášam ten vy*****ý žltý nápis :D
12.07.2022 - 10:47:08
00
Tak som dnes spravil posledny pokus...koleso zfucal, nielen problemove miesto (zazracne uz nebolo pri ventilke) som potrel jarovou vodou, fukol 4 bary a....plast je skoro idealne nasadeny. Takze po XY pokusoch sa to konecne podarilo.
Ale aj tak trvam na tom, ze uz len zhodenie na nahodenie tychto Schwalbe nie je med lizat a je horsie ako som zazil u inych znaciek.
12.07.2022 - 16:29:20
01
keyboard_arrow_up